Březen 2012

Série Kate Daniels

30. března 2012 v 0:41 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Aloha,
dneska jsem úplně vyřízená :D Šla jsem spát až v sedm ráno /měli by mi zakázat číst přes noc :D/ Tak nakonec jenom přidam další článek do rubriky Bookcase :)


Kate Daniels: Magie spaluje - Ilona Andrews
(Magic Bites)


Obsah:
Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie…
Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů.
Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd - a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…

Můj názor:
Tak jako u Mercy rovnou napíšu o celý sérii, nechci tady nějak extra spoilerovat a tak..
Musím samozřejmě začít tím, že je to něco naprosto nového. Odehrává se to v budoucnosti, kde se technologie střídá s magií, která se přihlásila o slovo. Lidi si museli zvyknout na pěknou spoustu věcí.
A rozhodně se nemusíte bát, že tam najdete moc věcí, který jsou v knížkách obvykle.. Upíři jsou tady úplně jiný kafe, Kate jim neřekne jinak než krvesajové a jsou to pěkný humusáci. K vlkodlakům nám tady přibyli hyenodlaci, jaguárodlaci, krysodlaci, prostě všechno, na co si vzpomenete. A jejich alfa? Toho bych klíďo píďo brala domu :)
Upíři a dlaci nejsou jedinou nadpřirozenou bytostí v sérii. Existuje naprosto všechno - od fénixe po bánší a draky a bůhví co ještě.
Jako zajímavost bych zmínila,že Ilona Andrews je pseudonym pro manžele Ilonu a Andrewa Gordonovi, což mi připadá fakt báječný a možná proto je to tak čtivě napsaný.
Nejlepší na sérii je Kate. Spisovatelské duo ví, jak postavám dodat charakter. Kate je drsná holka, co to umí fakt dobře s mečem a má pěkně ostrý jazyk. Vždycky odpoví něčim, co mě naprosto dostane do kolen. Navíc má i svoje tajemství - a to se mi líbí nejvíc - nedozvíte se ho hned. A hlavně - není to přehnaná hrdinka, ani sralbotka. Mám ráda, když jsou postavy reálné.
Wait, říkala jsem, že nejlepší na sérii je Kate?! Počkejte si na Currana. Protože on je třešíňka na dortu. Autoři jsou totiž mistři v psaní dialogů a ty s Curranem jsou bezkonkurenčí. Kdybych měla knížku hodnotit podle rozhovorů, ocitne se na mém žebříčku hodně vysoko.
V češtině zatím vyšly tři díly, obsahy vám hodím do celého článku. Další dva by měly vyjít letos.


5/5


Prokletí - 5. kapitola

29. března 2012 v 0:14 | Chuckyna :))
Helou,
konečně jsem dopsala tuhle kapitolu. Trvalo to děsně dlouho, protože je jedna z nejdůležitějších. Ale jak už to bejvá, tak dlouho jsem se s tim nimrala, až je hrozná. Jenže čim víc se snažim, tim je výsledek horší, takže se budete muset spokojit s touhle hrůzou :D Snad vám vaše fantazie pomůže si to přilepšit :D
Příjemný čtení :)


Prokletí - 4. kapitola

20. března 2012 v 0:04 | Chuckyna :))
Helou,
dneska nejsem zrovna moc ve formě, mam pocit, že jsem právě vypotila příšernou kapitolu :D Další se budu snažit napsat brzo, ale snažim se užívat si tepla, dokud to jde, takže moc na kompu nejsem..
Příjemný čtení :)


Prokletí - 3. kapitola

13. března 2012 v 20:51 | Chuckyna :))
Aloha! :)
Tak jsem konečně dopsala další kapitolu. Sice mi to chvíli trvalo, ale antibiotika se mnou dělají divy :D Spím skoro celej den.
Omluvte případný chyby, mam pocit, že mi začíná měknout mozek :D
Příjemné čtení :)V kůži supermodelky - Meg Cabot

12. března 2012 v 17:24 | Chuckyna :)) |  Bookcase
V kůži supermodelky - Meg Cabot


Obsah:
Šestnáctiletá Em Wattsová je newyorská středoškolačka, která místo módního stejnokroje třídních barbín nosí mikiny, zbožňuje čokoládu a kouše si nehty, zato se umí dívat kolem sebe a nejde daleko pro ironickou průpovídku. V hlavě má především počítače a spolužáka Christophera, ačkoli ten zatím nepochopil, že by mezi nimi mohlo být něco víc. Když spolu s ním Em doprovází mladší sestru na slavnostní otevření nového obchodního domu, netuší, že začíná nová kapitola jejího života odpovídající počítačovému "restartu". Poté, co se Em ocitá na nemocničním lůžku, zjišťuje, že už není sama sebou - a to doslova. Je to v cizím, pěstěném těle stále ještě ona, nebo už někdo úplně jiný? Proč má najednou jiný hlas, jinou tvář, jiné chutě i známé? Pomocí zápletky, v níž opět osvědčila talent nebát se nadpřirozených zvratů, přemýšlí zkušená americká autorka dívčích románů (Princezniny deníky, Mediátor) o tom, jaké je to stát se znenadání kráskou proti své vůli. Em sice nemůže za to, že je zčistajasna žádanou modelkou - ale hodlá s tím něco dělat. Jenže dá se naskočit do rozjetého vlaku existence, kterou doteď žil někdo jiný?

Můj názor:
Knihu jsem začala číst s tím, že se mi do ruky dostal klasický holčičí brak, ještě je všemu na způsob Žáby k zulíbání. Ano, očividně jsem zapomněla, že spisovatelkou je Meg Cabotová.
Začátek se docela táhl, některé stránky jsem snad i přeskočila, ale jakmile jsem se dostala dál, začetla jsem se do toho. Jak už se píše v obsahu, jedná se o příběh Em, která se po nehodě probouzí v nemocnici a během následujících dní zjistí, že žije v těle světově známé supermodelky Nikky, kterou každý obdivuje. Rázem se dozvídá, že její tělo nehodu nepřežilo a ona podstoupila ne tak docela legální transplantaci mozku. To ovšem není jediné překvapení. Musí se vyrovnat s tím, že všichni, kromě nejbližší rodiny, si myslí, že je mrtvá - včetně jejího nejlepšího kámoše a zároveň i tajné lásky. Aby toho nebylo málo, musí dál plnit smlouvu Nikki u obchodního řetězce, jinak je její rodina ve vážném průšvihu.
A tak se její život obrátil naruby, musí předstírat, že je někdo jiný a její jediný přítel o ni nejeví sebemenší zájem.

3/5Jmenuju se Nikki


Obsah:
Zásluhou špičkových neurochirurgů se její mozek ocitl v těle prominentní modelky Nikki Howardové, po níž Em automaticky získává nejen práci v topmodelingu, astronomické příjmy i nóbl apartmá, ale hlavně nové přátele ze světa showbyznysu a starosti, které po sobě zanechala její předchůdkyně v tomto těle. Dívka snažící se vyrovnat se ztrátou svého starého já i s odloučením od spolužáka Christophera, do něhož je beznadějně zamilovaná, se však na Nikkiných jehlových podpatcích stále více zaplétá do pavučiny lží, kterou kolem ní spřádá její zaměstnavatel, mamutí společnost Stark. Zlověstná korporace má prsty všude - vládne nejen americkému obchodu, ale i módnímu, hudebnímu a počítačovému průmyslu - a svou hvězdu sleduje za pomoci špionážních štěnic. Energická Em v těle Nikki je však odhodlána se nedat navzdory šatům od Dolce & Gabbany a díky ironickému nadhledu hrdinek věhlasné americké autorky dívčích románů baví čtenářky po celém světě

Můj názor:
Tak tenhle díl byl podstatně lepší než první. Em v těle Nikki se neustále vypořádává se svým novým životem, kamárádí s lidmi, které nezná a neustále nemůže zapomenout na svůj minulý život.
Ještě ke všemu zjistí, že korporace Stark, se kterou Nikki podepsala smlouvu a stala se její hlavní tváří, ji špehuje na každém kroku a dobře hlídá, aby nikomu neřekla o tom, že ve skutečnosti je Nikki mrtvá. Chrostopher, se kterým se neustále snaží znovu sblížit, je už zamilovaný. A to do ní. Akorát že ona má být mrtvá a nemůže mu říct ani slovo. aby toho nebylo málo, dorazí bratr pravé Nikki s tím, že se jejich matka pohřešuje.
Příběh se vyostřuje a Em se už nemusí vypořádávat jenom s přehlídkami a bandou ctitelů, ale i se spiknutím korporace Stark. Nakonec přeci jen není nic tak jako vypadalo a závěr knížky je velice znepokojivý, vzhledem k tomu, že další díl tady zatím nevyšel.

