Duben 2012

Tichý pláč - Joe Peters

30. dubna 2012 v 16:58 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Tichý pláč - Utrpení němého chlapce ve sklepení
Joe Peters


Obsah:
Pan Peters si sice vzal Lesley za ženu poté, co ji přivedl do jiného stavu, jeho srdce však patřilo jiné. Lesley na sokyni ukrutně žárlila a zlost si vybíjela na malém synkovi. Tatínkova tragická smrt Joeův život doslova zpečetila. Sadistická matka alkoholička chlapce vězní ve sklepení, její nový přítel vnese do týrání další prvky: znásilňování a dětskou pornografii.

Můj názor:
Už jenom skutečnost, že to napsal muž, který si to prožil na vlastní kůži, mě dostala do kolen.

"Věnováno památce mého otce, "George Williama". Doufám, že jsi na mě hrdý za to, jakým způsobem jsem se vyrovnal s roky bolesti a utrpení. Doufám, že můžeš klidně spát, neboť víš, že jsem v bezpečí."

Joe začíná s vyprávěním o tom, jaký byl jeho život, když byl jeho otec naživu. Sice jim jeho matka ze života dělala peklo, ale v otci našel nejlepšího přítele a ochránce. Když potom otce viděl skoro uhořet zaživa při nehodě v práci - a jeho matka, jakožto zákonná manželka, i když se zrovna rozváděli -, ho nechala odpojit od přístrojů, jeho život se převrátil naruby. Matka ho odvedla domů mezi ostatní sourozence a tam začala jeho příšerná životní etapa. Jedl pod stolem, kam mu házeli zbytky, mlátila ho jak matka, tak i sourozenci, kteří za to byli ještě chváleni. Nakonec skončil zamčený ve tmavém sklepě a díky traumatům, která prožil, již nebyl schopný mluvit. Za ta léta, co byl uvězněný pod jejich domem a neustále týraný všemi, kteří mu měli pomoct, o něj nikdo neprojevil zájem. Otcova rodina k němu neměla přístup a úřady o něm neměli tušení. K tomu všemu si matka našla nového přítele, který si s nim doslova dělal, co chtěl a nakonec ho začal prodávat.
Tohle je jen smutný začátek jeho utrpení, které skončilo až o mnoho let později. Sociální pracovníci si o něm mysleli, že je to nezvladatelný sexuální delikvent a jeho matka statečná žena, která se ho marně snaží vychovávat. Je tedy celkem štěstí, že z něj vyrostl takový člověk, který se o tom nebojí napsat a sám podporuje organizace pro záchranu týraných dětí.
Už je to dlouho, co jsem naposledy četla něco tak emotivního, i když občas jsem z toho byla naprosto rozhořčená. Rozhodně to nedoporučuju lidem se slabým žaludkem.


5/5

Prokletí - epilog

26. dubna 2012 v 0:44 | Chuckyna :))
Hola hola,
tak jsem konečně dopsala slíbený epilog. Původně měl bejt krátkej, ale nakonec jsem se nějak rozepsala :D
Tohle bych nazvala mojí pisatelskou derniérou.
Ne, vlastně vám teď pěkně kecam, protože už se mi v hlavě rýsuje další nápad, kterej snad brzo hodim na papír. Doufám, že se vám Prokletí aspoň trochu líbilo, i když část psaná ze Samovo pohledu byla tak kostrbatá.
Omluvte chyby a přeju příjemný čtení :)


Dvě zrcadla - Karolína Limrová

24. dubna 2012 v 17:01 | Chuckyna :)) |  Bookcase

Dvě zrcadla - Karolína Limrová
Obsah:
Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve.

Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv?

V romantickém příběhu s prvky fantasy se v rychlém sledu událostí střídají promluvy obou hlavních hrdinů a my sledujeme napínavý děj ze dvou úhlů pohledu. V knize najdeme všechny atributy spojené s tímto žánrem; především však rozehrává odvěké téma o síle lásky a boji dobra se zlem.
(zdroj)

Můj názor:
Hned v úvodu musím říct, že se autorka nejspíš hodně inspirovala Twilightem. Tuhle knížku jsem začínala číst s velkým zájmem a nakonec to pro mě bylo spíš velkým zklamáním.
Příběh je psán ze tří pohledů - Joshovo minulosti, kdy se dozvídáme, jak se stal upírem, jeho přítomností a taky přítomností Kate.
Vše začalo tím, že si Kate koupila starobylé zrcadlo a Josh se nastěhoval do nového domu, kde - kupodivu - objevil další zrcadlo. A najednou v něm zahlédl překrásnou dívku, do které se okamžitě zamiloval. Když zapadne slunce, její odraz se mu ztratí - v tu samou chvíli se ale Josh objeví v zrcadle u Kate v pokoji. A láska je na světě.
Děj se celkem táhne a v hodně ohledech to opravdu hodně připomíná Stmívání - Josh, který se ke Kate nechce přiblížit, protože ji moc miluje a nechce jí ublížit, ale nemůže si pomoct, tak si to prostě jenom vyčítá. Ona je do něj bláznivě zamilovaná a ani skutečnost, že se ji pokusil zabít, jí to nevymluví. Už když se vidí poprvé, tak si řeknou, že se milují.
Konečná zápletka je taky dost podobná Twilightu, takže jsem měla dojem, že nečtu nic nového.
Je to hodně naivní a můžu to doporučit jen beznadějným romantikům, protože mě samotné to přišlo příšerně přeslazený a naprosto nereálný - ano, je to fantasy, ale upřednostňuju spíš charaktery, který uvažují normálně.

2/5

Běh o život - Stephen King

23. dubna 2012 v 17:45 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Běh o život - Stephen King
(The Running Man)
Obsah:
Běh o život napsaný Stephenem Kingem pod pseudonymem Richard Bachman zná český čtenář pod názvem The Running Man a takto byl uveden do distribuce i film s Arnoldem Schwarzeneggerem (sám King filmu na chuť příliš nepřišel).
Sci-fi z nedaleké budoucnosti líčí temnými barvami industriální svět, nikoli nepodobný totalitě. Zábavu apatickým masám obstarává jediný televizní kanál, který vysílá obskurní zvrácené soutěže, z nichž nejdrsnější a nejpopulárnější je Běh o život. Vybraný jedinec, v tomto případě Ben Richards, je vypuštěn do ulic Ameriky jako lovná zvěř. Po dvanácti hodinách ho začnou pronásledovat profesionální Lovci, podporovaní mnoha udavači z řad televizních diváků. Prchající zoufalec sahá pod vidinou odměny ve výši milionu dolarů k těm nejkrutějším prostředkům, aby pronásledovatele setřásl.

Můj názor:
Běh o život je hodně sympatická kniha, i když podobnost s Hunger Games se nedá popřít. Takhle knížka ale vznikla mnohem dřív.
Hlavním hrdinou je Ben Richards, který žije v chudé čtvrti se svou ženou a malou dcerkou, která díky jejich chudobě umírá na obyčejnou chřipku. To ho donutí zajet do města a přihlásit se do soutěží ve VéVé /tv :D/.. To ale ještě netušil, že místo obyčejné soutěže se díky svojí povaze a relativnímu zdraví dostane do nejbrutálnějšího televizního pořadu vůbec - Běhu o život. Bude vyslán do ulic, kde po něm půjdou Lovci, kteří se ho budou snažit zabít v přímém přenosu. Aby toho nebylo málo, každý občan, který ho udá, dostane zaplaceno 100 nových dolarů.
A tak se Ben dává na zběsilý útěk a snaží se udržet naživu co nejdýl, protože za každou hodinu, co bude dýchat, jeho žena s dcerou dostanou peníze.
Podoba s Hunger Games je celkem zřejmá, přesto je to zase trochu něco jinýho. Je to hodně čtivý, občas i docela brutální. Prostě to napsal King. Ben Richards je věčně naštvanej týpek, rebel, a co je k podivu - je taky dost inteligentní, což je u chudších obyvatel skoro nevídané. Příběh je plný zvratů a autor má perfektně vymyšlený celý budoucí svět, do knihy se prolínají i menší informace o tom, co se kdy stalo - např. od roku 2012 byly v celém Japonsku povinné nosní filtry :D


5/5

Prokletí - 8. kapitola

21. dubna 2012 v 1:46 | Chuckyna :))
Čágo :)
Mrzí mě, že to trvalo tak dlouho, ale až dneska jsem měla klidnej večer :)
Tohle je poslední kapitola, čeká nás už jenom epilog..
Enjoy..


Výjimečná - Kristin Cashore

19. dubna 2012 v 22:00 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Hola hola,
s kapitolou to dneska moc slavně nevidim, už funguju na záložní systém :D Takže tady pro vás mám aspoň "recenzi"

Výjimečná - Kristin Cashore
(Graceling)
Obsah:
V Katsině světě to lidé narození s mimořádným nadáním - Výjimeční - nemají jednoduché. Všichni se jich bojí, pohrdají jimi, nebo je využívají. Katsa ale nese břemeno, které sama nenávidí: je Výjimečná v zabíjení. Slouží strýci Randovi, králi Mezizemě, a má za něj dělat špinavou práci - trestat a mučit každého, kdo se mu znelíbí.
Při setkání s princem Po, Výjimečným bojovníkem, Katsa ještě netuší, jak moc se jí změní život.
Nikdy by nečekala, že se stane Poovou přítelkyní. Nikdy by nečekala, že zjistí novou věc o svém nadání - a že odhalí hrůzné tajemství... tajemství, které by pouhými slovy dokázalo zničit všech sedm království.


Můj názor:
Musím přiznat, že tenhle žánr mě zrovna moc nebere.. Příběh se odehrává ve smyšlené zemi, která se skládá ze sedmi království, kde se rodí výjimečné děti, které se poznají podle toho, že mají každé oko jiné. Zní to docela pitomě, ale kupodivu mě to fakt chytlo a přečetla jsem to za jeden večer. Musím říct, že kniha má spoustu zajímavých postav, rozhodně se mi líbila hlavní postava - Katsa, jejíž nadáním je zabíjení. To z ní učinilo zbraň jejich krále - musí za něj vykonávat tresty, což jí zařídilo docela negativní pověst..
Když se v knize objevuje princ Po, začíná to bejt fakt parádní. Katsa musí odjet z království kvůli tomu, že odmítla splnit příkaz, a vydává se s Poem pátrat po únoscích jeho dědy. To je zavede do království Monsey, jehož panovník je proslulý svou laskavostí. Společně odhalí jeho tajemství a Katsa se s královou dcerou Bitterblue musí dát na útěk a nechat zraněného Poa v horách.
Celá zápletka je sympatická, i když to samozřejmě není nějaká bomba, která vás položí. Je to spíš taková odpočinková četba, u mě splnila svůj účel a nakonec se mi to líbilo tak, že jsem tomu dala čtyři hvězdy..
Autorka k sérii vydala další dvě knihy - Ohnivá a Bitterblue. Příběhy na sebe nijak nenavazují, Ohnivá se odehrává ještě před Výjimečnou a vyskytuje se v ní jedna známá postava. Bitterblue je situována osm let po příběhu Katsy a Poa a je o Bitterblue, královně Monsey. Na oba díly se chystám :)


4/5

Odstíny života - Lusy Adams

16. dubna 2012 v 20:28 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Odstíny života - Lusy AdamsObsah:
Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo nemůže tušit, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k "životu". Je uvedena do světa magie a ďábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj předchozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se silami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem…


