Červen 2011

Deník Anny Frankové - Anne Frank

24. června 2011 v 10:04 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Deník Anny Frankové - Anne Frank

http://media.novinky.cz/289/222896-top_foto1-nwpgt.jpg
Obsah:
Annelies Marie Franková (12. června 1929-březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v půdním bytě. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec. Anne zahynula v Bergen-Belsenu. Po válce otec deník vydal, byl přeložen do mnoha jazyků a zdramatizován.

Můj názor:
/A taky možná pár spoilerů :D/
V první řadě musím říct, že se teď hodně zajímám o holocaustovou tématiku, takže i to může být důvod, proč se mi kniha tak líbila :D
Příběh sám o sobě je naprosto nepopsatelnej.. Co říct o deníkových zápiscích třináctiletý holky, která je zavřená se sedmi dalšími lidmi v jenom bytečku a nesmí si ani otevřít okno? Až později, když opadne zdvořilost a začínají se projevovat charaktery ostatních obyvatel zadního domu, mě to naprosto dostalo.
Anne vypráví o jejím předchozím životě, o příchodu do úkrytu, o hádkách, ke kterým tam dochází - ať už se jedná o hádky o jídlo, o výchově nebo třeba jenom tak. Zároveň je tady ta možnost nahlédnout Anně přímo do hlavy. Můžeme vidět, jak se její charakter vyvíjel.. I když musím přiznat, že ke konci knížky už mě její rozbory sama sebe opravdu nebavily, protože její názory ospravedlňovala stále dokola a už to nebylo vončo.
V průběhu čtení jsem si ani moc neuvědomovala, že čtu o skutečných lidech a událostech. Když jsem si na to občas vzpomněla, tak mi z toho bylo fakt mizerně.
A proto mě asi nejvíc dostal úplný závěr knihy, kde jsou popsané osudy obyvatel zadního domu.
Každopádně vám knihu vřele doporučuju, potom i film, i když ani nevím, jakou verzi jsem vlastně viděla, protože jich je fakt dost..
5/5