Listopad 2011

Hladové hry - Dan Simmons

23. listopadu 2011 v 9:17 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Hladové hry - Dan Simmons
http://www.sarden.cz/storage/obalky/simmons_Hladove_hry.jpg


Obsah:
Minulost... Saul Laski, lapený v kleci Hitlerova konečného řešení, je jedním z obrovského zástupu lidí předurčených zemřít v nechvalně proslulém vyhlazovacím táboře v Chelmnu. Ač se svému osudu vzepře, stane tváří v tvář zlu staršímu a drtivějšímu než jsou nacisté...
Současnost... Když se na základě tohoto setkání odhodlá za každou cenu přežít, vydá se na cestu trvající několik desetiletí, při níž navštíví několik kontinentů a nahlédne do nejtemnějších zákoutí historie dvacátého století. Odhalí tajné společenství bytostí, které pravděpodobně často figurují v pozadí těch nejstrašlivějších a nejnásilnějších světových událostí; bytostí, které zabíjejí na dálku a prostřednictvím zmanipulovaných prostředníků; bytostí obdařených psychickou schopností "používat" jiné lidi: číst jejich myšlenky, podrobovat je své vůli, vnímat jejich smysly, krmit se jejich emocemi, nutit je konat nepopsatelná zvěrstva. Trojice nejmocnějších příslušníků tohoto tajného řádu se pravidelně setkává, aby posoudila a porovnala úspěchy, které zaznamenává při svém promyšleném, krvavém tažení. Ovšem při jednom setkání se stane něco, čeho by se nikdy nenadáli... Saulovo pátrání má brzy dojít cíle a lovci a oběti se setkají v boji, jenž pronikne do samé podstaty lidského násilí a určí budoucnost našeho světa.


Můj názor:
*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY*
Všichni jste už určitě slyšeli o knížce Hungry Games. Koho by napadlo, že v překladu je to Aréna smrti a ne Hladové hry? Nicméně vám můžu říct, že to, že jsem omylem stáhla tuhle knihu místo té, co jsem chtěla, byl ten nejpříjemnější omyl, který se mi kdy stal!
Jak už jste se nejspíš dočetli, kniha začíná za druhé světové války v koncentračním táboře. Děj se příliš nenatahuje, ale zanechává ve vás spoustu otázek. Zbytek příběhu se odehrává na přelomu 70. let v USA, je propojený se vzpomínkami. A hlavně, co se mi líbilo nejvíc - je tam tolik postav, že si každý vybere, s kým bude sympatizovat. Kniha je vyprávěna z několika různých pohledů, takže i když nechcete, tak chování některých postav chápete.
Jako hodně zajímavou postavu bych označila hlavně Tonyho Haroda. Je to odporný prase, ale v průběhu se jeho charakter mění.
Hlavní zápletkou je jedna hra třech přátel, kterou hrají už spoustu let. Jenže teď je to jiné, mezi nimi se ocitl někdo, kdo se to snaží narušit a ač se to zpočátku nezdá, je to mnohem vyšší hra, než byste čekali.
Autor se rozhodně netrápí tím, aby cenzuroval, chvílemi je to pořádně krvavé a smutné. Někdy až tak, že jsem knihu odložila. Rozhodně je to kniha na dýl, ale stojí to za to. Ten nápad je vynikající a Simmons je od této chvíle jeden z mých favoritů.
5/5

Skrytá pravda - 13. kapitola

11. listopadu 2011 v 16:02 | Chuckyna :)) |  Skrytá pravda
Ahojte,
po strašné době jsem tu opět s kapitolou Skryté pravdy. Musím říct, že většinu toho času, co jsem nepsala, jsem se prostě snažila dostat do Kaitlinovskýho rozpoložení. A i teď je to awful :D