Můj názor:
Tak tenhle námět se mi fakt zamlouvá... Jak už je zřejmé z obsahu, jedná se o příběh Alex, která zemřela, ale byla povolána zpátky k životu. Bylo jí sděleno, že je Spasitelka, která se má utkat se zlem, o což ona nemá nejmenší zájem a snaží se před tím ukrýt. Když se nakonec rozhodne přistoupit na hru bohů, kteří její zmrtvýchvstání zařídili, narazí na Gaba, luxusního řízka a lovce, který ji zavede do domu, kde žije spolu se svými přáteli, taky lovci.
A tak se Alex účastní jejich lovů a postupně se spřáteluje s obyvateli domu, i když před nimi stále tají svou pravou totožnost.
Příběh je poutavý, děj se netáhne a je prostě parádní. Alex má naprosto skvělou povahu, vždycky odpoví nějakou super sarkastickou poznámkou a je to skvělá bojovnice. Jako dalšího bych zmínila Matta, který je opravdu zajímavou postavou.. Líbí se mi, jak se chová, a jak se nakonec projeví :) A o Gabovi radši pomlčim, protože to je prostě muj knižní kořen :D
Napjatě očekávám další díl, protože tohle je fakt super kniha a doufám, že pokráčko bude stejně skvělý, jako tohle.


5/5

Prokletý dům - Rachel Caine

15. dubna 2012 v 20:22 | Chuckyna :)) |  Bookcase
Prokletý dům - Rachel Caine /série Upíři z Morganville/
(Glass Houses)Obsah:
Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství... ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi.

Můj názor:
/bacha, spoilery/
Začínala jsem to číst z totální nudy a dost patrnou skepsí. Končila jsem tu samou noc a rovnou sháněla druhej díl aspoň v aj :D
Synopse ke knížce je velkem nicneříkající, takže prozradim trochu víc... Claire je nadprůměrně inteligentní studentka, která ukončila střední po dvou letech a rodiče jí dovolili odjet na texaskou vejšku blízko domova. Tam si na ní zasedne královna školy a co se zprvu zdá jako neškodná šikana, se nakonec vystupňuje na pokus o vraždu. Claire narychlo shání podnájem a nakonec skončí ve starobyle vyhlížejícím domě plném tajných místností a dokonce se třemi celkem ujetými spolubydlícími.
Ti jí seznámí s děsivým tajemstvím městečka - jasně, jde o upíry, ale fakt dobrej námět, to ale spoilerovat nebudu :D Claire se nakonec musí vypořádat s neustálými útoky na její osobu, snaží se vymyslet, jak zrušit úmluvu, kterou kvůli ní podstoupil Shane a hlavně - snaží se udržet se naživu.
Líbí se mi, že autorka dodala postavám skvělé charaktery - jak tem dobrým, tak i špatňákům. Claire je normální holka, sympatická, fakt chytrá a hlavně reaguje lidsky. Michael s Evou, další ze spolubydlících, jsou taky sympaťáci. A nejlepší ze všeho je Shane, to je fakt dobrej knižní kořen :D /fakt dobrej/
Takže vám tohle vřele doporučuju, i když je celkem k nasrání to čekání na další díly, pokud nemáte angličtinu na tak dobré úrovni, abyste si to mohli přečíst v originále.


4/5

Prokletí - 7. kapitola

12. dubna 2012 v 0:41 | Chuckyna :))
Helou :)
Tohle byla první kapitola, kterou jsem měla k povídce vymyšlenou, ale jako obvykle se mi jí nepodařilo napsat tak, jak bych chtěla. Už se blížíme ke konci.
Enjoy :)

Prokletí - 6. kapitola

8. dubna 2012 v 23:06 | Chuckyna :))
Čágo :)
Omlouvám se za prodlevu mezi kapitolama, ale měla jsem toho fakt hodně. Tohle je fakt kraťoučká kapitola, ani se to nedá nazvat kapitolou :D Spíš jsou to jenom takový žvásty na zaplnění časovejch děr, co mi tam vznikly :D /někdy bych si taky měla plánovat dopředu, když už něco píšu, protože pak jsem pěkně v řiťi :D/
Takže doufám, že mě za tuhle mezikapitolu neukamenujete. Další plánuju tak na úterý :)
Enjoy..