Listopad 2012

Splynutí - Maggie Stiefvater

29. listopadu 2012 v 18:17 | chuckyna :) |  Bookcase

Splynutí - Maggie Stiefvater
(Forever)


Obsah:
Tehdy… Když Sam potkal Grace, byl vlk a ona dívka. Pak se jim podařilo najít způsob, aby Sam zůstal napořád člověkem, a jejich vzájemná náklonnost přerostla v opravdovou lásku. Teď… Byl by to hezký konec příběhu, jenomže jim ho osud nedopřál. Teď se zase Grace každou chvíli mění ve vlčici a utíká do lesů za smečkou. A na smečku z Mercy Falls číhá skutečné nebezpečí - místní obyvatelé chtějí vlky do jednoho postřílet. Navždy…? Sam by pro Grace udělal cokoli. Dokáže se ale jeden chlapec a jedna dívka postavit nelítostnému světu? Všechno - láska, přátelství i budoucnost - se má rozhodnout v jednom jediném okamžiku, okamžiku života, či smrti, rozloučení, nebo splynutí…
(zdroj)O prvních dvou dílech píšu tady.

Můj názor:
Série Vlci z Mercy Falls mě nadchla, i když to tak nějak nikdy nebyl můj styl. Sam je konečně člověkem, ale už to není tak skvělé, když jeho dívka pobíhá po lese spolu se smečkou. Cole se nevzdal naděje na lék, šance je pořád 50:50. Isabel neví, jestli Colea nenávidět nebo milovat. Blíží se léto, ale tentokrát se spousta vlků už nevrátí. A navíc je tady ten hon na vlky, který pořádá Isabellin otec.
*možné spoilery*
Před třetím dílem jsem si dala docela dlouhou pauzu, protože tohle není můj žánr. Ale z nějakého záhadného důvodu mě Mercy Falls okouzlilo. Znovu se tu setkáváme se čtyřmi hlavními hrdiny, každý z nich je jiný. A autorka se s tím vypořádala skvěle, věřila jsem to každému z nich. Líbí se mi, že každý má svoje démony, se kterými musí bojovat, ať už to jsou příšerné zážitky z dětství nebo smrt sourozence.
Splynutí rozhodně není kniha, kterou bych nazvala akční, ale je čtivá. Musíte se dozvědět, jak to všechno dopadne a to je podle mě tím, že hlavní protagonisté jsou zajímaví a sympatičtí, i přes svoje zjevné chyby /že, Cole? :D/..
Nikdy mě nejspíš nepřestanou bavit vlci v téhle sérii. Líbí se mi, že se Stiefvaterová nenechala ovlivnit vším, co o vlkodlacích známe a protentokrát nechala vlky vlkmi.
Zápletka s lovem se mi taky líbila, protože kdyby se dělo něco víc akčního, absolutně by se to do téhle série nehodilo. Nemám nejmenší tušení, co si o samotném závěru myslet, nejsem zrovna fanoušek takovýchle konců, i když to samozřejmě nechává spoustu prostoru pro teorie. Ale zamrzelo mě, že jsme se nedozvěděli, jak to vlastně dopadlo s Isabell.
Poslední díl si ode mě vysloužil slabší čtyři tlapky. A musím ještě zmínit obálky knížek, protože se mi hrozně líbí - všechny jsou si podobné, ale každá přesně vyjádří samotnou knihu.4/5

