Srpen 2012

Jako v pavučině - Cat Clarke

26. srpna 2012 v 1:12 | chuckyna :) |  Bookcase

Jako v pavučině - Cat Clarke
EntangledObsah:
Grace se probudí v bílém pokoji. Poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam často chodívala a kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic jiného než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla navždy zapomenout.
Celý měsíc Grace sní své sny, zachycuje svůj život na papír a my se tak dozvídáme více o ní samotné, jejím vztahu s matkou, s nejlepší kamarádkou i o klukovi, s kterým začala chodit. Jak se před námi její zamotaný život postupně rozplétá, vychází najevo, že ti, kteří jsou jí blízcí, nejsou vždy takoví, jakými se zdají být. Její nejlepší kamarádka, která s ní nechce sdílet svoje trápení, kluk, do něhož je strašně zamilovaná, ztráta otce a šokující odhalení, jež ji dovedlo k tomu, že jí do života vstoupil Ethan, její věznitel. Stále však zůstává cosi nevyřčeného.
(zdroj)


Můj názor:
Kniha je psána formou deníku a hned na začátku můžeme sledovat, jak se Grace chystá spáchat sebevraždu. Vydává se do parku, ale když už se schyluje ke konci, někdo ji vyruší. Ten někdo je tajemný Ethan, a Grace, která ho chtěla zpočátku vyštvat, si s ním svým způsobem rozumí, takže se od něj nechává odvézt domů. Jen kdyby nebyla tak opilá. Nebo tak důvěřivá.
Probouzí se zamčená v neznámém pokoji, kde jsou jen papíry a tužky, a kam jí Ethan nosí jídlo. A jelikož nemůže nic jiného dělat, dává se do psaní.
*možné spoilery*
Grace se ve vzpomínkách vrací až do svého dětství a postupem času se dostáváme do doby, kdy začaly všechny její potíže. Vypráví o svém sebepoškozování, o smrti svého otce, o problémech, které ji odcizily od její nejlepší kamarádky a taky o nádherném Natovi, do kterého se bláznivě zamilovala. Ale nic nevydrží věčně a problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Mezitím vypráví i Ethanovi, který ji do pokoje chodí navštěvovat čím dál tím častěji. Dokonce se jí o něm už i zdá.
*stoprocentní spoilery :D*
Grace je mi v mnoha věcech svým způsobem sympatická, i když je to značně labilní postava. I přes její obrovské povahové nedostatky jsem si jí docela oblíbila. Navíc autorka skvěle píše o problematice sebepoškozování a o tom, jak se člověk v téhle situaci cítí. Pak je tu Sal, Gracina kamarádka, která mi zas až tak nesedla. To, jak reagovala a jak se chovala, mě dost rozčilovalo. Nat mi zezačátku přišel strašně fajn, nejspíš do doby, než o něm Grace víc vyprávěla a já pochopila, že tak ho prostě vidí ona, protože je zamilovaná.
Kniha celkově byla hodně zajímavá, jak výlety do minulosti, tak i únosem. Chvílemi mi přišlo, že autorka píše až moc zřejmě a Grace mi tím pádem připadala fakt mimo, když jí unikaly souvislosti, které já viděla už někdy ve třetině knížky.
A to, jak se vyklubala situace s Ethanem mi bohužel došlo už někdy na začátku, ale i tak se mi líbí pojetí celé situace.
A Devon... Devona jsem si opravdu oblíbila.
Konec knihy byl pro mě trošku nereálný, to jak se tam každý vykecával mi přišlo až moc okatý, ale autorka to nějak vysvětlit musela. A samotný závěr mě jak potěšil, tak i rozčílil, přeci jen je to trochu otevřený.. Rozhodně to stálo za přečtení a i přes drobné nedostatky si to zaslouží čtyři hvězdy :)


4/5


Démon z Hex Hall - Rachel Hawkins

23. srpna 2012 v 19:41 | chuckyna :) |  Bookcase
Démon z Hex Hall - Rachel Hawkins
DemonglassObsah:
Druhý díl z knižní série Hex Hall. Hlavní hrdinka Sophie Mercerová se dověděla o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své prababičky naučí částečně používat, zjistí také, že mají svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit "odstranění". Rituál, kterým bude její moc odebrána. Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v Londýně a teprve potom se rozhodla...
Sophie si uvědomuje, že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio, a také tam jistě bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu.

Můj názor:
Démon z Hex Hall je pokračování knihy Čarodějnice z Hex Hall, a musím říct, že velice zdařilé.
*možné spoilery*
Sophie si v minulém pololetí užila opravdu spoustu zábavy - řešila smrt spolužačky, bydlela s upírkou, o které každý myslel, že ji zabila, nepadla do oka královnám školy a zjistila, že někdo vyvolal démona, který je její prababička. Její vysněný kluk patří k Oku, organizaci, která bojuje proti Prodigiu - společnosti, kterou vede její otec - taky démon, jako ona sama. No neměla to holka lehký, ale to je teprve začátek.
Ve druhém díle se rozhodne strávit léto se svým otcem a členy Rady, aby poznala, jaké to je být démon a rozhodla se, jestli podstoupí Odebrání. A tak jede do Anglie a ve skrytu duše doufá, že potká Archera, který se jí nejspíš pokouší zabít.
Problémy na sebe nenechají dlouho čekat, dva další démoni, co s nimi tráví léto nevypadají zrovna důveryhodně, útoky na Prodigium jsou čím dál tím častější, někdo usiluje o její smrt, Archer se s ní pořád pokouší setkat a navíc je tu jisté zasnoubení, o kterém neměla ani tucha.
Démon z Hex Hall je mnohem záživnější než první díl, už jenom proto, že se pořád něco děje a neustále se objevují další záhady, na které zatím nejsou odpovědi.
Sophie je skvělá postava, její sarkastické poznámky mě naprosto drtily..

Většina holek dostává kytky. Já dostala jámu, ve které
se vyvolávali démoni. Bezva.

Pokud Archerovu
pomoc přijmu, všechno bude rázem spletitější. Složitější
než účes paní Casnoffové.

V tomto díle jsme se taky dostali na kobylku tajemnému Calovi, pro kterého mam tak trochu slabost.. Ale je tady i Archer. Archer, který vždycky přispěchá s nějakou uštěpačnou poznámkou a je prostě kouzelnej. Zamotala jsem se tu do dalšího milostného trojúhelníku, ale kupodivu mě taky docela bere.
Vyvrcholení je fakt boží, správná akce a šoky.. A konec? Tohle by se mělo zakázat, kdo má teď čekat na další díl? :D


5/5

Krásné zlo - Rebecca James

16. srpna 2012 v 17:06 | chuckyna :) |  Bookcase
Krásné zlo - Rebecca James
Beautiful MaliceObsah:
Katherine je sedmnáct let, chodí na střední školu v Sydney a usilovně se snaží nevyčnívat. Nikoho nesmí ani napadnout, že si kdysi říkala Katie, měla spousty kamarádek, skvělého kluka a mladší sestru Rachel, nadanou klavíristku. Jenže ta je mrtvá - znásilnili ji a zavraždili. Katherine se zdá, že zapomenout na tuhle noční můru se jí snad nikdy nepodaří. Jenže pak se objeví Alice - krásná, bohatá, sebevědomá, sršící životem. A Katherine si vybere za kamarádku. Půjčují si šaty, svěřují nejtajnější myšlenky, stanou se nerozlučnými. Dokud se pod slupkou báječné přítelkyně nezačne objevovat jiná Alice, zlá, krutá a nevypočitatelná. Za jejím zájmem o Katherine je něco víc, a souvisí to se zavražděnou Rachel. Některá přátelství mohou být smrtelná…
(zdroj)

Můj názor:
Katherine se nesnaží o nic jiného, než nevyčnívat. Přeje si, aby nikdo nevěděl, kdo ve skutečnosti je a hlavně - aby nezjistili nic o tom, co se stalo její sestře. Ale do jejího života se doslova přiřítila Alice a všechno obrátila vzhůru nohama. Katherine je po několika letech znovu šťastná, konečně si našla blízkého člověka, kterému se dokonce dokázala svěřit. A Alicin "přítel" Robbie je ten nejúžasnější kamarád pod sluncem. Ale nic nevydrží navěky - postupem času začínají vyplouvat na povrch jisté Aliciny vlastnosti, které nejsou zrovna pozitivní.
*možné spoilery*
Katherine si prošla peklem. Nechala svou sestru zemřít, když se snažila zachránit vlastní život. Nikdy si nepřála umřít, ale dá se žít s vědomím, že kdyby něco udělala, něco by to změnilo? Co kdyby nešli na ten večírek? Co kdyby jí víc hlídala?
Autorka bravurně zvládla psychologii hlavní postavy. A celkově i postav ostatních. Dokázala z nevinného příběhu udělat trhák o psychologických hrátkách. V knize vyprání současná Katherine, ale vracíme se ke dni, kdy byla zavražděna Rachel a zároveň se díváme i do budoucnosti, takže už někdy v půlce knížce víme, co všechno se stalo, ale pořád ještě netušíme proč a jak.
A Alice? To je naprosto skvělá postava. Občas mi z ní až běhal mráz po zádech. Naprosto šílená, psychotická mrcha. /docela mě děsí, jak moc mi připomíná jednu mojí sestřenku :D/ Díky ní se z knížky o vzpamatování se z tragédie stává něco mnohem lepšího. Líbila se mi ta Alicina změna po tom, co se s ní Katherine přestala vídat. To, jak jí dokázala ublížit a vzápětí se směje a dělá, jako že nic. To, jak normálním kolemjdoucím musí připadat, že je všechno normální, ale ona se přitom drží v patách lidem, kteří jí mají za totálního psychopata.
I když jsem o tom zezačátku pochybovala, Krásné zlo se mi nakonec líbilo. Od konečné zápletky jsem čekala něco trochu víc psycho, možná i trochu krvák, ale i tak mě to uspokojilo :D
A lidi - ta obálka je naprosto bezkonkurenční!4/5

Série Tábor Shadow Falls - C. C. Hunter

12. srpna 2012 v 14:14 | chuckyna :) |  Bookcase

Zrozena o půlnoci
Born At Midnight
Obsah:
Na Kylii se poslední dobou řítí jedna nepříjemnost za druhou: rodiče se rozvádějí, přítel se s ní rozešel a navíc ji pronásleduje podivný člověk a Kylie nemá tušení, co po ní chce.
Zdá se, že je ale jediná, kdo ho vidí, takže si všichni okolo ní myslí, že je blázen. Když ji matka pošle na celé léto do tábora pro problémovou mládež, Kylie je přesvědčená, že už to nemůže být horší. Bože, jak moc se ale mýlí! Na táboře je Kylie obklopena samými upíry, vlkodlaky, vílami a čarodějnice. Má věřit ostatním, když jí tvrdí, že ona je jednou z nich? Nebo se ji jen snaží utvrdit v tom, že je opravdu blázen? Zatímco se Kylie snaží vyrovnat se skutečností, že tyto bytosti doopravdy existují a že ona sama nemusí být obyčejným člověkem, seznámí se se dvěma chlapci, kteří se vzájemně předstihují, kdo si získá její přízeň. Jenže jeden je vlkodlak a druhý elf. Než jim však Kylie otevře své srdce, musí odhalit pravdu. Co po ní chce ten duch, který ji pronásleduje? Komu může nebo nemůže věřit? Ze všeho nejdřív ale musí zjistit … kdo vlastně je ona sama!
(zdroj)

Můj názor:
Už v úvodu musím říct, že tahle kniha rozhodně předčila moje očekávání..
Kylie má fakt smolné období, rozpadla se jí rodina, vykašlal se na ní kluk a navíc je nejspíš blázen, protože ji na každém kroku pronásleduje voják, kterého nikdo jiný nevidí. A když ji chytnou na mejdanu a odvezou na policejní stanici, rozsudek je jasný - odjíždí na celé prázdniny na tábor pro problematickou mládež, a to na popud svojí psycholožky, ke které musela začít chodit.
Už v autobuse zjišťuje, že je kolem ní spousta magorů, se kterými nechce mít nic společného, ale jak se záhy ukáže, není tomu vyhnutí. Ti magoři, včetně její doktorky, jsou nadpřirozené bytosti a ona je údajně jednou z nich.
A tak se Kylie snaží dokázat, že je jenom blázen a že k nim nepatří, snaží se vyhnout dávnému příteli, který jí ovšem přitahuje a do všeho se připlete fakt sexy poloviční nymfák.
A aby toho nebylo málo, někdo se tábor pokouší zničit.
Jo, holka to nemá zrovna jednoduchý a problémy se na ní sypou ze všech stran. A tím, jak všechno zvládá, je mi ještě víc sympatická, než v úvodu knihy.
I tady je spousta zajímavých postav, rozhodně stojí za zmínku její dvě spolubydlící, které si pořád vjíždí do vlasů. Ty tam prostě patří a jsou naprosto úžasné.
Dál je tady Derek - extrémně sexy a chápavej napůl nymfák, kterej touží jenom po Kylii. A oproti tomu temný vlkodlak Lucas, který je svým způsobem záporák. Ale fakt HOT záporák, kterýho naprosto žeru. /GO, LUCAS, GO! :D/
Navíc je tam spousta skvělých hlášek, které mě naprosto dostávaly do kolen, a donutily mojí mamku si myslet, že jsem totální magor, protože jsem se tady z ničeho nic válela smíchy po gauči.

5/5
více v celém článku

Zář - Alexandra Adornetto

11. srpna 2012 v 18:40 | chuckyna :) |  Bookcase
Zář - Alexandra Adornetto
(Halo)
Obsah:
Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu? Pro jejich tajnůstkářství a nadpozemskou krásu však existuje vysvětlení: Gabriel, Ivy a Beth jsou andělé, jejichž posláním je zachránit svět, jenž se ocitl na pokraji zkázy. Do jejich životů vstupuje Zlo v podobě bezohledného a krutého spolužáka, který zatouží po Beth. V děsivém dramatu, které následuje, andělé a člověk spojují své síly v zoufalém pokusu překonat dobrem ničivé síly temnoty a zachránit milovanou kamarádku.

Můj názor:
Sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany jsou už na první pohled naprosto dokonalí, někteří by řekli až nadpozemští. A rozhodně by nebyli daleko od pravdy, jsou totiž andělé, kteří tady plní svou misi, při které se snaží obnovit lidskou víru a znovu tak vylepšit svět. A tak se pokouší zapadnout mezi ostatní obyvatele a musí si zvyknout na to, že lidské tělo je naprosto odlišné od jejich přirozené existence. A navíc skýtá i další pocity, na které nebyli vůbec zvyklí. Třeba lásku, kterou by andělé měli mít zapovězenou..
*možné SPOILERY*
Příběh začíná příchodem Gabriela, Ivy a Beth na Zemi a jejich zabydlováním v lidském těle. To mě taky na knížce ze začátku nejvíc bavilo - to, jak Beth zjišťuje, jak je důležité jídlo nebo se třeba pořádně obléknout. Aby správně zapadli, nastupuje Bethany jako studentka na střední školu a její bratr jako učitel. Svým neobvyklým vzhledem si samozřejmě získají spoustu pozornosti, a tak netrvá dlouho a Beth si nachází první přátele.. A taky zaujme Xaviera, naprosto nedosažitelného školního kapitána.
Potěšilo mě, že autorka má všechno promyšlené do nejmenšího detailu a každá postava má svůj charakter. Každý má svoje místo a svojí roli. Hlavní postava je mi sympatická, a to hlavně tím, jak je nevinná a jak se snaží přivyknout na život obyčejného smrtelníka. Nestalo se mi, že by mě nějak popudilo její chování nebo myšlení, jako se mi občas při čtení stává. A Xavier je taky naprosto perfektní postava - ačkoliv uznávám, že trochu nereálná.. Ale kdybyste na někoho takového narazili, dejte mi kontakt. *slint*
Samozřejmě tady nesmí chybět záporák, a ten se taky moc povedl. Jake prostě nemá chybu, už jeho nástup do školy všechno změní, a to ještě ani není naštvaný. Když to přijde do téhle fáze, nikdo už před ním není v bezpečí. A Beth se samozřejmě nejvíc bojí o Xaviera, její lásku, která by především ani neměla existovat.
Líbí se mi, že se děj netočí jenom kolem jedný věci a že se toho vždycky děje víc najednou. Upřímně se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, protože i když to vypadalo, že Zář skončí klasickým happy-endem, autorka nám nakonec nechala dost prostoru na pochyby.


