Září 2013

Předurčena do hrobu - Jeaniene Frost

25. září 2013 v 9:55 | chuckyna :) |  Bookcase
Předurčena do hrobu - Jeaniene Frost
(Destined for and Early Grave)

Obsah:
Poloviční upírka Cat Crawfieldová a její nemrtvý milenec Bones se potkali před šesti lety a od té doby bojovali proti zákeřným nemrtvým, utkali se s pomstychtivým Mistrem upírem a stvrdili své vzájemné pouto krví. Nyní je čas dát si oddych. Ale naděje na bezchybnou dovolenou v Paříži se zhroutí v okamžiku, kdy se Cat jedné noci probudí z hrůzostrašného snu. Pronásledují ji vidiny, v nichž se zjevuje upír jménem Gregor. Ten je mocnější než Bones a má vazbu na její minulost, o níž neví ani sama Cat. Gregor věří, že Cat patří jemu a nedá pokoj, dokud ji nedostane. Začíná bitva mezi upírem, který ji straší ve snech, a tím, kdo má její srdce, a je to jedině Cat sama, kdo dokáže Gregorovu moc zlomit. Aby zničila nejhoršího krvesaje, jakému kdy čelila, bude muset sebrat veškerou možnou sílu… I kdyby takové síly mohla dosáhnout jedině předčasnou cestou do hrobu.
(zdroj)


>> první díl, druhý díl & třetí díl


Můj názor:
Cat s Bonesem toho zažili fůru a rozhodli se dovolenkovat. Štěstí jim ale nepřeje, protože když se vydají do Paříže, na paty se jim opět lepí smůla. Cat pronásledují noční můry o upírovi, kterého v životě neviděla. Jak se záhy dozvídá, setkává se se Snovým zlodějem a rozhodně ne poprvé. Její vzpomínky na něj někdo smazal a ona se tak dovídá šokující novinky o své minulosti, které ji mohou zničit.
*možné spoilery*
Na čtvrtý díl jsem se těšila a oproti těm předchozím je pro mě trošku zklamáním. Po slušně rozjeté sérii jsem čekala naprostou bombu, ale nebylo to tak.
Cat se setkává s Gregorem, přezdívaným Snový zloděj, a zjištuje, že ji pekelně obehlali. Upíří mistr jí vymazal vzpomínky na její první setkání s Gregorem a ten teď tvrdí, že Bones není jejím manželem. Má to být on a činí si na ni nárok a to pekelně rozvlní nepokoje mezi upíry. Hrozí válka.
Postavy mě tu baví, Cat nepostrádá svoji nabručenou náladu a svojí nevymáchanou pusou dává zabrat všem v okolí. Ač už mi nepřijde tak skvělá, jako dřív, pořád mě bere. Bones se mi taky páčí. Jenom mě nebaví oni dva dohromady. Chybí mi jejich vtipné slovní přestřelky a tak nějak zestereotypněli.
Co se děje týče, ušlo to. Nebyla to žádná bomba a viděla jsem to přicházet asi po pátý straně. Trošku mě to otrávilo, i tak jsem četla dál. Stalo se tu několik zvratů, který hodnotím spíš kladně, ale nijak mě to nevytrhlo. Podle mě je tohle nejslabší díl a to děsný, nikdy nekončíčí melodrama mezi Cat a Bonesem už je snad u konce a bude klid.
Další díly číst určitě budu a snad budou lepší.3/5

Horečka Dananů - Karen Marie Moning

25. září 2013 v 9:28 | chuckyna :) |  Bookcase
Horečka Dananů - Karen Marie Moning
(Faefever)

Obsah:
Kniha přibližuje další osudy MacKayly Laneové, dívky z malého jižanského města, jejíž bezstarostný život končí ve chvíli, kdy v Dublinu najdou tělo její mrtvé sestry a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Vyráží do Irska, kde chce mimo jiné najít záhadnou knihu, o níž se zmínila sestra v poslední zprávě. Setkává se s tajemným Jerichem Barronsem a záhadnými bytostmi z tisíce let staré říše Dananů, která dlouho existovala vedle světa lidí, ale nyní jej začíná ohrožovat. Zabředá do složitého přediva vztahů a postupně si stále jasněji uvědomuje svou zodpovědnost v boji za zachování lidského rodu. Se střídavými úspěchy odolává nástrahám sil zla a snaží se najít nové spojence, neboť si uvědomuje, že sama nemá naději na úspěch.
Na počátku třetího dílu potkáváme Mac nedlouho poté, co s Barronsovou pomocí unikla z podzemního vězení jednoho ze svých úhlavních nepřátel. Nyní již sice ví, kdo zabil její sestru Alinu - nebo si to alespoň myslí -, nijak ji to však nepřibližuje vytoužené pomstě. Snaží se získat další informace o světě Dananů a usiluje o jejich posvátné nástroje moci. Proniká stále hlouběji pod povrch, ale otázek, na které nezná odpověď, neubývá. Spíše naopak. Mac rozvíjí své schopnosti a dozvídá se víc o postavách z předchozích dílů, zejména vládkyni vidoucích Roweně a nebezpečně přitažlivém V'lanovi.
(zdroj)>> první díl, druhý díl


