Srpen 2011

Série Darrena Shana

10. srpna 2011 v 0:39 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Madame Okta - Darren Shan

http://www.leganto.cz/thumb/resize?path=.%2F%2Fstorage%2Fbooks%2F3284%2F2870.jpeg&w=150


Obsah:

První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.

Můj názor:
Tuhle knížku jsem poprvé četla někdy asi v páté třídě. A musím říct, že naposledy. Poslední díl téhle série jsem dočetla loni, ale i tak si tu první pamatuju naprosto dopodrobna..
*SPOILERY ohledně celé série*
Kniha je psaná hodně poutavě, pamatuju se, že jsem ji u babí za peřiňákem přečetla snad během dvou hodin :D Už po úvodní větě je jasný, že to bude hodně temný, dá se říct. Darren začíná tím, že je všechno podle skutečnosti, ale že zaměnil jména, aby se nedalo vypátrat, kdo ve skutečnosti je. Vypráví návštěvu panoptika zrůd, díky které se rozběhl šílený kolotoč událostí. Darren - úchyl na pavouky, Steve - úchyl na upíry, a jak se zdá, oba si ten večer to svoje našli.
Darren ukradne pavouka jménem Madame Okta, která samozřejmě patří upírovi Hroozleymu, a díky chvíli nepozornosti skončí Steve na smrtelné posteli.
Před Darrenem stojí otázka, jestli mu kamarád stojí za to, aby se vzdal celého svého dosavadního života.

V dalších dílech putujeme s Darrenem a upírem Hroozleym nejdřív do panoptika, kde nějaký čas žije jako poloupír. I druhý díl je stejně skvělý, jako ten první. Následují Krvavé chodby, ve kterých se Darren konečně zamiluje, cesta do Upíří hory, kde se musí představit upířím knížatům, Zkoušky smrti, které musí překonat, aby se mohl stát plnohodnotným upírem, jedna zrada, která vlastně způsobí, že se stane Upířím knížetem, jedna věštba, aby se stal Lovcem z přítmí, Spřežencem noci a Zabijákem úsvitu, pátrání, které je zavede k Jezeru smrti, zjištění, že věštba se týká toho, kdo se stane Pánem stínů, a nakonec, že za všechno může jeden pán O.Sudd, a že jsou Synové osudu.

*Konec spoileru*

Všechny díly jsou napsané naprosto perfektním stylem, v životě mě snad žádná knížka nebavila jako ty od Shana. Rozhodně plánuju se k téhle sérii vrátit, až zapomenu všechny věty, co mi uvízly v paměti a mohla bych je odříkat :D
Nemám, co víc dodat :D
5/5

Tady jsou obsahy dalších dílů: