Červenec 2013

Temný ráj - Patrick Ness

26. července 2013 v 8:12 | chuckyna :) |  Bookcase
Temný ráj - Patrick Ness
(The Ask and the Answer)


Obsah:
Po napínavém závěru prvního dílu se třináctiletý Todd Hewitt probouzí jako vězeň v Novém Prentisstownu, jenž padl do rukou diktátora a samozvaného prezidenta Prentisse. Také Toddova přítelkyně Viola se ocitla v zajetí a Todd se rozhodne, že ji najde a zachrání. Musí však svůj záměr držet v tajnosti, což nesmírně ztěžuje Hluk, který od války s domorodci vyzrazuje myšlenky. Zdá se však, že vynalézavý Prentiss objevil způsob, jak Hluk zkrotit nejen u sebe, ale i svých pochopů.
V této knize se z nepřátel stávají přátelé a z přátel nepřátelé a čtenáři se bude opět svírat žaludek. Okolnosti nutí Todda k činům, které by nikdy předtím neudělal, a začíná tak ztrácet sám sebe. Věci přestávají být černé a bílé, přičemž odstíny šedi mohou být velmi nebezpečné. Jedno však o Toddovi víme - je silný. A v jádru dobrý. Dokáže v této zkoušce obstát a vyjít z ní nezlomený? Najde svoji Violu? Milovníci dobré sci-fi se budou těšit na další pokračování této svižné a imaginativní série.
(zdroj)


>> o první díle píšu tady


Můj názor:
Todd vyhrál závod s časem a donesl Violu do posledního neobsazeného města. Ale Haven už nebyl bezpečný přístav, starosta Prentiss se tam dostal dřív a už to vůbec není starosta, ale prezident New Prentisstownu, který se rozhodl nastolit nový mír. Nový svět podle něj ale vůbec není místo, kde by se dalo žít. A odboj přichází.. I když to vypadá, že ani ten nemá dobré úmysly.
*možné spoilery*
Tahle série je naprosto ojedinělá a originální četba. První díl mě nadchl a pekelně naštval cliffhangerem na konci, dvojka je naprosto boží. Todd se dostal do zajetí a o Viole nemá žádné zprávy. Pokud se vzepře, pokud zradí nového prezidenta, Viola zemře. Ta se probouzí v léčebném domě a setkává se s ženou, která se rozhodla, že povede odboj. Ale je to ta pravá?
Neskutečně se mi líbí, že tu dostáváme pohled ze dvou stran. Vidíme diktaturu Prentisse, kterého bychom nejradši viděli svrženého, nejlépe mrtvého. Ale pak máme Odpověď, která se mu svými praktikami až moc podobá. Ani jedna strana není ta správná, ke komu se tedy přidat? To je otázka za milion. Líbí se mi, že autor nás tady nutí váhat o tom, co je správné a co ne. Nakonec samozřejmě nic. Hlavní hrdinové padají z jednoho srabu do druhého a jsou naprosto bezmocní. Jsou nuceni dělat věci, za který se nenávidí a nemají na výběr.
Nápad o Hluku, který vydávají muži je naprosto geniální, dává to celému příběhu nový rozměr. Celý Nový svět, i když je vlastně úplně na nic, je perfektně vymyšlený. Postavy jsou tu reálné a narozdíl od prvního dílu, jsem nic neviděla přicházet, vždycky to najednou přišlo a naprosto mě to dostalo. Všichni se tu neustále vyvíjí, z nepřátel se stávají přátelé nebo ještě větší nepřátelé a prostě to stojí za to.
Sérii zbožňuju a už se pomalu chystám na další díl.
5/5

Easy - Tammara Webber

7. července 2013 v 20:36 | chuckyna :) |  Bookcase

Easy - Tammara Webber
Obsah:
Pozoroval ji, ale nikdy ji neznal. Dokud se náhodou nestal jejím zachráncem. Přitažlivost mezi nimi je nepopiratelná, ale nyní hrozí, že minulost, kterou se on snaží překonat a budoucnost, ve kterou ona vkládá svoje naděje, je rozdělí.
(GR)Můj názor:
Jacqueline následovala svého přítele ze střední na vysokou a tak trochu se vyprdla na svojí vysněnou kariéru. A on jí dal po třech letech kopačky. Teď zůstala sama. A když je napadena a zachrání jí tajemný Lucas, vypadá to, že všechno se zlepší. Nakonec se ale zdá, že ani s ním to nebude tak jednoduché.
*možné spoilery*
Bože, bože, američani maj fakt melodramatický anotace. Whatever..
Další kniha, na kterou jsem se celkem těšila a nezklamala. Porovnala bych to asi s Krásnou katastrofou, protože se to odehrává ve stejném prostředí a postavy jsou si v ledačem podobné. Ale rozhodně mě to od četby neodradilo.
Zápletka je tady jednoduchá, Lucas, tajemný zachránce, o kterém Jackie neví, co si o něm má myslet, se měl stát náplastí na její zlomené srdce.. Jenže i to se trochu zkomplikovalo, když si s ním začala tak rozumět. Do toho si mejluje se svým doučovatelem ekonomiky a Lucas je naprosto nevyzpytatelný..
Co se postav týče, nebyly tak dokonale propracovaný, jak bych potřebovala, ale zrovna u týhle knihy to ani neni potřeba. Dostáváme tu jednu milou holku, která se dostala do problémů a tajemnýho, pokérovanýho frajera se svalama, záhadnou minulostí, co toho stíhá fakt fůru.
Je to klasicky americká naivní četba, která mě kupodivu chytla. Rozhodně bych to nezačínala číst s nějakým obřím očekáváním, ale čte se to samo a nenudí to.
Co se týče celkové zápletky, viděla jsem to přicházet asi tak od pátý strany, ale není to akční kniha, která má bejt šokující, takže to nebudu brát jako zápor. Závěr potěšil, takže jsem spokojená.4/5Manželská smlouva - Jennifer Probst

6. července 2013 v 17:56 | chuckyna :) |  Bookcase


Manželská smlouva - Jennifer Probst
(The Marriage Bargain)Obsah:
Aby zachránila dům, pomůže Alexe už asi jen kouzlo. V životě by jí však nenapadlo, že jedno takové jí do cesty přičaruje staršího bratra její nejlepší kamarádky - a mocného muže, který jí zlomil srdce. Miliardář Nicholas Ryan sice v institut manželství nevěří, ale aby se mohl stát dědicem rodinné společnosti, potřebuje sehnat manželku. A to rychle. Když se dozví, že sestřina dávná kamarádka má finanční trable, dá Alexe odvážnou nabídku. Má to být manželství s jednoduchými pravidly: nezaplést se, nezamilovat se a jeden rok předstírat pár. Je to jen obchod. To přece nemůže být tak těžké zvládnout, ne?
(zdroj)


Můj názor:
Alexa neprožívá zrovna nejlehčí období - banka jí pořád ještě neposkytla úvěr na rozšíření jejího knihkupectví a její rodiče potřebují pořádnou hromadu peněz, aby nemuseli prodat dům. Když se Nicholas dozví o jejím nedostatku financí, přichází s nečekanou nabídkou - vezmou se. Ona dostane, co potřebuje, on zdědí firmu. Bude to jako obchodní dohoda...
*možné spoilery*

Přestože tenhle žánr většinou nečtu a očekávala jsem klasickej brak z červený knihovny, fakt se mi to líbilo. Nebudu tvrdit, že námět knihy je originální, protože už jsem takových filmů viděla minimálně pět, ale napsáno je to čtivě a autorka umí perfektně zacházet s postavami. Poslední dobou čtu samý knížky z dvojího pohledu a ani tady to nebylo na škodu, bavily mě jak části z Alexina, tak i Nickovo. Samozřejmě tu neočekávejte žádnou akci, ani nijak důmyslnou zápletku. Je to úžasně jednoduchý, Manželská smlouva je kniha na odložení očí.
Celkově se mi líbil vývoj hlavních postav, hlavně teda u Nicka se toho změnilo hodně. Probstová má postavy perfektní, což je u tohohle žánru celkem úspěch.4/5

Božský bastard - Christina Lauren

5. července 2013 v 21:44 | chuckyna :) |  Bookcase
Božský bastard - Christina Lauren
(Beautiful Bastard)


Obsah:
Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný - a naprosto neodolatelný. Božský bastard.
Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní - naprosto nesnesitelné - stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout - nebo je rovnou poslat k čertu -, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.
Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali.Můj názor:
Chloe je kariéristka až do morku kostí, svojí práci miluje, až na jednu jedinou věc - svého nechutně otravného, nerudného šéfa, který vypadá, jako by vystoupil z erotických snů většiny populace. A ač je to neuvěřitelné, vzájemně se přitahují. A rozhodně není dobrý nápad se tomu poddávat..
*možné spoilery*
Ano, přesně takhle si představuju erotický román. Žádný úchylák s nadřazenými, dominantními sklony, omámený svým bohatsvím, žádná naivní, nevinná holčička, která mu to všechno baští. Jediné, na čem Chloe záleží je kariéra, to že má nadmíru otravného šéfa prostě musí nějak překousnout, ale rozhodně to není tak, že by si to všechno nechala líbit. A to s Bennettem dokáže pěkně zamávat.
Líbí se mi, že tu na nic nemusíme dlouho čekat, erotické scény jsou tu parádně žhavé i bez všemožných udělátek a trapáren kolem. Kniha je psaná ze dvou pohledů, takže vidíme, jak věci působí jak na Chloe, tak na Bennetta. Popravdě se mi mnohem víc líbily části z jeho pohledu, bylo to prostě takový rawrr :D
Velkou předností téhle knížky je to, že tu nespolíháme na žádný alfa-samčí hovadiny a děj se neodvíjí podle klasického scénáře. Ani nebylo zapotřebí přímo kovbojské zápletky. Je to úžasně jednoduchý a čtivý a neskutečně mě bavilo, jak se ti dva neustále štěkají.

"Řekněte prosím, slečno Millsová."
"Jděte, prosím, do prdele."

Zkrátka a dobře, tohle bylo podle mýho gusta. Rozhodně plánuju i další díly.
4/5

Monument 14 - Emmy Laybourne

5. července 2013 v 18:31 | chuckyna :) |  Bookcase
Monument 14 - Emmy Laybourne
(Monument 14)


Obsah:
Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne - jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice.
Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel.
Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl.
Čtrnáct dětí. Jeden supermarket. A milion věcí, které nabraly špatný směr.
V akcí nabitém debutovém románu Emmy Laybourneové se stal supermarket útočištěm pro čtrnáct dětí - šest středoškoláků (oblíbených i neoblíbených), dva osmáky (z nichž jeden je technický génius) a šest malých dětí. Venku zuří jedna katastrofa za druhou, počínaje monstrózním krupobitím a konče použitím chemických zbraní, které svět - jak ho znají - vedou do záhuby.Můj názor:
Z obyčejné cesty do školy se stává peklo, když se z nebe spustí krupobití. Studenti jen tak tak najdou útočiště v obchoďáku a záhy tam zůstavají sami, když jde řidička shánět pomoc. Zůstalo jich čtrnáct. Postupně zjišťují, že krupobití byl jen začátek - megatsunami, zemětřesení a únik chemických zbraní. Brzy jim dochází, že pomoc jen tak nedorazí.
*možné spoilery*
Tak na tohle jsem se hodně těšila a byla to parádní jízda. Čtrnáct dětí různého věku zůstalo napospas v obchoďáku. Sice mají k dispozici všechno, na co si vzpomenou, ale co si počnou s nejmladšíma dětma? Kdo se ujme velení? Jak zabránit průniku chemikálií dovnitř? A mají otvírat dveře zoufalým lidem bušícím na bránu?
Chvílemi mi to opravdu připomínalo Úsvit mrtvých bez těch mrtvých, ale bylo to parádní počtení. Autorka to má skvěle vymyšlený a poskládala do obchodu naprosto úžasný postavy. Líbilo se mi, jak se s tím každej vypořádával, jak se spolu museli naučet vycházet a jak jim to pak šlapalo. Ty chemikálie mě naprosto rozsekaly, nebylo to zrovna nijak akční, ale pár situací bylo a celkově to mělo boží atmošku.
Co se závěru týče, líbilo se mi, jak se to vyklubalo, další díl bude velice pravděpodobně ze dvou pohledů, což tady podle mě nebude vůbec na škodu.. Jsem naprosto spokojená a nenacházím nic, co bych vytkla. Všichni byli perfektní se svýma charakterovýma vadama a dějově to stálo za to.


5/5

Síla šestky - Pittacus Lore

5. července 2013 v 15:20 | chuckyna :) |  Bookcase
Síla šestky - Pittacus Lore
(The Power of Six)
Obsah:
Prišlo nás deväť, aby sme spoločne zmarili plány Mogadoráncov na ovládnutie Zeme. Z času na čas ma však prepadnú pochybnosti. Nezmenili sme sa? Všetci ešte veríme v naše poslanie? Ako to mám vedieť? Ostalo nás šesť. Ukrývame sa, usilujeme sa zapadnúť medzi ľudí, vyhýbame sa vzájomným stretnutiam... Naše schopnosti sa však nezadržateľne vyvíjajú a onedlho budeme mať dosť síl na boj. Je John číslom štyri a jeho boj znamením, na ktoré sme čakali? Videla som ho v správach. Sledovala som všetky články o tom, čo sa stalo v Ohiu. John Smith sa ocitol na úteku. Pre svet bol záhadou, no pre mňa... bol jedným z nás. A čo čísla päť a šesť? Nemohlo by jedným byť aj to dievča s havraními vlasmi z mojich snov? To, ktorého moc presahuje hranice mojej predstavivosti? To, ktoré môže mať dosť sily, aby nás všetkých spojilo?
(zdroj)


>> o prvním díle píšu tadyMůj názor:
John Smith spolu se Šestkou a Samem jsou na útěku, v patách jsou jim jak Mogadoránci, tak i všechny policejní složky. Ve stejnou dobu jejich polohu sleduje ze Španělska i Marina, avšak ne proto, že by je chtěla vidět za mřížemi, ale proto, že je jednou z nich. A ať dělá, co dělá, pořád se nemůže dostat pryč a začít bojovat. Ale válka si ji najde sama a šestice přeživších se musí spojit.
*možné spoilery*
Od prvního dílu tu je ten rozdíl, že tentokrát nám nevypráví jen John, ale i Marina, takže můžeme sledovat zběsilý útěk po státech a postupné vyvíjení čísla Sedm. Pokračování je vlastně naprosto odlišné od Jsem číslo čtyři, kde jsme si postavy jen tak oťukávali a sami nevěděli, čeho jsou schopní. Přichází válka a nedá se tomu zabránit. A ukazuje se, že nic není tak, jak jsme si mysleli.
Tohle je rozhodně o dost akčnější než předchozí kniha, vlastně totálně odlišný, ale i tak mě to chytlo. Autor to má perfektně vymyšlený, i když mam dojem, že mu moc nesedlo vyprávění z holčičího pohledu. I tak to stálo za to, dostaneme spoustu akce a jsme svědky toho, jak se zbytek dětí z Lorienu dávají dohromady, aby zachránili svojí planetu i Zemi. A navíc se tu dovídáme spoustu věcí, na kterých ještě nemáme odpovědi, takže na další díly se fakt těšim.
Každá postava tu prodělala výrazný změny, ať už jde o Johna, který se musí postavit na vlastní nohy, Sama, který se změnil od ustrašeného nerda na bojovníka, nebo Šestku, která tady trochu pookřála. Nejsem si tak jistá, co si myslet o Sarah, protože tahle lovestory se mi v jedničce líbila a teď tak trochu nevim, na čem vlastně jsme.
Každopádně - stálo to za to, tuhle sérii naprosto žeru.
5/5

Padesát odstínů svobody - E. L. James

5. července 2013 v 11:55 | chuckyna :) |  Bookcase

Padesát odstínů svobody - E. L. James
(Fifty Shades Freed)


Obsah:
Romantické, osvobozující a zcela neodolatelné čtení. Světový bestseller. Trilogie Fifty Shades of Grey vás uchvátí, získá si vás a zůstane ve vás navždy. Když Ana Steelová potká podnikatele Christiana Greye, jejich jiskřivá a smyslná aféra nezvratně poznamená životy jich obou. Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné.a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Ana se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností
(zdroj)>> o první díle tady, o druhém tadyMůj názor:
Ana se šťastně provdala za Christiana a teď před nimi leží jejich společný život. Ona si musí zvyknout na to, že je bohatá, on na to, že mu ona vždycky vzdoruje. Musí najít rovnováhu a do cesty se jim plete osoba z jejich minulosti, která je chce zničit.
*možné spoilery*
Opravdu nechápu, co se se světem stalo, když se tahle série stala bestsellerem. Možná si to kupují lidi s potřebou sebedestrukce a snahou ubít veškeré mozkové buňky.
Je po svatbě. Místo idylky se na ředitele Greye zaměřil tajemný člověk, který se ho snaží zbavit a všichni víme, kdo to je. Z Fifty Shades se stala naprostá kovbojka. Popravdě řečeno už ani nemam nejmenší tušení, co se v knize všechno stalo, protože jsem to potlačila hluboko do svého povědomí, abych z toho nedostala posttraumatickej šok. Máme tu spoustu sexu, psychologickejch blábolů, super-akční zápletku s vydíráním a nějaký ty přiznání z minulosti. Byl to nejlepší díl ze série, ale celkově to stálo za starou belu a jsem ráda, že mam tuhle sérii za sebou.

2/5