5/5

Stopy hrůzy: Poslední upír - Christopher Pike

9. srpna 2012 v 19:56 | chuckyna :) |  Bookcase
Poslední upír - Christopher Pike
The Last VampireObsah:
Obyčejná teenagerka, řeklo by se - i když neobyčejně krásná, inteligentní a obratná jako šelma. Říká si Alisa, Lara, Melissa, jak ji zrovna napadne... Nikdo neví, že ve skutečnosti se jmenuje Síta a chodí po světě už pět tisíc let. Je upírka. Třebaže sluneční svit ji neproměňuje v popel, neděsí ji krucifix, nedokáže přivolat smečku vlků, neumí létat, na noc neuléhá do rakve a nedělá z lidí sobě podobné jen tím, že by z nich sála krev. Krev ji ovšem fascinuje - od dávných časů, kdy vyrůstala v malé indické vesničce a shodou neblahých náhod se připletla k jistému tajemnému obřadu... Tehdy přestala být normálním smrtelníkem. Jejím údělem je bloudit napříč staletími a tisíciletími a přežívat, jak se dá. Teď žije v zapadlém americkém městečku, ale klid tu nenachází. Zdá se, že je jí na stopě někdo, kdo o ní zná celou pravdu a snaží se ji zabít. A taky se v její blízkosti objeví mladík, který je nápadně podobný muži, jehož bezmezně milovala a který zemřel před pěti tisíci lety...
Osmidílná sága amerického spisovatele Christophera Pikea získala nesmírnou oblibu nejen mezi čtenáři z řad teenagerů a byla přeložena do mnoha jazyků. Nyní se s prvním příběhem upírky Síty můžou seznámit i čeští fanoušci akční fantasy literatury s prvky mysticismu a romance.

Můj názor:
Už z názvu a anotace je celkem jasné, že se jedná o upířinu - a autor se tím ani nijak netají. První věta knihy zní: Jsem upírka a to je holá pravda.
Hlavní hrdinkou je Sita, která ačkoliv vypadá velmi mladě, je na světě už nějakou dobu a ví, jak v tom chodit. Nemusí si dělat hlavu s penězi, ani lidmi, protože má obrovskou sílu. A ani upíři jí nedělají starosti - je totiž poslední.
Nebo si to aspoň myslí, než se jí na paty přilepí soukromé očko najaté někým, kdo moc dobře ví, kým Sita je a čeho je schopná.
*možné spoilery*
Tuhle knihu mi dneska vybrala moje teta v knihovně, já si jí ani nevšimla. A tak jsem si řekla - proč ne, stejně nemam co číst v tramvaji. A víte co? Znovu jsem zjistila, že nemám dát na první dojem.
Autor má perfektní styl psaní.. Skvěle dokáže proplétat současnost s minulostí, kterou má perfektně vymyšlenou do posledního detailu. A tuhle hodinu dějepisu dokázal udělat fakt zajímavou.
Děj se netáhne, ba naopak, nutí vás to číst dál, aby jste konečně zjistili, jak to s nimi dopadne. Hlavní hrdinka se mi líbí hlavně proto, že není tak zidealizovaná, jako dnešní knižní upíři bývají. Je to upír a je krutá. Tak to prostě je a vůbec si s tím nedělá hlavu. Dělá všechno proto, aby přežila a pár mrtvol navíc jí žíly netrhá.
Musím říct, že některé další postavy mi tam nesedly, chvílemi mi to připadalo, jako by jim autor zapomněl dát osobnost. Jako třeba Ray - sympaťák, má v sobě něco, co vás fascinuje, ale v samotném závěru knihy se chová naprosto nelogicky a nelidsky - SPOILER - jeho otec, jediná rodina, která mu zbyla, je mrtvý a zabila ho holka, kterou zná jeden den. A co udělá? Zůstane s ní, aby ji chránil. Možná, že chlapi jsou prostě takoví :D
Naopak Seymore mi byl sympatický a ačkoliv jsem se zpočátku obávala milostného trojúhelníku, Pike opět příjemně překvapil. Tuhle postavu podle mě mínil jen jako doplněk k ději, ale pro mě byl jednou z klíčových osob celé knihy.
Každopádně mi to za přečtení stálo a plánuju i další díly.


