Duben 2011

Water for Elephants - Sara Gruen

1. dubna 2011 v 10:07 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Water for Elephants - Sara Gruen
(Voda pro slony)

http://blondierocket.files.wordpress.com/2008/10/water-for-elephants.jpg

Obsah:
Jacob Jankowski sice o svých vzpomínkách nemluvil, ale v jeho devadesátileté paměti zůstávaly. Přechovával v ní vzpomínky na dobu, kdy ho osud hodil do vlaku, v němž měl domov cirkus Benzini - nejúžasnější podívaná na světě. Vzpomínky na svět zalidněný podivíny a klauny, který byl plný zázraků, bolesti, zloby a vášně. Na svět s vlastními úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Svět cirkusu byl pro Jacoba zároveň spásou i peklem.

Můj názor: (bacha na spoilery :))
Tohle je rozhodně další z knížek, na který asi nikdy nezapomenu. Vychutná si ji hlavně ten, kdo má rád flashbackový děj, protože ten příběh vypráví Jacob už z domova důchodců. Vrací se do doby, kdy jeho rodiče zemřeli a jemu nezbylo vůbec nic. Úplnou náhodou naskočí do vlaku jednoho z cirkusů tehdejší doby a to mu změní život od základů. Líbí se mi, jak je popsaná doba, ve které se děj odehrává, i charaktery lidí z cirkusů, které jsem v knize poznala.
Celá knížka je vlastně o životě v cirkuse, zakázané lásce a jedné úžasné slonici, která se k nim později připadala.
Zároveň jsme svědky největší cirkusové katastrofy všech dob (samozřejmě fiktivní, ale i tak je to mazec.)
Konec knížky mě naprosto dostal, nezůstalo totiž jen u konce vyprávění příběhu z mladí, ale Jacobův současný život se taky posune do další etapy.

Letos by měl vyjít film, v jehož hlavní roli bude Rob s Reese Witherspoon.

The Lovely Bones - Alice Sebold

1. dubna 2011 v 9:54 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Alohá :) Tak jsem se konečně dokopala k slibovaným článkům o knihách .. /aby toho na mě nebylo zas až tak moc, tak začnu jenom jednou :D/

Lovely Bones - Alice Sebold
(Pevné pouto)
http://www.basilandspice.com/storage/lovely%20bones%20book%20cover.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1263647665392

Obsah:
Smrt Susie byla zbytečná a především brutální. Teď je v nebi, kde jí nic nechybí. Až na jediné! Už nikdy nemůže být s těmi, které má ráda, nedospěje a neprožije to, co její dřívější kamarádi. Susie však pozoruje, co se na Zemi dál děje. Vidí, jak se rodina snaží vyrovnat s její tragickou smrtí, jak všichni hledají cestu zpět k sobě. Pozoruje detektiva, který šetří její případ. Sleduje i vlastního vraha.


Můj názor /může obsahovat i spoilery/ /oprava: obsahuje spoilery :D/
To, že mě nějaká knížka uchvátí, se mi stává nehorázně často. Ale málo knih mě nadchlo tak, jako tahle. Už jenom téma příběhu je fascinující a zatím jsem se s ničím podobným ani nesetkala. /i know, teď vychází nějaká série o mrtvý holce, ale zapomněla jsem, jak se to jmenuje, tak jestli to víte, podělte se se mnou :D/
Příběh samotný začíná smrtí hlavní hrdinky. Už to je popsané dost dopodrobna a fakt krutě. (např.: Noví majitelé domu se divili, co je to za skvrnu na podlaze, ale ujistili je, že je to skvrna od oleje. Ale byla jsem to já. Vytekla jsem na podlahu z pytle, do kterého mě uložil. - nebo tak něco.)
Zbytek příběhu se odehrává v nebi, odkud Susie sleduje zbytek své rodiny, své přátele a svého vraha. Kniha naprosto přesně popisuje to, co s pozůstalými udělala Susiina smrt a je to fakt hustý.
Rozhodně vám doporučuju si to přečíst :)
Kniha je i zfilmovaná, k tomu jsem se zatím nedostala ..