Hot Boys - M. T. Majar

24. listopadu 2012 v 12:10 | chuckyna :) |  Bookcase
Hot Boys - M. T. MajarObsah:
Hot Boys si říká skupina striptérů, kteří pravidelně přivádějí do varu návštěvnice nočního klubu Red Wolf. Jedním z nich je Chris, přitažlivý muž krátce po třicítce, který začíná být dosavadním životem unavený a uvažuje o konci striptérské kariéry.
Na jednom představení poznává fotografku Taru, která drze odolává jeho šarmu a vypracované postavě. Provokuje ho a dráždí a Chrise to k ní přes počáteční antipatii silně táhne. Snaží se ji získat, ale Tara se jakémukoliv sblížení brání. Ona jediná totiž ví, že v jejím životě je temný stín, kterému se snaží uniknout. Někdo natolik nebezpečný, že se obává o svůj život, i všech, kteří jsou jí blízcí…
Můj názor:
Chris je krasavec a této skutečnosti si je celkem dobře vědom. A nebojí se svůj šarm využívat k tomu, aby si zpříjemnil noci, které by jinak strávil sám. Navenek žije svůj tuctový život jako účetní, v noci řádi na jevišti v klubu Red Wolf a přívádí ženské k šílenství. Může dostat každou. Každou kromě jedné - nenápadné Tary, která jím opovrhuje už od prvního okamžiku. A proto ji musí dostat.
To ještě nemá tušení o tom, proč ho tak nesnáší a jaké stíny minulosti se jí chystají dostihnout...
*možné spoilery*
Hot Boys je kniha psána z mužského pohledu a myslím, že to se autorce opravdu vydařilo. V první části se seznamujeme s charismatickým Chrisem, naprosto hot striptérem. Začíná být unavený ze svého života a tak nějak proplouvá. Do doby než potká tajemnou Taru. V téhle části knihy jsem si začala říkat, proč je tam proboha ještě tolik stránek, protože už tak to začíná být monotónní.
Pak se klasický románek proměňuje v napínavý thriller, což pro mě bylo celkem příjemným překvapením. Tařin starý život vyplouvá napovrch a jejich směrem se řítí katastrofa s velkým K. Autorka skvěle dokázala udržet hladinu napětí do doby, než se děj naprosto vystupňoval.
Tady mé nadšení trochu ochladlo, zápletka byla celkem uspěchaná, na můj vkus moc kovbojka a skončilo to fakt zvláštně. Příběh pak pokračuje jako začal, tudíž skoro nijak, až na to, že autorka skáče časem, všechno se děje příliš rychle a skončí to jako v pohádce. Celkově mi to přišlo jako míchanice filmů Magic Mike, Let's Dance a nějakého thrilleru, který jsem viděla, ale nedokážu si vybavit název.
Ačkoliv pro mě mají Hot Boys několik slabin, musím ocenit autorčin smysl pro humor, protože je tu nespočet vtipných hlášek a situací.

"Tolik ženskejch. Všechno jsou to chodící dělohy! Potenciální miny, sotva se otřeš, je v nich nálož. Jen vybuchnout!"


Kladně hodnotím taky většinu postav, hlavně teda záporáka a to, jak ho napsala, protože ty jeho vitřní monology mě prostě baví.
Celkově to pro mě byla příjemná oddechovka, u které jsem se jak zasmála, tak i trochu vyděsila, takže hodnotím třema tlapkama :)


3/5

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - Ransom Riggs

19. listopadu 2012 v 19:49 | chuckyna :) |  Bookcase
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - Ransom Riggs
(Miss Peregrine's Home for Peculiar Children)Obsah:
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.


Můj názor:
Jacob je už odmalička okouzlený dědečkovými příběhy o jeho životě - děti se zvláštními schopnostmi, žijící na kouzelném ostrově, jeho boje ve válce, jeho tajemné cesty.. Když vyroste, je pro něj zklamáním, že to jsou všechno jenom pohádky a že jeho děda možná není tím, za koho ho má. A když zemře za velice záhadných okolnostech, Jacob může přísahat, že zahlédl jednu z těch příšer, o kterých tolik slýchaval v dětství. A tak se na doporučení svého psychologa vydává na ostrov, kde jeho dědeček strávil dětství, aby mohl pochopit, co se to vlastně děje. A ukazuje se, že nic není takové, jaké se zdálo...
*možné spoilery*
Sirotčinec slečny Peregrinové mě zaujal už když jsem ho poprvé zahlédla v knihkupectví, a jenom jsem ho prolistovala, naprosto jsem si ho zamilovala. Kniha má nádhernou obálku a celý příběh je doprovázen úžasnými dobovými fotkami, což tomu dodává takový temný nádech.
Už na začátku Jacobovy cesty jsem se nemohla dočkat, co se z příběhu vyklube a fakt příjemně mě to překvapilo. Děj je plynulý, líbí se mi, že netrčíme někde uprostřed a nečekáme, až se konečně něco stane. Jak už jsem řekla, samotné fotky tomu dodávají grády, ale není to jenom tak, že by autor byl líný popisovat.. Naprosto skvěle popíše situaci a o stránku dál se můžete pokochat, co tím vlastně myslel.
Hlavní hrdina mě baví, protože sám netuší, do čeho se řítí a má správnou dávku strachu, žádný nabubřelý blbeček. Je tu mnoho zajímavých postav, mě zaujala Emma - jak jinak :D, ale i další z dětí, třeba takový Enoch.. Typický weirdo, ze kterého mi běhá mráz po zádech.. Oživené panenky ze zvířecích srdcí? Seriously?
Samotná zápletka mě bavila, i když přiznávám, že mi to chvílemi přišlo trochu dětské. Ale to mě neodradilo a na další díly se těším, už jenom proto, že to skončilo tak zajímavě a dostali jsme tak tajemnou nápovědu, kam se podivné děti vydají příště. A co jsem pochopila já, bude to hustý.
Kniha si ode mě vysloužila pět tlapek - tu poslední díky tomu, jak úžasně vypadá. Ebook nemám a mít ho, byla by to svatokrádež! :D