4/5

Na půl cesty do hrobu - Jeaniene Frost

7. srpna 2012 v 18:46 | chuckyna :) |  Bookcase
Na půl cesty do hrobu - Jeaniene Frost
Halfway to the GraveObsah:
Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem - pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce.
Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. Bones je ochoten Cat pomoci hledat otce, ale pouze pod podmínkou, že s ním začne trénovat. Cat tedy souhlasí, aby ji přitažlivý noční stopař trénoval, dokud se jí bojové reflexy nezostří jako tesáky jejího trenéra.
Ale dřív, než si Cat dokáže plně užít svých nově nabytých schopností drsné lovkyně démonů, jí i Bonesovi se vydá ve stopách skupina zabijáků. Nyní si Cat musí zvolit, na jakou stranu se přidá. A Bones ji přitahuje více než jakýkoli jiný muž s bijícím srdcem…
(zdroj)

Můj názor:
Cat se může chlubit mnoha věcmi - kromě normálního života. Místo toho, aby si užívala vysokoškolského života s kamarády, žije stále se svou matkou a zabíjí každého upíra, na kterého narazí. A když už je řeč o kamarádech - těch nikdy moc nebylo.
A když vyráží na další lov, zjišťuje, že proti opravdu silnému upírovi nemá šanci. Naštěstí s ní Bones má jiné plány. Protože jí ještě bije srdce, je vlastně skvělou návnadou, při jeho vlastních lovech. A na oplátku jí nabídne, že ji vycvičí, pomůže jí najít jejího upířího otce a hlavně - nechá ji naživu.
A tak se Cat podrobuje naprosto vysilujícímu výcviku a nakonec loví po boku Bonese. Tedy do doby, než se sami stanou lovnou zvěří naštvaného gangu.
Cat je pro mě naprosto vyhovující postava. Drsňačka, která si nenechá nic líbit, přesto ale v sobě má tu správnou nevinnost a naivitu. Autorka vytvořila perfektní kombinaci Anity Blake a Mercedes Thompson, což je přesně podle mého gusta.
Když už jsme u postav, rozhodně musím - MUSÍM - zmínit Bonese, protože to je fakt kus a všechno, co v knížce udělá je buď naprosto hot, nebo funny.
Frostová má skvělý styl psaní, nechybí tam spousta vtipných hlášek, nějaké to peprné slovo (kdoví proč mi nejvíc v paměti utkvělo: "Ty oslí zadku!" :D ale zpátky k tématu), sex /pořádně žhavej sex./ a taky násilí.
Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl, protože ten konec mě naprosto dostal. U nás vyšel zatím jen první díl téhle série. /a kupodivu dva díly série Světa nočních lovců, která se odehrává až mezi čtvrtým a pátým dílem této série. WTF? :D/

5/5