Červen 2013

Spoutaná - Sylvia Day

30. června 2013 v 13:50 | chuckyna :) |  Bookcase
Spoutaná - Sylvia Day
(Reflected in You)Obsah:
Poddávám se jeho spalující vášni, která mě ničí, ale nedokážu od něho odejít. Žárlím a on mě prosí, abych mu věřila. Jsem k němu připoutána neviditelnými řetězy a nedorozumění, které mezi námi vzniká, protože jsme byli oba v minulosti poznamenáni bolestí, mě trhá srdce ve dví. Někde hluboko v duši ale vím, že my dva patříme k sobě…
(zdroj)


>> o prvním dílu píšu tady


Můj názor:
Gideon a Eva se společně snaží vybudovat vztah, ale oba jsou uvnitř tak rozbití, že to jde jen stěží. Když se jim do cesty připlete bejvalka a Gideon se začně chovat divně, vypadá to, že všechna snaha byla marná..
*možné spoilery*
Proboha živýho, to bylo utrpení!
Po docela zdařilém prvním dílu jsem se pustila i do dvojky, abych si tuhle sérii odškrtla a nezírala na mě z bookcasu. Ač byl první díl čtivý, z tohohle se stala melodramatická kovbojka s chabými dialogy a mnohdy otřesným dějem. Gideon a Eva se pokouší dát svůj vztah nějak dohromady a vůbec jim nepomáhá, že každý z nich dennodenně propadá různým druhům depresí, prapodivným psychologickým stavům a potřebě ovládat všechno a všechny kolem sebe. Gideon potřebuje být v ní. Ona ho potřebuje mít v sobě, protože jinak je prázdná. Tohle je pointa celé knihy. To a jedna pěkně dotěrná ex, obrovské záchvaty žárlivosti a zcela zřejmé objevení Nathana, Evina zdroje terroru, a poté i podivné Gideonovo chování.
Tahle kniha mi na chvíli otrávila celej život a když jsem došla k části, kde Gideon líže Evě prdel /nejde mi to ani jinak říct/, nebyla jsem si jistá, jestli se z toho vůbec někdy dostanu. Abych si chvíli udržela toto trauma, rozečetla jsem třetí díl Odstínů šedi, takže teď mi obě tyto naprosto shodné knihy splynuly v jednu a nemá tedy dál cenu to tady rozebírat.
Hlavní hrdinové jsou psychopati, všichni kolem nich zřejmě taky.


2/5Obnažená - Sylvia Day

29. června 2013 v 15:57 | chuckyna :) |  Bookcase
Obnažená - Sylvia Day
(Bared To You)


Obsah:
Je možné, aby dva emocionálně labilní a minulostí poznačení lidé, jimiž jsou milionář Gideon Cross a mladičká Eva Tramellová, navázali vztah - a udrželi si ho? Hluboké citové pouto mezi nimi sice vznikne, je však natolik zvláštní, že v jistých momentech se jejich vztah dá přirovnat k boji kdo s koho. Často je před rozchodem zachrání jen tělesná touha, protože jeden druhého až démonicky přitahují.
(zdroj)Můj názor:
Eva začíná nový život v novém městě a práci. A hned první den potkává Pana Dokonalého v padnoucím obleku, drahých hodinkách, s chladným vypočítavým pohledem. Gideon Cross je zvyklý získat, co chce. A Eva se nechce nechat. Jak dopadne střetnutí těchto dvou? A dokáží vůbec překonat svojí minulost?
*možné spoilery*
Tak nějak toho mam v životě teď tolik, že se nedokážu soustředit na kvalitní četbu, takže jsem se vrhla na další erotický román. Zápletka je naprosto totožná jak s Fifty Shades tak i s Nahou. Bohatý, uzavřený alfa-samec se rozhodl pro nevinnou, citově zkrachovalou holku, která má problémy s důvěrou. On ji chce vlastnit, ona se toho strašně bojí. Doplněno tunou sexu.
Tenhle nový světový hit lehce nechápu, ale na odložení očí je to skvělý. Rozhodně to neni tak stupidní jako Christian Grey a jeho tupounka, spíš bych to hodně přirovnala k Nahé. Od knihy nemůžete očekávat nějakou brilantní zápletku, ale po dočtení nedostanete pocit, že vám právě pomřelo pár milionů mozkových buněk. Dostaneme tu parádně jiskřivou atmošku, pár případů pro psychiatra, prapodivné ex a celkem zajímavý sex, který se po pár stránkách nestane tak otravně nudným jako v mé "oblíbené" sérii tohoto žánru.
Oba hlavní protagonisté mají zcela zjevné psychické problémy a svoje traumata, se kterými se musí vyrovnávat. Jasně, kdyby tam nebyly, asi by to byla kniha o ničem, ale proč to musí bejt vždycky zrovna tohle?! Z dalších postav bych zmínila Coryho, kterého jsem si oblíbila, i když tam autorka taky nešla zrovna do hloubky. Příběh se odehrává v přijatelném prostředí a sem tam se i vydařil pokus o vtip.
Erotické romány zřejmě musí být o psychopatech, jinak by se to neprodávalo. Protože jsem dlouho nic nepřečetla a potřebovala jsem odložit oči, což se povedlo, hodnotím kladně.
4/5

