Únor 2013

Nenávist až za hrob - Jeaniene Frost

27. února 2013 v 19:14 | chuckyna :) |  Bookcase

Nenávist až za hrob - Jeaniene Frost
(At Grave's End)


Obsah:
Cat společně se svým upírským milencem Bonesem dál pomáhají zvláštnímu oddělení Národní bezpečnosti v lovu nebezpečných nemrtvých bytostí. Situaci komplikuje to, že Cat, napůl člověk a napůl upír, začíná být jako Zrzavá smrtka až příliš proslulá, a navíc s ní má stále ještě nevyřízené účty její biologický otec, sadistický upír Max. K tomu všemu dostane Bones nečekanou nabídku, která se jen tak neodmítá. Jeho Velmistr, starý egyptský upír Mecheres, mu předá část své moci a navždy tak propojí jejich klany. Za všechno se ale musí platit a rovněž tato na první pohled skvělá šance v sobě skrývá nebezpečí, které může znamenat nejen odloučení, ale i smrt.
(zdroj)>> o první díle tady, o druhém tady.Můj názor:
Cat s Bonesem pokračují v lovu nemrtvých, ale ať svoji visáž změní jakkoliv, upíři proslulou zrzavou smrtku poznají. A tak hledají náhradu. Mezitím vším se samozřejmě zvrtne spousta věcí, objeví se i někteří staří nepřátelé a Bonesovi se ozve Mecheres s nabídkou spojení klanů. A to samozřejmě není jen tak. Už brzy se má totiž objevit mnohem větší nepřítel, než by kdo čekal...
*možné spoilery*
Autorka mě bezvadně překvapila tím, že i když je tohle už třetí díl série, nijak se to neprojevuje na její kvalitě. Cat je pořád skvělá, Bones je pořád totálně hot, i když už to není tak žhavý, když už je Cat jeho. Co se týče akce, Frostová mi několikrát vzala vítr z plachet. Tentokrát jsem to totiž neviděla vůbec přicházet. /což mě vždycky potěší. Není nic horšího, než okatý vývoj příběhu./
Objevují se tu jak staré postavy - Tatea a Juana pořád naprosto žeru - ale taky fůra nových, kteří taky stojí za to. Dostaneme tady spoustu akce, krve, sexu - který je mimořádně skvěle popsán, jistá autorka erotického románu by si měla zkusit vzít inspiraci z něčeho jiného, než Twilightu - a taky zradu. A samo sebou pomstu. Musim zmínit taky spoustu funny a taky sprostých hlášek a neustálé rozepře Bonese s Catinou matkou, která je fakt krutopřísná.
Zezačátku jsem si nebyla moc jistá, kam to všechno směřuje a když mi to začalo bejt jasný, nemohla jsem se toho dočkat. Opět tu nedostaneme bombu na konec, která by nás donutila číst dál, jako by to bylo u prvního dílu. Autorka to ani nepotřebuje, na další díly se chystam tak jako tak, protože je to boží.
Ještě zmínim jednu věc - u nás už vychází spin-off, vyšlo snad i víc dílů, než téhle série, což je težce weird, protože děj se odehrává až po čtvrtém dílu o Cat. A co jsem se tady tak dočetla, spin-off bych asi teď číst nezačínala.5/5

Na útěku - Meg Cabot

23. února 2013 v 13:56 | chuckyna :) |  Bookcase


Na útěku - Meg Cabot
(Runaway)


Obsah:
Pokračování románů V kůži supermodelky a Jmenuju se Nikki. Třetí, závěrečný svazek série o Em Wattsové, která zažila nedobrovolnou proměnu v americkou topmodelku Nikki Howardovou, zastihuje hrdinku na útěku ze školy, z práce i od svých milovaných. Vždyť co jiného jí zbývá, když jsou na ni naštvaní všichni, které má ráda, když se nemůže nikomu svěřit a když tím jediným, nač se může těšit, je pochybná přehlídka spodního prádla Stark Angels o silvestrovském galavečeru? Když totiž Em s přispěním doktora Fonga vypátrá, proč ze světa zmizela její předchůdkyně, jejíž slavné tělo teď nosí, pochopí, že jí může pomoct jediná osoba. Její láska Christopher však musí nejdřív zapomenout na hádky a zacílit pomstu správným směrem. A bude muset riskovat úplně všechno, poněvadž dívku je třeba vyrvat ze spárů nevyzpytatelného Brandona Starka a nabourat se do centrálního serveru firmy jeho pohádkově bohatého otce. Při pátrání po smyslu Projektu Phoenix je ale dost pravděpodobné, že tato pomsta skončí smrtí, tentokrát nezvratnou…


>> o předchozích dílech píšu tadyMůj názor:
Em se podvolila Brandonovu vydírání a odlétá s ním do jeho sídla k moři. Paparazzi jsou u vytržení, supermodelka Nikki a milionář Brandon na romantické dovolené! Kdyby tak věděli.. Em v těle Nikki se snaží od pravé Nikki, kterou zachránil doktor Fong před smrtí transplantací jejího mozku do jiného těla, přesvědčit, aby jim řekla, čím vydírala Starka, že ji nechal odstranit. A pravá Nikki promluví jedině tehdy, když dostane zpátky svoje tělo.
Christopher spolu s Eminými přáteli se jí vydávají zachránit a zjišťují, že kápli na něco mnohem většího, než vlastně čekali. Co je projekt Phoenix, jak zastavit Starka a dostane Nikki zpátky svoje tělo?
*možné spoilery*
Cabotová je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, zbožňuju její styl psaní. Em to v tomhle dílu rozhodně nebude mít jednoduchý.. Musí kápnout na to, co se vlastně děje a proč Nikki odstranili z cesty - nebo si to aspoň mysleli. A mezitím musí srovnávat vztahy se svými rodiči, udobřit se Christopherem, nějak se zbavit Brandona a zastavit pravou Nikki předtím, než vyzradí jejich tajemství moc brzo.
V téhle sérii se neustále něco děje. Líbí se mi, že autorka z tak často využívaného tématu /bohatý holky, večírky, móda../ udělala něco víc. Mnohem víc. Všechny postavy se mi tu líbí, mám dokonce pochopení pro nehorázně namyšlenou Nikki, která prostě jenom touží bejt krásná.
Na překladu se mi líbí, že se tady nepoužívá úplně spisovná čeština, je to psáno podobně jako Mediátor a to mě baví.
Závěr série se opravdu podařil, nechyběla akce, napětí, tajemství a láska, tudíž všechno jak má být.
Po ebooku se musim poohlídnout.

4/5

0.4 Soumrak civilizace - Mike Lancaster

20. února 2013 v 20:13 | chuckyna :) |  Bookcase

0.4 - Soumrak civilizace - Mike Lancaster
(Human.4)
Obsah:
"Jmenuju se Kyle Straker a už neexistuju." Tak začíná příběh Kylea Strakera nahraný na starých magnetofonových páskách. Můžete si myslet, že ty pásky jsou nějaký nepovedený vtip. Ale možná jsou dokladem historie minulého světa. Ale pokud ty pásky mluví pravdu, pak to znamená, že všechno, co si myslíme, že víme, je lež. A když je všechno lež, míníme tím také sebe? Nahrajte se zpět do světa nové generace.
(zdroj)Můj názor:
"Když nám Danny Bimie řekl, že zhypnotizoval svou sestru, všichni jsme si mysleli, že se zbláznil. Nebo že lže. Nebo obojí." - tak takhle začíná příbeh Kyle Strakera, který se jeden z vydavatelů rozhodl vydat. Byly nalezeny kazety s nahrávkou hlasu, kde dávno zapomenutý kluk vypráví svůj příběh, začátek noční můry, která jeho a pár dalších vymazala ze světa.
*možné spoilery - tentokrát asi dost zásadní*
Kyle začíná své vyprávění ze zapadlé vesnice, kterou čeká obří událost - talentová show. A jeho "lehce" ujetej kámoš se rozhodl, že svoje kouzelnická čísla obohatí o hypnotizování. A tak se Kyle z lístosti přidá spolu s třemi dalšími jako dobrovolník. Jenže když se probudí, všechno je jinak - celé město se zaseklo uprostřed pohybu a jen oni čtyři zůstali. Televize, počítače, auta - nic nefunguje. A pak z ničeho nic se lidi vrátí do normálu. A ukáže se, že vždycky může bejt hůř.
Musim říct, že už jsem nějakou dobu nečetla něco takhle dobrýho - a to poslední dobou narážim na samý dobrý kousky. Z nahrávek se dozvídáme o konci světa, jakého ho známe. Kyle a jeho společníci patří k nula-čtyřkám. Ale znamená to jenom procenta těch, co se nezměnili, nebo se za tím skrývá víc? Atmosféru zlepšují poznámky "autora" knihy, který zveřejňuje nahrávky, kde v poznámkách vysvětluje pojmy, jako "teletubbies", "coldplay" nebo třeba "sklípkan" /ano, v tomto světě zjevně neexistují pavouci :D/. A tak vlastně zjišťujeme, že svět už není stejný, jako býval. A to nás ještě víc nutí číst dál.
Soumrak civilizace na mě udělal obrovský dojem. Téma mi perfektně sedlo, styl psaní taky. A rozhodně mě to donutilo přemýšlet.

5/5

Ty proti mně - Jenny Downham

19. února 2013 v 20:46 | chuckyna :) |  Bookcase
Ty proti mně - Jenny Downham
(You Against Me)Obsah:
Ak niekto ublíži tvojej sestre a si aspoň trochu chlap, pomstíš sa, však? Keď Mikeyho sestra vyhlási, že ju napadol chlapec, jeho svet sa začne rozsypávať. Ak tvojho brata obvinia zo závažného zločinu, no tvrdí, že to nespravil, obhájiš ho, či nie? Keď z trestného činu obvinia Ellinho brata, jej svet sa začne rozuzľovať. Keď sa Mikey a Ellie zoznámia, zrazia sa dva svety... Kniha o ťažko skúšanej láske v rôznych podobách: súrodeneckej, rodičovskej, medzi mladými ľuďmi z rozdielnej spolo čenskej vrstvy. Čo je silnejšie: láska, alebo pomsta? Ako sa rozhodnúť, keď proti sebe stoja vaši najdrahší?
(zdroj)


Můj názor:
Mickey je naštvaný na celý svět, ale nejvíc ze všeho na Toma Parkera, který zneužil jeho sestru a teď nejspíš vyvázne bez trestu. Takže rozhodne srovnat účty sám. A tak buší na jejich hlavní dveře, ale místo Toma otevře jeho sestra.
Ellie se nemůže dočkat, až bratra propustí na kauci, i když ví, že je čeká ještě dlouhý boj za očištění jména, které ta potrhlá holka tak pošpinila. A pak se objeví Mickey. A ona se musí rozhodnout, jestli stojí a správné straně.
*možné spoilery*
Autorčina kniha Before I Die je jedna z těch nezapomenutelnejch a hodně svědčí o tom, že umí psát. Nechápu teda, proč teď stvořila něco tak nudnýho. Co se týče námětu, je fakt parádní, ale okolnosti v příběhu byly tak zdlouhavě, nezajímavě a fádně psaný. Downham tady podle mě trochu nezvládla psychologii postav. Nelíbí se mi ani sled událostí a střídání pohledů, občas jsem se v tom trochu ztrácela.
Každopádně jsem to musela dočíst, protože mě zajímalo, jak to vlastně dopadlo. /což jsem se vlastě asi ani nedozvěděla,hm :/ /
Celkově z You Against Me nemám skoro žádný pocit, takže to ohodnotím třema tlapkama a už na to nechci myslet.

3/5

Dýchej - Anne-Sophie Brasmer

16. února 2013 v 14:18 | chuckyna :) |  Bookcase
Dýchej - Anne-Sophie Brasmer
(Respire)

Obsah:
"Jmenuju se Charlene Boherová a je mi devatenáct let. Už dva roky hniju tady a čekám, až uplyne a skončí zase jeden den. Sotva dospělá jsem spáchala nenapravitelné. V noci ze 7. na 8. září před dvěma roky jsem zabila..."
Charlene nám ze své cely svěřuje svou minulost - příběh o posedlosti, závislosti na druhém člověku vedoucí až ke ztrátě identity. Vše začalo naprosto banálně: jednoho dne přijde do školy nová studentka Sarah a všechny okamžitě okouzlí. Charlene trpící pocity méněcennosti ji od první chvíle nenávidí - ale také obdivuje... Nakonec se z nich stanou nejlepší přítelkyně. Panovačná Sarah, která si ráda pohrává s osudy lidí, však zneužívá Charleniny prohlubující se závislosti a začne ji krutě ponižovat.
(zdroj)Můj názor:
Charlene začíná svoje vyprávění z cely svým dětstvím. Vysvětluje, co všechno způsobilo, že si zvolila cestu, jakou šla, co vedlo k tomu, že onemocněla, i když ví, že se tím jenom vymlouvá. Co se týče děje, není vlastně ani nijak důležitý, rozhodně nemůžete očekávat nějakou akci nebo vzrůšo. Je to spíš taková sonda do života dospívající nevyrovnané holky.
Psychologie knihy na mě silně zapůsobila, tak trochu mi to připomnělo Krásné zlo, i když jenom v něčem - Sarah si je tu dost podobná s Alice.
Co se týče hlavní postavy, nikdo mi už nevymluví, že autorčina psychika je v pořádku, potom co napsala Charlene takhle dobře v šestnácti letech :D
4/5

Dvojí spravedlnost - Patricia Briggs

14. února 2013 v 19:50 | chuckyna :) |  Bookcase
Dvojí spravedlnost - Patricia Briggs
(Fair Game)

Obsah:
Poté, co vlkodlaci vystoupili na veřejnost, si nemohou dovolit špatnou publicitu. Přestupky, které by se v minulosti daly přehlédnout, musí být nyní tvrdě potrestány. Jenže napětí ze špinavé práce, kterou Charles pro otce odvádí, si na něm vybírá krutou daň. Hrozí, že z kata se stane oběť… Takže když FBI požádá smečku o pomoc s případem sériového vraha, jsou Charles a Anna posláni do Bostonu, v naději, že Charlese změna práce zklidní. Oba brzy zjistí, že nejen poslední oběti byli vlkodlaci. Někdo si bere na mušku jejich druh. A Anna s Charlesem ze sebe udělali cíl…
(zdroj)>> o první dílu píšu tady, o druhém tadyMůj názor:
Vlkodlaci se vyjevili veřejnosti a teď musí vypadat jako by to nebyli jenom krvelačné stvůry, které se dají snadno vyprovokovat v boji, nýbrž jako klidní ochránci lidstva, oběti nemoci. A na to dohlíží marok a jeho pravá ruka Charles, který je jediný schopný k potrestání přestupků. Ale co když s otcovým rozhodnutím nesouhlasí a má dojem, jako by zabíjel zbytečně? Anna zůstává odstrčená a naléhá na Brana, aby nechal jejího druha být, a tak je posílají vyjednávat s federály k jednomu ne moc nebezpečnému případu, protože Adam Hauptman nemá čas. Nikdo by nečekal, že se dostanou přímo do oka hurikánu.
*možné spoilery*
Zpočátku jsem k téhle sérii byla skeptická. Jedná se mi hlavně o to, že mi tu tak nějak nesedí er-forma, líbí se mi, jak Briggsová píše Mercy, její myšlenky a věc z jejího pohledu. Tady dostáváme náhled na všechno, co se děje kolem, jsme jenom pozorovatelé a to mě tolik nebaví. Tenhle díl je první z Alfy a Omegy, který mě fakt chytl.
Anna si dělá starosti o Charlese a protože je jediná, která si může vyskakovat na Brana, dává mu to pořádně vyžrat. A tak je pošle vyřešit případ sériového vraha. Adam Hauptman, alfa smečky Columbijského poříčí se totiž musí starat o Mercy, která je zraněná po boji s říční příšerou. /ano, ano, ano! jediná zmínka o Adamovi a můj názor na knížku byl vysoko nad průměrem :D/
A tak se setkávájí s agenty hned několika vládních organizací a zjišťují, že vrah se zaměřoval nejdřív na fae a poté, co vlkodlaci vyšli na veřejnost, o ně. Vrahem je někdo, kdo není člověk.
Celá zápletka se vlastně točí kolem hledání stop, únosu, budování vztahu mezi Annou a Charlesem. A všechno se to čte prakticky samo. Je tu hodně postav, ale všechny za něco stojí, některé víc, některé míň. Někteří z agentů jsou tak nevýrazní, že si ani nevzpomenu, co tam dělali. Jiní.. no, necham to na vás :D
Co mě ale potěšilo ze všeho nejvíc, byl samotný závěr, protože to dodalo knížce parádní grády. Skončilo to pro mě naprostym šokem, naprosto miluju, když se mi dvě různé série spojí do jedné jediným slovem, navíc je jasný, že daší díly budou poměrně dramatický. A protože se to odehrává po Říčním znamení, čeká nás už jenom chvíle čekání.
Nejlepší díl téhle série.5/5

Ten, kdo stojí v koutě - Stephen Chbosky

10. února 2013 v 18:33 | chuckyna :) |  Bookcase
Ten, kdo stojí v koutě - Stephen Chbosky
(The Perks of Being a Wallflower)
Obsah:
Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.
(zdroj)


Můj názor:
Řekla bych, že v obsahu se dočtete o knize dost, takže to dál rozebírat nebudu, navíc jsem dneska totálně dead, takže neni šance, že bych to nějak protahovala :D
*možné spoilery*
Charlie píše neznámé osobě dopisy o jeho životě, o prvních přátelstvích a všem, co se kolem něj děje. Je to situováno do devadesátých let, kdy ještě nebyli mobily ani facebookoví závisláci, a tím je mi to hodně sympatické. Kniha má skvělé postavy, Charlieho, Sam i Patricka jsem si dost oblíbila, takže je mi chvílemi i líto, že nebude žádná série - i když nemam tucha, o čem by měla být ..
Autor to rozebírá snad všechny problémy dospívajících lidí, od lásky, sexu, drog, až po zneužívání a smrt. Dotkl se hodně témat a povedlu se mu to, protože to nikde není přehnané. Snad kromě části týkající se Charlieho erotického snu, to bylo těžce weird a řekla bych, že i před dvaceti lety měli patnáctiletý kluci dokonalej přehled.
Charlie sám o sobě je složitá osobnost a proto je tak skvělý o něm číst.
Abych to ukončila, kniha byla suprová, nedávno vznikla i filmová adaptace se skvělým obsazením - hlavní trojici tvoří Emma Watson, kluk, co hrál Percyho Jacksona a Patricka ztvárnil naprosto skvělej herec. Hodím vám sem trailer

4/5


Věk zázraků - Karen Thompson Walker

6. února 2013 v 16:56 | chuckyna :) |  Bookcase
Věk zázraků - Karen Thompson Walker
(The Age of Miracles)

Obsah:
Téma románu je pozoruhodně aktuální ve světle událostí, které se odehrály v Japonsku. Nyní víme, že mohutné zemětřesení, jež zemí otřáslo 11. března 2011, posunulo planetu o několik palců z její osy, čímž se pozemský den o zlomek sekundy zkrátil. V románu Věk zázraků, vyprávěném hlasem jedenáctileté kalifornské dívky Julie, otřese planetou zemětřesení, které však způsobí opačný efekt... Apokalyptický příběh očima jedenáctileté dívky, která se jednoho rána vzbudí a zjistí, že svět se začal zpomalovat. A dny se prodlužují a prodlužují…
(zdroj)


Můj názor:
Zpočátku si toho nikdo nevšiml. Den se prodloužil o několik minut.. Ale jak minuty přibývaly, slunce svítilo stále déle a déle. Najednou bylo o půlnoci stejně jako v poledne, z ničeho nic proběhlo pravé zatmění a lidi začali panikařit. Gravitace se změnila, ptáci umírají, někde ve vesmíru trčí uvízlí astronauti a svět se rozdělil na dvě skupiny - lidi, kteří se řídí časomírou a ti, kteří žijí ve skutečném čase.
*možné spoilery*
Už v úvodu musím říct, že mě kniha opravdu nadchla. Julie vypráví příběh z doby, kdy jí bylo jedenáct. Vypráví o tom, jak začalo zpomalování. Prožívala normální den, dokud v televizi neběželo speciální vysílání o tom, že den je najednou delší, než by měl mít. Všechny plány východů a západů slunce, jistota každého člověka, šly do háje. Propukla panika, lidé budují bunkry, nakupují trvanlivé potraviny.. A potom si zvyknou. Ale nezastaví se to.. V průběhu knížky se den prodlouží na rekordní doby, kdy lidé přežívají tři "dny" světla a vedra, následně přijdou tři "dny" noci, kdy naprosto mrzne. Když se zpomalování stává neúnosným, lidem je doporučeno, ať se drží starého cyklu. Takže můžeme vidět čekat děti na školní autobus při úplňku, ale i spát celé město, když to venku vypadá jako v pravé poledne.
Julie se na to dívá svýma mladýma očima a neustále v tom hledá nějaký smysl. Prožívá první lásku, i odcizení od přátel a taky jí čeká pár rodinných trablů.
Objevují se nové nemoci, gravitační pole Země je posunuto a slunce začíná být radioaktivní... To Slunce, které svítí i 48 hodin v kuse.
Téma mě naprosto rozdrtilo, způsob psaní mi totálně sedl a knížku jsem zhltla na posezení. Není to nijak akční kniha, spíše na zamyšlení. A já přemýšlela hodně a můžu říct, že když jsem si šla lehnout, nemohla jsem se těch myšlenek zbavit. Rozhodně se mi to dostalo pod kůži.
Mezilidské vztahy jsou tady perfektní, možná je to tím, že je to psáno z pohledu dítěte.. Navíc to vypadá, že to autorka nebude natahovat do žádné nesmyslné série. Jenom jedna kniha. Kniha o tom, jak skončil svět.5/5