Btw: zmínila jsem se o tom, že nás čeká filmová adaptace a dost se mluví o tom, že role režiséra se zhostí Tim Burton?!

5/5

Breaking Dawn - epický závěr ságy

18. listopadu 2012 v 12:11 | chuckyna :)


Včera jsem razila do kina na závěrečný díl Twilight ságy a musím říct, že jsem se ani nijak zvlášť netěšila a film jsem začínala sledovat se skeptickým pohledem. A ještě nikdy jsem nezažila příjemnější překvápko.
*možné spoilery*
Prvních deset minut mě nijak extra nenadchlo, Bella se probouzí jako upír a první co udělá, je vášnivá líbačka s Eddiem. Co mě ale překvapilo byl vtipný moment, který tam nastal, když ho objala moc silně. Twilight a vtipný moment?!
Bellin první lov mě nadchnul už jenom díky skvělé práci kamerou. Když porovnám s předchozími díly, je to naprosto něco jiného, všechno je propracované do nejmenšího detailu.
Děj se netáhne, neustále se něco děje a tentokrát ani nemusíme přetrpět nicneříjající scény, kde si nahrbená Bella kouše rty a valí oči. Protože Kristen to už nedělá! :D /jo, šokovalo mě to/ Je tady sevevědomá a fakt hezká, což bylo další z příjemných překvápek. Rob se ta netváří pořád jako by ho mučili. /fakt :D/ Všichni tam jsou uvolněnější a panuje tam taková rodinná atmoška. Film je plný vtipných momentů. /i'm serious! :D/ A scéna, kdy Bella zjistí, že se Jake otiskl? Naprosto awesome. Stejně tak jako její páka s Emmettem.
Nemusíme čekat nijak dlouho, než se začne něco dít, Volturiovi razí na cestu a Cullenovi shání svědky. Což je zároveň skvělé oživení děje od jednotvárnosti, která mohla nastat a taky celkem akční.
Volturiovi přicházejí, Cullenovi, smečka a jejich svědci postávají naproti nim, hraje akční hudba od Burwella, což byla ta nejskvělejší volba, co mohla nastat, protože ten tomu dodal grády, a vyjednávání začíná.
Aro je psychopat jako vždycky, nechybí ani jeho psychosmích, který jsme zažili u New Moonu. Musím říct, že z něj udělali totálního magora, až mi to připadá chvílemi fakt ujetý. A Volturiovi tady všichni vypadají weird. Anyway..
Koukám na to a říkám si, co všechno nás ještě ve filmu čeká, uvažuju, kolik mi ještě zbývá do konce, protože mi dřevění zadek.. A přišel totální boom.
Naprosto nemyslitelná odchylka od knížky, která mě tak vyšokovala, že jsem zařvala spolu s celým kinem. Lidi, vůbec jsem nečekala, že mě někdy něco takhle překvapí. Od téhle chvíle jsem jenom vytřeštěně zírala na plátno a snažila se pochopit, co se to stalo.
Samotný závěr mě dostal naprosto do kolen, byla jsem z toho zpocená víc než na potítku u maturity a tvůrci si u mě udělali obří a hodně významný plus :D
Celkově to prostě stálo za všechny ty hrozný filmy, co jsme museli vidět předtim. Parádní hudba, má to vtip, perfektní záběry a skvělý konec. Tomu říkám povedený závěr série.


Paranormálové: Nikdo není bez viny

11. listopadu 2012 v 18:48 | chuckyna :) |  Bookcase
Paranormálové: Nikdo není bez viny - Kiersten White
(Supernaturally)Obsah:
V dalším dílu Paranormálů se opět setkáváme s Evií, která bude tentokrát kromě svých obvyklých problémů s vílami, upíry a Mezinárodní agenturou pro zadržování paranormálů řešit i problémy, které trápí spoustu dívek jejího věku. Podaří se jí se svými problémy poprat? A jak skloubí lásku k vodouchovi, školu a práci s paranormály? Stojí za útoky na Evii víly? A proč se ve městě objevují stále noví paranormálové a pozorují ji? I když jsou její rodinou přátelé a MAZP, zjistí Evie něco o svých rodičích? To vše se dozvíte ve druhém dílu s podtitulem Nikdo není bez viny.

>> o prvním díle píšu tady

Můj názor:
Evie se konečně dočkala - žije normální život, chodí na střední, nesnáší tělák, odpoledne pracuje v restauraci, kam sice chodí jen paranormálové, ale aspoň má zamykací skříňku, po které vždycky tak toužila. A víkendy tráví s Leasem, jejím paranormálním přítelem, který studuje vysokou.
Jenže tenhle klid nevydrží věčně, MAZP potřebuje pomoc, protože bez jejích schopností je pro ně všechno těžší, víly jí pořád chtějí ve své říši, podivný Jack, který se naučil používat vílí stezky, jí nedává pokoj a ještě je tu ta záležitost s Leasovou nesmrtelností, o které on zatím nemá ponětí. A normální život rozhodně není tak zábavný, jako ho ukazují v seriálech.
*možné spoilery*
Druhý díl Paranormálů byl pro mě celkem příjemným překvapením, i když to nebylo tak našlapaný jako první díl. Evie, která nikdy netoužila po ničem jiném, než normálním životě, je zklamaná. Na střední je to jenom obyčejná holka, které si tam moc nevšímají a začíná jí chybět její akční život u MAZPu. A taky její kreditka. A tak když se objevuje Raquel s žádostí o pomoc, nerozmýšlí se dlouho a znovu se vrhá do akce. Ale je tady toho víc.. Ve městě je spousta nových paranormálů, kteří jí neustále sledují a Evie si je jistá, že to není jenom shoda náhod.
Tenhle díl postrádá akčnost toho prvního, je to spíš taková oddechovka. Objeví se pár nových postav, z nichž nejvýraznější je Jack, který mi tak nějak vůbec nesedl a už od začátku mi připadal podezřelý. Vzhledem k tomu, že je to jedna z hlavních postav téhle knihy, si myslím, že měl být víc propracovaný, takhle mi to připadá, že nemá charakter. Lease se naopak vyskytuje docela málo a jeho vztah s Evie je takový nemastný neslaný. Hlavní hrdinka si zachovala moje sympatie, protože mi připadá reálná. To, jak jí chybí uznání za věci, které dokázala, touha po akčnějším životě, nejistota, co se týče vztahu a všech kolem. Evie mě prostě baví. Trochu mě zamrzela ta zápletka s jejím otcem, i když to nejspíš perfektně odrazilo pravou povahu víl. A samozřejmě nesmí chybět Reth, o kterém opravdu nevím, co si mám myslet a jestli ho mít ráda, ale ta jeho tajemnost je vlastně i plus.
Nikdo není bez viny je o něco slabší než Zlodějka duší, je spíš zaměřený na psychickou stránku hrdinky. Doufám, že je to příprava na pořádnou akci v dalším díle, který už u náš vyšel. Byla to ale příjemná oddechovka, takže dávám čtyři hvězdy.


4/5