Únor 2012

Mercedes Thompsonová - Patricia Briggs

22. února 2012 v 9:32 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Moon Called - Patricia Briggs
(Měsíční píseň)


Obsah:
1. kniha série Mercedes Thompson.
Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou.
Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. * Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba…

Můj názor:
*bacha na spoilery*
Mercedes Thompson je opravdu kouzelná série, nemá cenu tady rozebírat každou knihu zvlášť a nějak výjimečně spoilerovat.
První díl, Moon Called, jsem četla před víc než rokem. Dala jsem mu 3/5 a ani nevím proč, neuchvátilo mě to. Před třemi dny jsem zjistila, že už mi Anita Blake leze krkem, tak jsem si řekla, proč nezkusit druhý díl. Za poslední tři dny jsem přečetla všechny čtyři další díly, co už jsou v češtině, stáhla si šestý v angličtině a přečetla i dva komixy.
Druhý díl už mě do sebe naprosto vtáhnul. Třetí díl se mi přesunul hodně vysoko v žebříčku mých oblíbených knih. Možná i do první trojice. Celá zápletka, hlavně ten konec a hlavně Adam, kterýho prostě nejde nezbožňovat. Další díly jsou naprosto stejně úžasný a teď se dostanu k tomu, proč to tak vlastně je.
Děj rozhodně není jednotvárný. Líbí se mi, do čeho všeho se Mercy dostane během jedné knihy. Ale ze všeho nejlepší jsou charaktery postav. V téhle sérii rozhodně nenajdete pár hlavních postav a konec. Tady je celá smečka, celý klan upírů, spousta fae a taky lidí, kteří mají svůj pevný charakter, svojí minulost a budoucnost. Hlavně je to první kniha, ve které jsem narazila i na jiné postavy, než jsou upíři nebo vlkodlaci, fae jsou podle mě naprosto úžasný stvoření.
Mám tu hodně oblíbenců, ale jako zajímavou postavu bych zmínila Bena, který se ve třetím díle ukázal v naprosto odlišném světle.
A nejlepší - ano, ještě nejsem s chválami u konce - nejlepší na celé sérii je Mercy. Konečně jsem narazila na hrdinku, která mi naprosto vyhovuje a autorka je nejspíš natolik normální, že se Mercy chová jako někdo skutečný. Není to slepice. Nedělá hloupé chyby a uvažuje logicky. Bojí se, když se má bát, rozhodně se nejezdí nikam sebeobětovat a nikdy nikoho neposlouchá. Když jí únosce řekne: "Nesmíš o tom nikomu říct,", tak první, co udělá, je, že zapne handsfree. Když si říká: "Měla bych ho opustit, pro dobro světa,", v zápětí si řekne: "Kašlu na to."
Není to mučednice, ani přehnaná hrdinka. Je prostě lidská.
Abych to konečně ukončila, musím říct jedno. Některé knihy prostě jenom čtu, přelétávám očima a vnímám význam slov. Strašně mě to baví a pamatuju si to. Ale u téhle série to nešlo. K jedné stránce jsem se vrátila hned několikrát, protože jsem do sebe musela "nasát" každé slovo. Rozhodně to stojí za přečtení a i když se mi první díl tolik nelíbil, ostatní mi to naprosto vynahradily.
5/5 *maniakální výraz v očích*


A v celém článku máte obsahy dalších dílů :)


Vlci z Mercy Falls - Maggie Stiefvater

10. února 2012 v 12:40 | chuckyna |  Bookcase
Aloha :)

Už je to fakt dlouho, co jsem napsala o nějaké knize, a je to hlavně proto, že nerada píšu o sériích, které jsem ještě nedočetla. /když už jsme u toho, z toho, kolik nedočtených sérií zrovná mám, začínam být poněkud frustrovaná :D/
Zrovna vězím až po uši v Anitě Blake.
Takže jsem se rozhodla, že vám napíšu o něčem, co už jsem četla dřív..Shiver - Maggie Stiefvater
(Mrazení)


Obsah:
Světový bestseller o vlkodlacích. Dva hrdinové - Sam a Grace - a tři životy, které se osudově propojí v jeden příběh.
Grace fascinují vlci žijící v lesích za domem jejích rodičů, zvláště jeden se žlutýma očima. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší a proměna obtížnější. Jednoho dne Grace potká chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby zůstal člověkem - jinak ztratí Grace i sám sebe, tentokrát už navždy.

Můj názor:
Musím přiznat, že nejsem zrovna fanda vlkodlaků. Zatím jediní, kteří mě kdy chytli byli v Anitě Blake :D Ale tohle je jedno z těch příjemných překvapení, kdy zjistítě, že i když je kniha o něčem, co vás nezajímá, stejně je skvělá.
Postava Grace se mi zamlouvala už od první chvíle, její povaha je příjemná změna, ačkoliv bych si možná přála, aby byla vícemluvná :D
Když to tak vezmu, v knížce není žádná postava, která by mi vyloženě vadila. Maggie popsala každého tak, že jeho pohnutky se dají pochopit.
Ještě se musím vrátit k vlkodlakům. Líbí se mi, že jsou jiní, než ti v Twilightu nebo i v Anitě. V Twilightu jsou to vlkodlaci-nevlkodlaci. V Anitě dokážou být pěkně krutí. Ale tady, tady to jsou jenom obyčejní vlci. Nemají žádné superschopnosti, nejsou vázáni úplňkem, jsou to prostě jenom vlci, kteří čekají, až se zase budou moct vrátit do lidského těla.
Děj se moc netáhne a rozhodně mě okamžitě chytil, takže jsem to musela dočíst ještě ten den, co jsem začala. Nechápu, jak je to možný, ale tahle lovestory mě vážně chytla, i když to tak nějak ani není můj styl.

4/5

Další díly v celém článku.