Série Kate Daniels

30. března 2012 v 0:41 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Aloha,
dneska jsem úplně vyřízená :D Šla jsem spát až v sedm ráno /měli by mi zakázat číst přes noc :D/ Tak nakonec jenom přidam další článek do rubriky Bookcase :)


Kate Daniels: Magie spaluje - Ilona Andrews
(Magic Bites)


Obsah:
Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie…
Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů.
Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstraňováním právě takovýchto magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v Atlantě. Mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládajícími upíry, a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série nezvyklých vražd - a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla větší sousto, než dokáže zvládnout…

Můj názor:
Tak jako u Mercy rovnou napíšu o celý sérii, nechci tady nějak extra spoilerovat a tak..
Musím samozřejmě začít tím, že je to něco naprosto nového. Odehrává se to v budoucnosti, kde se technologie střídá s magií, která se přihlásila o slovo. Lidi si museli zvyknout na pěknou spoustu věcí.
A rozhodně se nemusíte bát, že tam najdete moc věcí, který jsou v knížkách obvykle.. Upíři jsou tady úplně jiný kafe, Kate jim neřekne jinak než krvesajové a jsou to pěkný humusáci. K vlkodlakům nám tady přibyli hyenodlaci, jaguárodlaci, krysodlaci, prostě všechno, na co si vzpomenete. A jejich alfa? Toho bych klíďo píďo brala domu :)
Upíři a dlaci nejsou jedinou nadpřirozenou bytostí v sérii. Existuje naprosto všechno - od fénixe po bánší a draky a bůhví co ještě.
Jako zajímavost bych zmínila,že Ilona Andrews je pseudonym pro manžele Ilonu a Andrewa Gordonovi, což mi připadá fakt báječný a možná proto je to tak čtivě napsaný.
Nejlepší na sérii je Kate. Spisovatelské duo ví, jak postavám dodat charakter. Kate je drsná holka, co to umí fakt dobře s mečem a má pěkně ostrý jazyk. Vždycky odpoví něčim, co mě naprosto dostane do kolen. Navíc má i svoje tajemství - a to se mi líbí nejvíc - nedozvíte se ho hned. A hlavně - není to přehnaná hrdinka, ani sralbotka. Mám ráda, když jsou postavy reálné.
Wait, říkala jsem, že nejlepší na sérii je Kate?! Počkejte si na Currana. Protože on je třešíňka na dortu. Autoři jsou totiž mistři v psaní dialogů a ty s Curranem jsou bezkonkurenčí. Kdybych měla knížku hodnotit podle rozhovorů, ocitne se na mém žebříčku hodně vysoko.
V češtině zatím vyšly tři díly, obsahy vám hodím do celého článku. Další dva by měly vyjít letos.


5/5Magie spaluje
(Magic Burns)


Obsah:
Jelikož se Kate Danielsová živí odstraňováním nepořádku, který s sebou přináší magie, má docela přehled o rizicích vlastního povolání. Vlny paranormální energie obvykle zaplavují město a zase ustupují, podobné mořskému příboji. Ale jednou za sedm let nastane čas erupce, kdy se magie utrhne ze řetězu. A tentokrát se Kate bude muset poprat s problémem nevídaných rozměrů. Doslova božských.


Magie útočí
(Magic Strikes)


Obsah:
Od chvíle, kdy začala Kate Danielsová pracovat pro Řád rytířů milosrdné pomoci, má tahle žoldačka práce s paranormálními problémy až nad hlavu. A v Atlantě, kde magie přichází a odchází ve vlnách jak se jí zlíbí, to už o něčem vypovídá.
Když je její vlkodlačí kamarád Derek nalezen polomrtvý, Kate zjišťuje, že stojí proti dosud největší výzvě své kariéry. Její vyšetřování ji totiž zavede k Půlnočním hrám. Ultimátnímu turnaji nadpřirozených bytostí jen pro zvané, kde neplatí téměř žádná omezení ani pravidla. Jí a Curranovi, Pánovi šelem, se podaří odhalit temné plány, jež by mohly navždy změnit osudy všech atlantských kožoměnců…

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Niky Niky | 30. března 2012 v 19:27 | Reagovat

Ahoj, máš moc hezkej blog a super články. Nehlásla by si mi prosím tady: http://soutez.ferovaskola.cz/videos/sikulky/. Jde o kluka na vozíčku(stačí kliknout na ty hvězdy pod videem) Předem moc děkuju za podporu! :)

2 K. K. | E-mail | Web | 30. března 2012 v 21:32 | Reagovat

... pošli mi to, až budeš mít čas, dík, čau :D

3 Writergirl Writergirl | E-mail | Web | 20. dubna 2012 v 12:52 | Reagovat

Och och :)) katanaaaaa :D nejlepší zbraň, autor má vkus!!! :D to mi taky můžeš poslat ;))

4 Terka Terka | E-mail | 24. května 2013 v 17:04 | Reagovat

Nemáš náhodou 5. díl?:)

5 Evellin Evellin | 2. července 2013 v 10:58 | Reagovat

Tato série mě příjemně oslovila. Jednak tím, že čtenář nemá ponětí co vlastně Kate je a může jen tušit s jemnými náznaky autorky. Styl psaní je poutavě akční s dávkou humoru. Zvláště se mi líbí rozebírání smečkové hyerarche a Kate názory. Curran je opravdu prevít ale nejde si ho nezamilovat :-). Kdybych měla porovnávat mezi Anitou Blake a Kate nevím kdo by byl větším favoritem :-D

6 Evellin Evellin | 2. července 2013 v 10:59 | Reagovat

Tato série mě příjemně oslovila. Jednak tím, že čtenář nemá ponětí co vlastně Kate je a může jen tušit s jemnými náznaky autorky. Styl psaní je poutavě akční s dávkou humoru. Zvláště se mi líbí rozebírání smečkové hyerarche a Kate názory. Curran je opravdu prevít ale nejde si ho nezamilovat :-). Kdybych měla porovnávat mezi Anitou Blake a Kate nevím kdo by byl větším favoritem :-D

7 chuckyna chuckyna | E-mail | Web | 2. července 2013 v 17:26 | Reagovat

[6]: Je to moje druhá nejoblíbenější série /Mercy je mého srdce šampion :D/.. Já prostě žeru ty dialogy mezi Kate a Curranem! Mě to vždycky rozseká :D Dlačí společnost je tu naprosto bezvadná a jsem šťastná, že tu nemáme klasický scénář - dlaci vs. hezcí namakaní upíři :D
Anita pro mě umřela, když se z ní stala pornohvězda :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama