Leden 2013

Loviště - Patricia Briggs

31. ledna 2013 v 21:40 | chuckyna :) |  Bookcase
Loviště - Patricia Briggs
(Hunting Ground)Obsah:
Anna Latham nikdy nevěděla, jak by mohl být život složitý, dokud se nestala vlkodlakem. A dokud se nestala družkou Charlese Cornicka, syna maroka Brana, vůdce vlkodlaků Severní Ameriky ... Anna a Charles se účastní schůze vlkodlaků, kde Bran přednáší svoji kontroverzní tezi: že by vlkodlaci měli vystoupit na veřejnost a odhalit tak svoji existenci lidem. Ale nejvíce obávaný alfa v Evropě je zarputile proti - a vypadá to, že někdo jiný ještě víc. Když je Anna napadena upíry pomocí magie, kterou dokáží ovládat pouze vlkodlaci, musí Anna a Charles spojit své talenty a dopadnout toho, kdo je útok odpovědný, nebo riskovat, že ztratí vše.
(zdroj)


>> o prvním dílu píšu tady


Můj názor:
Anna se z ustrašené vlkodlačice na konci hiearchie stala družkou nejobávanějšího vlkodlaka - popravčího samotného maroka. A ještě pořád si na život po boku Charlese zvyká. Nyní je čeká konference alfů, která rozhodne o budoucnosti všech vlkodlaků světa. A někdo s tímto krokem nesouhlasí. Na scénu přicházejí další a další hráči, ať už jde o upíry, nebo o proradné fae.
*možné spoilery*
Anna se neustále snaží vypořádat se svým novým životem a poutem k Charlesovi. Do toho ji ještě čeká schůze s nejdominantnějšími vlky z celého světa. S vlky, kteří jí nahánějí největší hrůzu. Připočtěte si k tomu pokus o únos, mocenské hry, dvě vraždy, o kterých nevíte jistě, kdo za nimi stojí a několik bezhlavých těl a vyjde vám další mistrně napsaná kniha od Briggsové.
Autorka píše skvělým stylem a už se budu opakovat, ale je to moje nejoblíbenější spisovatelka tohohle žánru. Naprosto si mě získala sérií o Mercy Thompson a nebudu popírat, že mi tahle spin-off tolik nesedí. Není tolik akční a chybí mi tam výrazné postavy, jako je sama Mercy nebo Adam a Samuel. Alfu a omegu beru spíš jako takový doplněk stravy /:D/. Tady se totiž dovídáme pozadí děje. Konečně víme, jak probíhala konference vlkodlaků, které se Mercy neúčastnila. Konečně se trochu dostáváme na kobylku Branovi, který je pořád tak tajemný, a poznáváme Samuelova bratra Charlese. To vše je doplněno skvělými dialogy a parádní akcí, takže se to čte samo. Trochu mi vadí, že Briggsová tu píše er-formou, ale podle mě to je proto, že se už sžila s Mercedes, že by to asi nebylo ono.
Takže abych to blábolení ukončila, Loviště je parádní a všechny postavy stojí za to. Nikdo nezůstává pozadu a líbí se mi, že se tu objevují i fae. Autorka si skvěle hraje s dějem, takže vás neustále drží napjaté, co se bude dít dál, a to mě baví. A rozhodně je to lepší než první díl.4/5


Anna krví oděná - Kendare Blake

31. ledna 2013 v 15:38 | chuckyna :) |  Bookcase
Anna krví oděná - Kendare Blake
(Anna Dressed in Blood)

Obsah:
Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé. Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla. Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov. Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.
(zdroj)


Můj názor:
Cas pokračuje v otcovo poslání a zabíjí duchy. Připravuje se na rutinní práci a hodlá zabít ducha, přezdívaného Anna krví oděná. Netuší, že se jeho život od základů změní. A to hned první den školy. Snaží se zapadnout mezi oblíbené studenty, aby se tak snáz dostal k informacím, ale to se nelíbí bývalému klukovi královny školy, se kterou Cas přišel na party. A tak ho omráčí a aby ho vyděsil, hodí ho do Annina domu. A to spustí lavinu událostí, kterou nikdo nečekal.
*možné spoilery*
Musím říct, že lepší knížku jsem si ani nemohla přát, zrovna teď jedu maraton Supernatural, takže mi to skvěle padlo do noty.
Cas nesnáší, když ho někdo nazve lovcem duchů, nebo superhrdinou. Jediné, co chce, je dostat každého, kdo ohrožuje lidi. A potom taky toho, který dostal jeho otce.
A tak přijíždí do nového města, aby se zbavil Anny. Ale už od začátku nic nejde podle plánu. Přilepí se na něj telepat Thomas, znepřátelí si fotbalisty ze školy, skončí uvězněný v Anny domě a ještě ke všemu Anna zabije fotbalového kapitána.
Ale Cas cítí, že je Anna jiná, než jakýkoliv duch předtím. A tak se snaží zjistit co nejvíc o jejím životě, a poprvé má taky přátele, kteří mu pomáhají.
V knize se neustále něco děje, rozhodně jsem tady nemusela přeskakovat nudné pasáže nebo kroutit hlavou nad nesmyslným sledem událostí. Co se týče postav, nemám žádnou výtku, snad kromě toho, že se tu znovu setkáváme s klasickým americkým společenským žebříčkem na střední škole. Seriously, takhle to tam fakt chodí?!
Cas je sympaťák, jehož myšlenkové pochody mě baví. Thomas a Carmen se do příběhu hodí a každý tam má svoje místo. A Anna je prostě skvělá. Naprosto mě nadchla.
Hlavní zápletka, ačkoliv jsme si měli myslet, že to je Anna, byla vlastně parádní, protože jsem to ani neviděla přicházet. I když jsem pár nápadů měla, překvapilo mě to a celá ta situace se schodama na půdě mě dostala.
Závěr byl taky parádní, i když to neskončilo zrovna podle mých happy-endových představ. Ale aspoň se víc těším na další díl :)5/5
Vstříc temnotě - Lisa McMann

21. ledna 2013 v 17:36 | chuckyna :) |  Bookcase
Vstříc temnotě - Lisa McMann
(Fade)


Obsah:
Některé noční můry nekončí. Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých. Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny. Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o mých schopnostech - a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná.
(zdroj)


>> o prvním díle píšu tady


Můj názor:
Janie se neustále propadá do snů ostatních kolem, i když se to snaží ovládat. A taky s Cabelem začala pracovat pro protidrogové, její schopnost je totiž konečně někomu užitečná. Ostatní, co se jí v životě děje, už tak růžové není. Musí se s Cabelem neustále skrývat, protože jeho poslední případ ještě není uzavřen, ve škole se rozjíždí další pátrání a ani tentokrát to nebude snadné, navíc právě ona má být volavka. A na dně její skříně leží záhadný zelený deník, ve kterém má najít odpovědi na to, jaká rizika přináší být lovkyní snů. A rozhodně nebudou růžová, když začínají nadpisem Hrůzy.
*možné spoilery*
Znovu musím vytáhnout autorčin styl psaní. Nevím, jak to nejlépe popsat, ale je to pro mě něco zvláštního. Nejdřív si na to nemůžu zvyknout, a když dočtu, nejsem si jistá, jestli ještě někdy zvládnu číst normální knížku :D
Děj ubíhá příjemně, i když některé věci jsou jasné jako facka a hlavní hrdinové musí být slepí, když to nevidí hned. Řekla bych, že Lovkyně snů není série, ve které byste měli hledat nějaké super akční scény. Autorka se zde zabývá spíš psychologickým vývojem postav. Obě hlavní postavy mají totiž svoje kostlivce ve skříni.
Co se týče vztahu Cabela a Janie, líbí se mi to.
V poslední části knihy se mi nejvíc líbilo, jak se konečně odhodlala přečíst deník, který zdědila po další lovkyni. Tak trochu jsem tušila, co tam bude, ale McMannová to napsala božsky. /slzička ukápla :D/
Tahle série mě svým způsobem fakt bere.


4/5


Procitnutí - Lisa McMann

21. ledna 2013 v 17:25 | chuckyna :) |  Bookcase
Procitnutí - Lisa McMann
(Wake)


Obsah:
Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...
(zdroj)


Můj názor:
Tuhle knížku jsem četla už strašně dávno a byla jsem si jistá, že tady někde je. Neni, takže teď to musim napravit, abych mohla napsat o dalším dílu :D
O Janie se rozhodně nedá říct, že je to obyčejná teenagerka. V okamžiku, kdy vedle ní usnete, ji stáhnete s sebou do svého snu. Je tak svědkem všech podvědomých obav, nočních můr a erotických snů okolních spáčů. A to jí život rozhodně neulehčuje. A pak potká Cabela. Vtipného, hezkého Cabela, s kupou fakt divných tajemství a navíc se namočí do něčeho, s čím vůbec nechtěla mít vůbec nic společného.
*možné spoilery*
Říct o Procitnutí, že je to zvláštní kniha, je opravdu slabé slovo. Oblíbila jsem si hlavní hrdinku a námět je opravdu skvělý. Ale dialogy místo stojí za pěkně velký prd a celkově je kniha psaná pro mě divným stylem. Myslela jsem, že je to tím, že jsem ji četla v originále, ale teď už vím, že je to autorčin styl. Když si na to zvyknete, tak je to i fajn.
Co se děje týče, ubíhá to skvěle a neustále je to zajímavé, přeci jenom dostat se do snů ostatních lidí, ani nemůže být jiné. Závěrečná zápletka mě docela zaujala, a nalákala mě na další díl.

4/5

Proměněna za soumraku - C. C. Hunter

16. ledna 2013 v 18:47 | chuckyna :) |  Bookcase

Proměněna za soumraku - C. C. Hunter
(Taken at Dusk)

Obsah:
Proměněna za soumraku je třetí díl série Údolí stínů od C. C. Hunter. Některé starosti, které Kylie má, jsou pro šestnáctileté holky úplně běžné. Tak například se neumí rozhodnout, jestli má chodit s Derekem nebo má raději Lucase. A protože má ráda oba, prostě neví, který z nich je ten pravý a nejraději by chodila s oběma. Bohužel musí řešit mnoho dalších, už ne tak příjemných věcí, jako je výběr kluka. Zjistila, že má neobvyklé pocity a probouzejí se její schopnosti. Jen nikdo neví, jak ji to změní a k čemu její proměna povede. Odkud se vzalo její zvláštní nadání a kdo je tedy její skutečná rodina? Kylie umí hovořit s duchy a ti ji často žádají o pomoc s řešením záležitostí, které sami nezvládnou. Nejhorší ovšem je, když pomoc potřebuje duch, který trpí amnézií. Nic neví a nic si nepamatuje, ví jen, že Kylie je ta pravá, která by mohla pomoci. Návštěva ducha může znamenat i to, že někde někdo trpí a možná je i v ohrožení života. Kylie se snaží vyřešit tuto hádanku a zároveň přemýšlí, jestli pátrat nebo nepátrat po minulosti své rodiny. Některá tajemství totiž mají obrovský vliv. jamile je odhalíte, můžou vám navždy změnit život. Jak se Kylie rozhodne a kam ji to odvede se dočtete v napínavém příběhu Proměněna za soumraku.
(zdroj)


>> o prvních dílech píšu tady


Můj názor:
Uběhlo už skoro celé léto a Kylie je pořád na táboře Shadow Falls, který je pro veřejnost místem pro problémovou mládež, ve skutečnosti útočiště nadpřirozených bytostí. Od vlkodlaků, až po víly-nymfy, upíry a měňavce, zkrátka na co si vzpomenete. A Kylie, která stále neví, do které skupiny vlastně patří. A možnost Spasitelky jí rozhodně nepřipadá lákavá. Ani tentokrát si neužije moc klidu.. Objevuje se nový duch, s celkem děsivým vzkazem od Mrtvých andělů, navíc od ní chce pomoc, i když si na nic nevzpomíná. Nemůže se rozhodnout, jestli chce být s Derekem, nebo Lucasem, někdo se jí nejspíš snaží zabít, pronásledují jí fakt divný zvířata, nemluvě o sojce, které daruje kousek duše a její dvě spolubydlící si neustále vjíždí do vlasů.
*možné spoilery*
Tahle série mě prostě baví. Kylie to nikdy nemá moc jednoduché a autorka si skvěle hraje s dějem. Vytvořila spoustu postav, které mají něco do sebe a tvoří to skvělý celek. Celkově je to taková oddychová četba, která vás chytne. O prvních dílech jsem psala, že mě vždycky rozesmějou vtipné hlášky. Tady je atmosféra zezačátku trochu ponuřejší, ale jakmile se na scéně chvíli usadí upíří spolubydlící Della, zase máte úsměv od ucha k uchu /popřípadě se chechtáte jako blázen do ticha v obýváku jako já./
Jak jsem řekla, děj mi skvěle ubíhal, akorát mě mrzí, že se tu znovu vytáhla ta prapodivná zápletka se Zrzkem z minulého dílu, která byla taková naivní a celkově mi připadala pro mladší čtenáře. Pořád se tu něco děje, takže čekáte nějaké nervy drásající vyvrcholení a pak je to trochu zklamání. I když autorka to i tak dokázala udělat zajímavým. Velkým přínosem pro tuhle knihu byla nová postava Ellie, kterou jsem si za krátkou chvíli oblíbila a navíc je pak klíčovou postavou v závěru - což musím říct, mě fakt dostalo.
Jako další postavu bych zmínila Perryho, měňavce, kterýho prostě zbožňuju. Bez něj by ta kniha prostě nebyla ono. Della a Miranda, spolubydlící Kylie, mě taky baví, protože se neustále dohadují a Dellin slovník prostě nemá chybu.
Co mě trochu mrzí je fakt, že autorka má k dispozici celý tábor, ale příběh se odehrává v takové bublině známých postav z předchozích dílů, připadá mi, že nevyužila celý potenciál.
Další co musím zmínit, je milostný trojúhelník. Předchozí dvě knihy mě přesvědčily o tom, že jsem Team Lucas. Miluju špatńáky, i když on takový není v pravém slova smyslu. Derek je moc dobrák. Po tomhle dílu jsem fakt na pochybách. Možná, že přesně tohle Kylie potřebuje? Zkrátka a dobře, autorka umí skvěle podsouvat svoje názory čtenáři :D Jsem zvědavá, co dalšího čeká tábor, až se z něj stane škola a v jakém týmu nakonec skončím :)4/5
Jsem číslo čtyři - Pittacus Lore

13. ledna 2013 v 20:09 | chuckyna :) |  Bookcase
Jsem číslo čtyři - Pittacus Lore
(I Am Number Four)

Obsah:
Prišlo nás deväť. Vyzeráme ako vy, hovoríme ako vy, žijeme medzi vami, no nie sme ako vy. Dokážeme veci, o ktorých vy iba snívate. Sme silnejší a rýchlejší než čokoľvek, čo ste kedy videli. Sme ako superhrdinovia, ktorých uctievate vo filmoch a komiksoch - ibaže ozajstní. Mali sme v pláne vyrásť, zosilnieť, vytrénovať sa a spojiť do jednej veľkej sily, ktorá sa im vzoprie. Oni na to však prišli a začali nás vraždiť. Teraz sme na úteku. Trávime život v tieňoch, na miestach, kam sa nikto nikdy nepozrie. Zapadli sme medzi vás, takže vy nás ani nespoznáte... Oni však áno!
(zdroj)


Můj názor:
Přišlo jich devět. Tři jsou mrtví. A Daniel je číslo čtyři. On a jeho kurátor se musí okamžitě přestěhovat potom, co se mu uprostřed párty na lodi rozzáří noha. Číslo tři je mrtvý.
Stěhují se do Ohia, aby se zde znovu ukryli před Mogadoriany, kteří se je snaží postupně pozabíjet. Z Daniela se stává John Smith, ale tentokrát je stěhování jiné. Místo, aby nenápadně zapadl do školy, znepřátelí si fotbalového kapitána, zamiluje se do nádherné fotografky, spřátelí se se školním šprtem, který totálně žere ufo a uprostřed hodiny se mu rozzáří ruce jako dvě svítilny.
*možné spoilery*
Daniel/John/Číslo čtyři nedělá nic jiného, než že utíká a lže všem o svém životě. Ukrývá se před Mogadoriany, kteří si podrobili jejich planetu a chtějí dokončit, co začali. Ale musí je zabíjet postupně, dokud se čísla znovu nesejdou a magická ochrana nezmizí. A teď je na řadě.
Tahle kniha mě naprosto okouzlila. Děj příjemně ubíhá a Johna jsem si jako hlavní postavu naprosto oblíbila. Celkově mi v knize vyhovují všechny postavy. Dokonce i špaťňák Mark.
Autor si vymyslel celou novou planetu a opravdu se mu to povedlo. Líbí se mi Johnovo nově nabité schopnosti a to, jak se je učí používat..
Celkově je to boží příběh a nemůžu se dočkat dalšího dílu. V tuhle chvíli jsem z toho tak unešená, že si nevybavím jedinou negativní věc. /měla bych přestat psát hned po dočtení :D/
V roce 2011 vznikl podle předlohy i stejnojmenný film, který naprosto žeru. A Alex je prostě kořen.


5/5


Krvavá horečka - Karen Marie Moning

13. ledna 2013 v 19:47 | chuckyna :) |  Bookcase

Krvavá horečka - Karen Marie Moning
(Bloodfever)

Obsah:
Druhá kniha série Horečka.
MacKayle Laneové zabíjí sestru a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Netuší, že se tím současně vydává na dlouhou cestu plnou záhad, nebezpečí, ale zároveň sebepoznání. Seznamuje se s dvěma tajemnými muži, bohatým a nepřístupným knihkupcem Jerichem Barronsem a pro pozemské ženy neodolatelným dananským princem V'lanem, jenž jí nabízí pomoc. Chce-li přežít a dobrat se pravdy o sestřině smrti, musí dovedně využívat oba průvodce a především najít Sinsar Dubh - milion let starou knihu černé magie ovládající svět nesmrtelných i smrtelných bytostí. Stínová říše Dananů nerušeně existovala dlouhá tisíciletí vedle světa lidí. Zeď, která je oddělovala, však mizí a Mac zůstává osamoceným bojovníkem za záchranu svého druhu.
Rovněž ve své druhé knize nabízí slavná americká spisovatelka Karen Moning vyprávění ve strhujícím tempu. Čtenáři se mohou těšit na nová dobrodružství i další milostné scény. Proměňuje se i jejich hrdinka - z rozmazlené a často až komicky bezradné Mac se stává neúnavná bojovnice. Leccos zajímavého se dozvídáme také o záhadném Barronsovi. Objevují se další postavy, které oživí děj a vnesou do něj ještě více napětí.
(zdroj)


>> o prvním dílu píšu tady


Můj názor:
Musím říct, že potom, jak skončil první díl série, jsem měla jistá očekávání, která se splnila tak způlky. Mac pokračuje v hledání předmětů pro Barronse a snaží se zjistit víc o tom, kdo vlastně je. Jak ona, tak i tajemný Barrons, který jí nikdy neprozradí víc, než co potřebuje vědět k přežití. Objevují se tu nové postavy, další Vidoucí, kteří po ní žádají, aby se přidala na jejich stranu. A zjistí, že Vidoucí může být jen žena, takže kdo je teda Barrons, proč ji pořád pronásleduje Dananský princ, který zabíjí sexem, proč ostatní Vidoucí touží potom, aby s nimi spolupracovala, a kdo se skrývá za tajemným přízrakem, který jí pronásleduje na každém kroku?!
*možné spoilery*
Krvavá horečka je kniha plná tajemství. To mě udrželo u čtení, potřeba zjistit, co se to vlastně děje. Z Mac se stává tvrdá holka, i když pořád miluje růžovou a pěstěný nehty, nechce už bejt jenom ta hloupoučká holčička, která dělá, co se po ní chce. Líbí se mi, jak se mění a jak se dokáže postavit na odpor dokonce i Barronsovi, i když je to většinou marná snaha.
Válka se blíží a oni se neustále snaží najít Sinsar Dubh, než padne do rukou nepřátelům. Objevuje se tu několik dalších postav a všichni jsou podezřelí. Mac nevěří ani Barronsovi. Líbí se mi, že není taková naivka. Co mi tu hodně chybí jsou vtipné dialogy z prvního dílu. U Temné horečky jsem se opravdu nasmála při jejích rozhovorech s Barronsem, ale ty tu teď prostě nejsou. Všechno se děje v naprosto vážné atmosféře.
Hlavní zápletka byla chvílemi už opravdu nudná a někdy má příběh trochu díry.. Dalším překvapením pro mě bylo, že samotný závěr knihy vlastně ani nebyl o tom, co jsem předpokládala. Žádná válka, jenom nasranej nepřítel bažící po pomstě za to, co mu Mac udělala. Ačkoliv na mě jeho mučící metody udělaly dojem, pak se z toho na chvíli stala děsná slátanina.
Další díly číst plánuju, musim se ujistit, že Mac už konečně dojde, jak je Barrons skvělej a měla by ho milovat. A taky už chci tu válku!
3/5

Bitva o Hex Hall

8. ledna 2013 v 21:11 | chuckyna :) |  Bookcase
Bitva o Hex Hall - Rachel Hawkins
(Spell Bound)
Obsah:
Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon, a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?


>>
o prvním díle píšu tady, o druhém tady


Můj názor:
V předchozích dílech se Sophie dozvěděla, že není obyčejnou čarodějkou, která si odpykává svůj trest na škole Hex Hall, nýbrž démonkou. Její otec není nikdo jiný, než sám kápo rady Prodigia. A ona jela do Anglie, aby se vzdala svých schopností, i když přitom mohla zemřít. No, to sice mohla, ale nešlo to podle plánu. Někdo je napadl, Thorn Abbey padlo, otec, Archer, který je mimochodem členem Oka, Cal, který je její snoubenec, i Jenna zmizeli. A Sophie se probírá polomrtvá na neznámém místě na své cestě k Brannickovým, kteří se je snaží zabít. Ani tentokrát to nebude mít jednoduché.
*možné spoilery*
Začnu asi takhle - OH MY GOD.
Na Sophii v tomhle díle čeká jen samé překvapení a první z nich se dozvídáme okamžitě. Nejen, že je dcerou démona, druhou polovinu rodiny tvoří Brannickovi, jejich odvěcí nepřátelé. Ani nemá čas se s tím smířit, protože její schopnosti jsou uzamčené, otec a všichni ostatní zmizeli, ředitelka Hex Hall a její bláznivá sestra nejspíš sestavují armádu z démonních dětí a ona má být v jejím čele. A než stihne něco udělat, někdo ji magicky přemístí zpátky do školy, budoucí líhně démonů.
Tenhle díl je zaručeně nejlepší z celé série. ZARUČENĚ.
Hlavní hrdinka ze sebe neustále sype jednu vtipnou/sarkastickou poznámku za druhou, děje se tu toho tolik, že málem nestačíte sledovat a nejlepší na tom je, že je to fakt parádní."Co budeme dělat?" ozvala se Finley. "Máme tu jen tak sedět a čekat, co Casnoffovy provedou?"
"Mohli bychom jít k Lough Bealach," navrhla Aislinn.
"To je nějaké místo, nebo se dusíš?"

*

"Takže nikdo nemá žádný plán?"
Jenna se ušklíbla. "Jiný než se schoulit do klubíčka?"
"Jo, zrovna mě napadlo, že bych si vlezl oblečený do sprchy a plakal v koutě," přisadil si Archer.

*

Tedy, myslela jsem si to. Ale dvacet minut jsme chodili po sklepě a prohlíželi všechny předměty. Několik z nich jsem si pamatovala z naší služby ve sklepě (rudý kus látky, upíří tesáky ve sklenici) a některé věci jsem viděla jen ve svých nočních můrách. Čistou polici jsme ale nenašli. I artefakty byly pokryté prachem, což bylo zvláštní. Předměty byly kouzelné a samy od sebe se pohybovaly po celém sklepě. Vtom jsem dostala další nápad.
"Crossi."
"Co je?"
"Podívej na ty magický krámy."
"Aha, to jsem měl dělat? Protože já tu celou dobu kreslím do prachu srdíčka s našimi jmény."Počkat, řekla jsem nejlepší?! Pche, nejlepší je Archer. On a Sophie tvoří naprosto dokonalou dvojci, jejich rozhovory jsou naprosto brilantní - srovnala bych to s Kate a Curranem, akorát že to nejsou krutopřísní zabijáci, ale teenageři.
Autorka do knihy stihla vmísit i milostný trojúhelník /ano, rozhodně to není v téhle době nic překvapivého/, ale udělala to s citem a Sophie neni trubka zamilovaná do každého, takže si aspoň dokáže vybrat.
Bitvu o Hex Hall jsem přečetla během dvou hodin a byl to pro mě skvělej zážitek, vzhledem k tomu, že jsem neměla žádná očekávání. Řekla bych, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četla.
Samotný závěr mě prostě dostal, naprosto jsem nečekala, že se něco takového může stát, takže autorce odpustím ten přeslazený konec a dávám tomu plných pět hvězd.
Btw: tu obálku prostě miluju.5/5