Červen 2012

Nebezpeční andělé - Francesca Lia Block

19. června 2012 v 20:26 | chuckyna :) |  Bookcase
Nebezpeční andělé - Francesca Lia Block
(Dangerous Angels)
Obsah:
Francesca Lia Block ve své knize zahrnující pět na sebe navazujících a prolínajících se novel vytvořila zvláštní pohádkový svět. Příběhy jsou plné pastelových barev, třpytu, vůní a hudby. Slova se navlékají jako korálky a vytvářejí náhrdelníky plné metafor. Hrdinové těchto postmoderních pohádek prožívají magický propletenec obyčejných i neobyčejných příběhů a pohybují se na tenké hranici mezi dobrem a zlem, strachem a touhou, bolestí a štěstím, obklopeni světem, který je tak krutý k tomu nejkrásnějšímu a zároveň nejnebezpečnějšímu z andělů - k lásce.
(zdroj)

Můj názor:
Nebezpeční andělé jsou jedna z nejzvláštnějších a nejkouzelnějších knížek, na jakou jsem kdy narazila. Četla jsem ji poprvé někdy ve třinácti, kdy jsem všemu ještě tolik nerozuměla, ale neustále se k ní vracím.
Kniha vypráví pět příběhů - začíná to vyprávěním o Weetzie Netopýrkové, která se snaží najít svoje místo ve světě. Seznamuje se s Dirkem a oba se snaží najít kluka svých snů. A když se do všeho zaplete kouzelná lampa, jejich životy se naprosto změní. Ukazuje se, že každé přání má svoje klady i zápory.
V dalších částech se odehrávají příběhy dalších členů jejich početné rodiny, můžeme zde sledovat osudy dcery Tajuplného Posla Lásky, Weetziiny dcery Cheerokee, rodinného přítele Anděla Juana a taky dřívější život Dirka.
Nikdy jsem nic podobného nečetla a musím říct, že je to pro mě hodně inspirativní knížka. Vždycky mi tak nějak zvedne náladu a hlavně si myslím, že naprosto dokáže změnit pohled na svět. Je to moje nejoblíbenější pohádka :))

5/5

Paranormálové: Zlodějka duší - Kiersten White

16. června 2012 v 17:11 | chuckyna :) |  Bookcase
Paranormálové: Zlodějka duší - Kiersten WhiteObsah:
Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit. Paranormálové začínají z neznámých důvodů umírat a kolem Evie se začínají dít podivné věci. Potom se na scéně objeví Zlodějka duší a Evie jde o život… Napínavý příběh, v němž se prolíná svět lidí a nadpřirozených sil, je plný dramatických scén, ale nepostrádá ani humor.
(zdroj)

Můj názor:
*možné spoilery*
Zlodějka duší je přesně knížka podle mýho gusta. Evie žije skoro celý život v MAZPu a chytá nebezpečné paranormály, kteří ohrožují svět. Organizace jí poskytla domov, něco co se aspoň trochu podobá rodině a skvělou kamarádku, která sice není člověk, ale má ji ráda. Když se tam ale vloupe podivný paranormál s velice zvláštními schopnostmi, život se jí obrátí naruby. Lease jí vypráví o vraždách paranormálů a o životě tam venku, po kterém Evie tak touží. Navíc se cítí zrazená, protože zjišťuje, že ona sama má status paranormála.
Když středisko napadne Zlodějka duší, která je Evie znepokojivě podobná a do všeho se zapletou víly, Evie musí s Leasem utéct daleko od MAZPu.
*konec možných spoilerů :D*
Námět mě naprosto dostal. Děj je plný zvratů, je sympaticky napsaný a autorce nechybí smysl pro humor, který přenesla na Evie. Ta mi jako knižní postava opravdu vyhovuje, nevím proč, ale chvílemi mi připomínala Mercy - i když je dvě samozřejmě není možné porovnávat. Celkově jsou všechny postavy v knize svým způsobem sympatické a mají svou hloubku, nejsou to jenom postavy v pozadí, jak se někdy stává.
Rozhodně jsem ráda, že jsem na Paranormály narazila a další díl už netrpělivě vyhlížím :)


5/5

Nenasytná - Meg Cabot

13. června 2012 v 17:29 | chuckyna :) |  Bookcase
Nenasytná - Meg Cabot
(Insatiable)
Obsah:
Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Antonescuem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže! Úspěšná americká spisovatelka Meg Cabotová se v této knize svým nenapodobitelně originálním způsobem vyrovnává se záplavou upírských ság na dnešním knižním trhu.
(zdroj)

Můj názor:
V posledních několika letech se nad upíří tématikou doslova roztrhl pytel. Proto se Meg Cabot rozhodla držet se s proudem a sepsala upířinu také.
Musím říct, že její pojetí je rozhodně jiné a mnohem zábavnější, než je v poslední době obvyklé. Hlavní postava - Mina - je sympaťanda, která pracuje jako scénáristka, takže s fantazií na tom není nijak špatně, ale co je moc, to je moc, a když je jí oznámeno, že do jejího seriálu přibude nová upíří postava, je vzteky bez sebe. Upíři přece neexistují, ne?
Meg samozřejmě nezůstala jen u upírů, samotné hlavní hrdince dala taky jedno nevšední nadání, o kterém musím říct, že se mi na knížce líbilo snad nejvíc.
Když se v knize ukáže sám kníže upírů, děj se mi tak nějak přestává líbit, protože mi tak nějak nesedl. Ale autorka opět vytvořila příjemnou zápletku, přidala dalšího kořena a o zábavu je vystaráno. Sice hlavní dějová linie není nijak originální, ale alespoň se příjemně čte. Ačkoliv musím říct, že jsem od Nenasytné měla větší očekávání - přeci jenom to psala stejná osoba, co psala Mediátora!
Rozhodně to byla příjemná oddechovka před spaním a další díly si hodlám přečíst už jenom proto, abych věděla, jak se to všechno vyklube :))

3/5