4/5

Prokletí - galerie

8. března 2012 v 22:39 | Chuckyna :))
Říkala jsem si, že tentokrát to nechám na vaší fantazii a nakonec jsem to nevydržela a googlila, až jsem narazila na perfektní fotku, co by se mi hodila k Effie :D

Prokletí - 2. kapitola

8. března 2012 v 20:16 | Chuckyna :))
Ahojte,

už to tady mělo dávno být, ale jsem nachcípaná, takže jsem se k tomu dokopala až dneska odpoledne. Omluvte případné chyby, dneska mi to fakt nemyslí :)
Příjemné čtení..Ještě než umřu - Jenny Downham

8. března 2012 v 11:09 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Before I Die - Jenny Downham
(Ještě než umřu)Obsah:
Sedmnáctiletá Tessa má stejné pocity, touhy a plány jako její vrstevníci. Na jejich uskutečnění má ovšem podstatně méně času. Trpí leukémií v pokročilém stadiu a v takovém rozsahu, že není možná žádná další léčba. Tessa se smiřuje s neodvratným osudem svérázným způsobem: sepíše si seznam věcí, které by ještě chtěla stihnout, dokázat, zažít, a pokud jí zdravotní stav dovolí, pustí se bezhlavě do jejich plnění.

Hluboká a pochopitelná lidská touha chovat se někdy jinak, než je běžné, porušit zákony, prožít skutečné dobrodružství, bláznivě se zamilovat, uniknout ze všednosti a konvencí se v kulisách umírání a omezeného času mění v napínavý a překotný boj o holé přežití, o samu podstatu lidské existence. Intenzivní příběh
odkrývající pozadí zamotaných rodinných vztahů, skrytých bolestí, příběh o rodičovské, sourozenecké a partnerské lásce, příběh o smíření a pomíjivosti všedních problémů promlouvá svou neúprosností, nesentimentalitou a jednoduchostí ke všem generacím čtenářů.Můj názor:
Mám pocit, že poslední dobou čtu pořád jen smutné knížky. Asi se tak snažim vyhnout všem mým rozečteným sériím.
Tahle knížka je vlastně takový náhled do mysli umírající holky. Líbí se mi její způsob uvažování a to, jak nelogicky se občas chová. S ostatními postavami jsem víceméně spokojená, akorát mi občas dost vadila Zoey, která je prostě weird :D
Čím víc se kniha blíží k nevyhnutelnému konci, tím víc si přejete, aby se něco změnilo. A navíc je to tak realistický. Ne jako ve filmech: "Ležela na posteli, otevřela oči a naposledy řekla: 'Miluji tě' a pak s posledním výdechem zemřela." - Tohle se tady opravdu nestane.
O téhle knížce se vlastně ani nedá nic napsat, je to prostě skvělý. Skvělý a smutný.5/5

Proč? 13x Proto - Jay Asher

5. března 2012 v 22:56 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Thirteen Reasons Why - Jay Asher
/Proč? 13x Proto/
Obsah:
Clay Jensen je úplně normální kluk na střední. Jednoho dne na verandě najde balíček - krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř? Sedm magnetofonových kazet. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové - jeho spolužačky, která spáchala sebevraždu. Proč tedy znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo... proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch sedmi kazetách je 13 důvodů..
(zdroj)

Můj názor:

Jako první musím říct, že česká obálka knížky je NAPROSTÁ ohavnost. Nejspíš bych o knihu nezavadila ani pohledem, kdybych ji viděla v knihkupectví. Postnu vám ji do celého článku :D
A teď k příběhu.
Nikdy, opravdu nikdy, jsem nečetla nic podobného. Knížka je klasifikována jako "knížka pro děti a mládež" a mám pocit, že jsem někde četla, že rating je do 15 let. Nedokážu pochopit proč.
Jak už jste si přečetli v obsahu, jsou to nahrávky dívky, která spáchala sebevraždu, a poslala kazety těm, které z toho obviňuje. Ty se ale zároveň prolínají s příběhem Claye, který je zrovna na řadě, aby si je poslechl, a který byl do Hannah svým způsobem zamilovaný. Čím víc jejího příběhu slyší, tím víc ji začíná chápat a poznávat, a přeje si, aby něco udělal. Alespoň někdo.
Líbí se mi přirovnání k efektu sněhové koule, protože na Hannah se to přesně takhle nabalilo. Na začátku byla jedna nevinná první pusa na dětském hřišti, a na konci jedna mrtvá holka a třináct "viníků".
Rozhodně doporučuju k přečtení.

5/5


Prokletí - 1. kapitola

5. března 2012 v 15:22 | Chuckyna :))
Ahojte,

tak tady je slíbená první kapitola. Je kratší a tak celkově jsem z ní na rozapacích. První kapitoly se vždycky píšou nejhůř..
Tak snad se vám bude líbit. Příjemné čtení.