Myši - Gordon Reece

17. června 2013 v 19:17 | chuckyna :) |  Bookcase
Myši - Gordon Reece
(Mice)


Obsah:
Každému jednou dojde trpělivost.
Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky - nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou a svět se zdá konečně snesitelným místem.
Nově nabytý klid však záhy naruší lupič, který se jedné noci vloupe do domu. Shelley se probudí, slyší, jak vržou schody, a v následujících mrazivých minutách se její život obrátí vzhůru nohama. Moc dobře totiž ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti...
(zdroj)Můj názor:
Shelley s matkou jsou typickým příkladem lidských "myší", které jsou moc slabé na to, aby se dokázaly samy obhájit. A když školní šikana přesáhne všechny meze, odjíždějí na venkov, kde si užívají chvíle klidu a znovu nachází rovnováhu. Ale nic nevydrží navždy, a když se k nim vloupe zloděj, Shelley už přestane bavit být jenom šedou myší, která si nechá všechno líbit. Pohár trpělivosti právě přetekl..
*možné spoilery*
Tahle knížka mi spolkla půlku odpoledne. Ačkoliv není mistrně psaná a setkáváme se tu s jednoduchým vyprávěním, je vlastně parádní. Shelley i její matka zažívají v životě samá příkoří, nemají odvahu se za sebe postavit. A když se k nim vloupe lupič, obě je poníží a ještě ke všemu chce ukrást Shelleyn nový počítač, už jí to pořádně nakrkne. Lidi, fakt mi to hodně připomínalo masakr Mansonovo rodinky v domě Sharon Tate. Věděla jsem, kam tohle všechno směřuje a stejně mě to bavilo. I když je to kniha plná klišé, kde vlastně není nic překvapivého, líbí se mi psychologický vývoj hlavních postav. Je to všechno trochu mělký, ale je to tam.
Popravdě nechápu, proč se mi to tak líbilo, protože to prakticky bylo shrnutí snad každýho thrilleru, jakej jsem viděla.. Každopádně tu nejde o to, aby kniha byla akční, ale o vývoj postav, které se z myší mění na silnější osobnosti - ač k tomu měli dost prapodivný spínač. A musím přiznat, že Shelley a některé její reakce, mě trochu vyváděly z míry. A navíc je to pro mě naprosto neobvyklý číst o takových lidech, protože já sama jsem dost průbojnej člověk, takže zase něco novýho.. Prostě a jednoduše, parádní oddechovka.4/5

Úžeh - Rachel Caine

16. června 2013 v 13:19 | chuckyna :) |  Bookcase

Úžeh - Rachel Caine
(Heat Stroke)

Obsah:
Druhá část sci-fi série Správci počasí.
I v této knize se setkáváme se Strážkyní počasí Joannou, která stejně jako její kolegové má zvláštní dar předvídat a dokonce i kontrolovat klimatické změny. Asociací Správců je obviněna z korupce a vraždy a odsouzena. Skrze vlastní smrt vstupuje do nové formy života, aby očistila své jméno od křivého nařčení a také pomohla ostatním Strážcům získat svobodu a vymanit se z otrocké závislosti na Asociaci.
(zdroj)


>> o prvním díle píšu tady.


Můj názor:
Musím uvést věci na pravou míru, protože po přečtení anotace jsem zjistila, že se to buď vůbec netýká téhle knihy, nebo to psal někdo vyšinutý.
Joanna tak tak přežila souboj s démony a rozhodně si přitom nezachovala svojí lidskost. A boj ještě není u konce, s Davidem se vřitili rovnou do dalšího průseru, ona se musí naučit, jak zvládat nový život, dostává ne moc optimistické ultimátum a ke všemu je ještě povolána, a to v době, kdy se na svět řítí další katastrofa nehorázných důsledků.
*možné spoilery*
Konec jedničky mě trochu překvapil a z pokračování jsem měla obavy. Autorka to ale nenechala vyklubat v romantickou slátaninu a naši hlavní hrdinové dostávají pořádně zabrat. David z ní udělal džinku, ale musí za to nést následky. Pokud se nezvládne odpoutat od jeho životní energie, oba do týdne zemřou. A tak je poslána na výcvik k tomu nejpodivnějšímu chlápkovi s nechutným vkusem, ale jak už to tak dopadá, nic se nevyvíji podle plánu. A ona musí čelit světové katastrofě numero uno, plus ještě sloužit neskutečnému kreténovi v podobě Kevina, ze kterýho mam nejspíš vyrážku.
Neustále se něco děje, takže to udržuje čtenářovu pozornost, ale tady by možná méně bylo lépe. Děje se toho moc a někdy mi to moc nedávalo smysl. Bavila mě celá ta džinská věc, protože je to pro mě něco novýho, a líbilo se mi, jak se z toho vždycky snažila vykroutit. U Joanny si nikdy nejsem jistá, co udělá a občas ji těžce nechápu, ale má prořízlou pusu a to pobaví. Co se týče ostatních postav, autorka nám dodala klasické záporáky, ale bez duše. Chybí mi vysvětlení, nebo motivace. Prostě tam jsou a dělají zlo, ale jen tak. Mam slabost pro špatňáky - třeba Joker nebo Freddy Krueger jsou mí miláčci, ale tady nic.
Samotný závěr byl, řekněme prapodivný, tak nějak jsem neměla tucha, co se vlastně děje, proč se to děje a ani jak je to, sakra, možný. I tak čtu dál :)4/5

Smolné povětří - Rachel Caine

13. června 2013 v 18:37 | chuckyna :) |  Bookcase
Smolné povětří - Rachel Caine
(Ill Wind)Obsah:
Píše se rok 2002, na Zemi mezi lidmi žijí tři druhy Správců: Správci Počasí (ovládají vodu a vzduch), Správci Země (odvracejí celoplanetární katastrofy), Správci Ohně (potlačují sklony planety spálit vše na popel). Všichni se sdružují v Asociaci správců, v jejímž čele stojí Světová rada. Joane Baldwinová je mladá, atraktivní dívka, která pracuje na Floridě jako Správkyně počasí. Seznamujeme se s ní při její cestě za přítelem, Lewisem Orwelem, který jako jeden z mála je nadán výjimečnou mocí - je schopen ovládat všechny živly. Joanu pronásleduje Komando, které má vykonat akt spravedlnosti, přivést ji před soud za vraždu státního Správce Floridy - Boba Biringhama. Postupně se dozvídáme o tom, jak se Joane stala Správkyní, jak došlo k vraždě Zlého Boba a seznamujeme se s Joaninými přáteli i nepřáteli, i s důvody, proč se rozhodla vyhledat Lewise.
(zdroj)


Můj názor:
Joanne utíká přes celé státy a v patách se jí drží nebezpečná bouře, které se nemůže zbavit. Někdo se ji snaží odstranit z cesty, potkává záhadného Davida, několik džinů jí radí, co má dělat, ale všichni jsou tajemní jako sfingy a nikdy jí neřeknou všechno. Jdou po ní naprosto všichni. Musí najít Lewise, aby si zachránila život. A ten se parádně snaží, aby byl neviditelný.
*možné spoilery*
O tom, že tahle kniha má něco do sebe, svědčí fakt, že jsem jich rozečetla patnáct a žádná mě nebavila. Tohle je první díl ze série Správci počasí a setkáváme se tu s Joanne. V první kapitole s ní zběsile ujíždíme pryč a nemáme tucha, proč to tak je. Od Rachel Caine jsem četla ještě Upíry z Morganville, kteří mě neskutečně bavili hlavně proto, že jsem skoro celou dobu nevěděla, o co vlastně jde. Tady se to autorce podařilo znovu. Většinu knihy jsem byla naprosto mimo, protože se k informacím dostáváme postupně. Ano, v některých chvílích mi hlavní hrdinka připadala děsně zabedněná, když to neviděla přicházet a já jo, ale Smolné povětří mě několikrát dost překvapilo. Navíc ten námět s počasím?! Boží.
Všechno je propojené se vším a Joanne má skvělý smysl pro humor. Navíc jsem se tu poprvé od Aladina setkala s džiny, takže to máme další plus. "Přestaňte už se mnou všichni vyjebávat!" - je to nejlepší přání pro džina, jaký si umím představit.
A David? Lovestory tu nemůže chybět a tahle se mi líbila, protože nebyla tak děsně sladká jako obvykle. Občas jsem pochybovala o duševním zdraví hlavní hrdinky, dokonce i uvažovala o hodně nízkém hodnocení, ale čím víc jsem se dovídala, tím víc mě to bralo, takže nakonec dávám pět tlap a pouštím se do dalšího dílu.5/5

Ukolébavka - Sarah Dessen

8. června 2013 v 17:59 | chuckyna :) |  Bookcase
Ukolébavka - Sarah Dessen
(This Lullaby)


Obsah:
"O lásce už jsem neměla žádné iluze. Přicházela a odcházela, ranila, a někdy taky ne. Lidé nemají být spolu navěky, bez ohledu na to, co se zpívá v písních."
Remy nevěří v lásku, a ostatně proč by měla? Její matka se se popáté vdává a její otec, kterého nikdy nepoznala, ji zanechal jen jednu ubohou píseň - Ukolébavku, kterou si lidé tak často a tak absurdně nechávají hrát na svatbách.
Remy ale věří na zábavu, a tak o kluky nemá nouzi, s kamarádkami chodí pařit a vůbec si užívá života. Přesně podle plánu, s cynismem, nadhledem a jistou dávkou blahosklonnosti nad city ostatních. Pak se ale v jejím životě objeví Dexter a snaží se jí převrátit život vzhůru nohama. Otázkou je, zda o to ledová královna Remy vůbec stojí…
(zdroj)


Můj názor:
Remy toho má tak akorát dost - plánuje matčinu pátou svatbu, připravuje se na nastěhování nového nevlastního otce, musí se rozejít s Johnatanem.. A doho všeho se připlete otravný Dexter, který to prostě nevzdává.. Ale Remy je ledová královna s pořádnou dávkou cynismu, která v lásku prostě nevěří...
*možné spoilery*
Hlavní hrdinka, královna rozchodů, která je k lásce víc než skeptická, nesnáší nepořádek a problémy řeší rychle a s přehledem, se nemůže dočkat, až vypadne na vysokou, co nejdál od svého města. Chce si užít parádní léto s kámoškama a sem tam si najít nějakýho kluka. Ale plány jí překazí Dexter, který jí přímo vtrhne do života a začne ho obracet na ruby. Zdá se, že tenhle vysoký, neohrabaný a hyperaktivní kluk se rozhodl, že k sobě patří. A Remy s tím nejspíš nic nenadělá.
Od Sarah Dessen jsem četla ještě Poslouchej! a obojí se mi hodně líbilo. Autorka má zvláštní styl psaní, ale je to chytlavé. Postavy tu mají duši a Remy jsem si oblíbila, i když je to můj pravý opak a většinou mě osoby tohohle rázu vůbec, ale vůbec nebaví. Všimla jsem si, že autorka svoje knihy dost často spojuje s hudbou a to mě bere.
Od Ukolébavky nečekejte žádnou akci a ani žhavou letní lásku, Remy je ledová královna, racionálně uvažující, nenechává se strhnout city a ke všemu se staví prakticky. Baví mě, že se tu nezaměřujeme jenom na hlavní dvě postavy, ale dostaneme se ke všem, ať už je to Dexterova ulítlá kapela, Remina matka, bratr a nebo kolegyně z práce..
Každopádně mi tu něco chybělo, ačkoliv nemám zdání co. Vlastně jsem celou knihu na něco čekala - taky nemam tucha na co - ale nestalo se to. Možná má na to vliv autorčin styl nechávat konce otevřené. Žádný epilog o tom, co se dělo dál. Prostě konec, domysli si sám. U Poslouchej se mi to líbilo, tady mi to trochu vadilo, takže proto jenom čtyři tlapy.4/5

Nepřítel mého nepřítele - Kateřina Petrusová

5. června 2013 v 19:21 | chuckyna :) |  Bookcase
Nepřítel mého nepřítele - Kateřina Petrusová


Obsah:
Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?
(zdroj)


>> o prvním dílu tady


Můj názor:
Joan sekla s policejní kariérou, ale ví, že přijde den, kdy bude muset splatit dluh. Když jí pak volají do práce, že její dceru vyzvedl Joanin manžel, ví, že ten den nastal, protože ona přeci žádného manžela nemá.. Nemůže dělat nic jiného, než poslechnout rozkazy, jinak Amy už nikdy neuvidí. A za úkol nemá nic jiného, než zabít Roberta Bavettu, italského mafiána, a vyváznout z toho živá. Jenže jak už to bývá, nic nejde podle plánu..
*možné spoilery*
Ha, přečtěte si poslední větu mého článku o předchozím dílu! Petrusová mi udělala velkou radost, když Paige s Michaelem nechala spát a svou pozornost přesunula na Roberta. Tahle kniha má prostě všechno a připadá mi ještě lepší, než Nebezpečná láska. Baví mě, že tu nedostaneme obvyklý stereotyp - krutopřísná akce, trochu klidu, totální vyostření a konec. Akční je to už od začátku a místo toho, abyste museli na vyřešení situace čekat na posledních pár stran, dostaneme ho už někde v půlce. Ale ani tak neni vyhráno.
Takže máme akci, napětí, nějakou tu lovestory, to je přeci jasná páka, ale hlavně to má vtip. Moje nejoblíbenější části knihy jsou rozhovory mezi Johnnym a Robertem, protože mají šťávu. Autorka navíc skvěle zvládla scény s dětmi, takže jsem se u toho přímo královsky bavila. Co mě ale nejvíc bere, je fakt, že to ve skutečnosti neni knížka o únosu a mafii, ale o životě jako takovém. Petrusová skvěle pracuje s postavami, a to se všemi. A Paige s Mikem nejsou až tak úplně stranou, což mě potěšilo.
Nemám, co víc dodat, tahle kniha má všechno, co ke spokojenosti potřebuju.5/5
Padesát odstínů temnoty - E. L. James

1. června 2013 v 13:30 | chuckyna :) |  Bookcase
Padesát odstínů temnoty - E. L. James
(Fifty Shades Darker)
Obsah:
Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…
(zdroj)


>> o prvním dílu tady


Můj názor:
Uběhlo pět dní od doby, co Ana opustila Christiana a ona si uvědomuje, že je to ta nejtěžší věc, co v životě udělala. Takže když se jí ozve s trochu přijatelnějším návrhem, neváhá a znovu se poddává jeho kouzlu. Přichází na to, že některé části jeho padesáti-šedo-odstínové duše, jsou opravdu temné.
*možné spoilery*
Opravdu nechápu, proč jsem se pouštěla do druhého dílu. Znovu jsem četla Padesát odstínů šedi /soukromě jsem to překřtila na Twilight2/ na záchodě /protože co kdyby náhodou došel toaleťák?! :D/ A tak nějak jsem si řekla, že za zkoušku nic nedám.
Ana prožívá 5. den Po Christianovi a trpí neskutečným způsobem, ale uvědomuje si, že ho opustila ze správných důvodů. A když se jí ozývá, naprosto nepochopitelně mu znovu padá do náruče. Jsem silně přesvědčená o tom, že Ana je mentálně narušená. Co se děje týče, byl o něco lepší, než ten první, ale pouze, když přeskočíte všechny erotické scény. Jako i dřív, první dva sexy ušly, to ostatní byla úděsná nuda, kdy si ji Christian bral všude, kde se mu zachtělo, ona se pod ním rozsypala, když ji o to požádal a pak ji hned následoval. Nutí mě to uvažovat o tom, jestli autorka někdy nějaký pohlavní styk zažila.
Takže pokud přeskočíte asi tak třistapadesát sexů, kniha má i své světlé chvilky. Kromě faktu, že hlavní hrdinka je případ pro psychiatra a její přítel taktéž, se tu dějí i jiné věci a přidalo se tu několik dalších postav, ačkoliv jsme tu nešli moc do hloubky a všechno mi přišlo zinscenované jako nějaká plochá scénka v reklamě. Nemluvě o tom, jak se šťastně všichni spárovali. Autorka si prostě s ostatními hlavu moc nelámala a co nejrychleji je odsouvala na druhou kolej, aby se jimi nemusela dál zaobírat. Dále tu dostáváme bláznivou ex-sub, jako vystřiženou z klasického thrilleru, psychotickou ex-dominu, která je taky nejspíš retardovaná a spoustu psychologických rozborů naprosto o ničem. Oproti původnímu dílu mě zmínky o vnitřní bohyni otrávily nejhorším možným způsobem.
Samotný závěr je naprosto absurdní, autorka tu celkem přestřelila a místo, aby mě to nalákalo na další díl, mě to rozesmálo až k slzám svojí naprostou stupiditou.
Ano, krásně promarněný čas.2/5