Můj názor:
Mac stále baží po pomstě. Už zjistila, že je vidoucí, o jaké temné knize mluvila její mrtvá sestra a dokonce je předsvědčená, že ví, kdo Alinu zabil. Jenže Pán a vládce, jak si říká temný, který pronikl na stranu lidí, se pečlivě skrývá a Mac už tahle hra na kočku a myš přestává bavit. Snaží se najít Sinsar Dubh a získat nějaké spojence, ale jak se zdá, nesmí věřit nikomu, hlavně ne Barronsovi, o kterém si není jistá, jestli je to člověk. Něco temného přichází.
*možné spoilery*
Na konci dvojky jsem křičela, že už chci válku. Tady je.
Mac se neustále snaží hledat si nějaké spojence, je unavená z toho, že ona jediná má zachránit svět. V tomhle díle se dostaneme na kobylku Dananům, tedy alespoň trochu. Naše hlavní postava neustále tápe a na svoje otázky dostane jen málokdy odpověď. Pokud se tak stane, vyvolá to stejně dalších dvacet otázek. Občas mě to dost frustrovalo. Tak nějak jsem tušila, kam to směřuje, ale i tak mě to bralo.
Hlavní plus u téhle série byl boží smysl pro humor v prvním díle, kdy jsem se řehtala jako blázen při některých fakt dobrých hláškách, hlavně při hádkách mezi Mac a Barronsem. To v druhém díle znatelně chybělo, ve třetím jakbysmet. Ale tady to tolik nevadí. Celou knihu nás provází temná atmosféra, příslib něčeho velkýho.. To mě udrželo naladěnou na správný vlně a nemohla se dočkat, jak to autorka sepíše.
Co se hlavní zápletky týče, je vlastně pořád stejná, jen s novými okolnostmi. Zjistíme tu několik nových informací o Dananech, ale nejsem si tak nějak jistá, jak si to všechno vyložit. Mým favoritem vždycky byl Barrons a asi i vždycky bude, ačkoliv nemam tucha, jak to s ním vlastně je.
Mac mi jako postava nevadí, v prvním díle mě bavila mnohem víc, ale chápu, že vzhledem k okolnostem nemůže bejt extra jásavá. Některá její rozhodnutí mě udivují, ale beru jí.
Co se samotnýho závěru týče, celou dobu to sem směřovalo. Každopádně bych brala, kdyby to bylo víc krutopřísnější, autorka z toho nevymáčkla všechno, co šlo. Co mi tu nesedí, jsou Danani zabíjející sexem, ale s tim se nedá nic dělat. Konec knihy mě rozbil. Netušim, co si o tom myslet, chci další díl teď hned a jsem naštvaná. A tak to má bejt.4/5

Smrtící nahota - J. D. Robb

24. září 2013 v 19:02 | chuckyna :) |  Bookcase
Smrtící nahota - J. D. Robb
(Naked in Death)


Obsah:
První ze série sci-fi detektivek se svéráznou Evou Dallasovou, která je poručíkem oddělení vražd. Při výkonu svého povolání se nekouká na možné důsledky, jde ji jen o potrestání vraha.
Oběti pro ni nejsou jen čísla v seznamu. Ona sama byla v dětství obětí, což z ní udělalo tak dobrou policistku.
Za deset let služby u policie už toho zažila hodně, a tak ví, že to, zda přežije pronásledování nemilosrdného vraha, zavisí na jejích instinktech. A přesto ji něco žene proti varování, aby si nic nezačínala s irským miliardářem Roarkem - jedním z podezřelých v případu vraždy, kterou vyšetřuje.
(zdroj)


Můj názor:
Eva má za sebou náročnou noc, při které došlo k zabití. Předtím, než stihne podstoupit psychiatrické vyšetření, na stůl jí přiletí nový případ, a ne jen tak ledajaký. Tenhle spadá pod úroveň pět - naprosté utajení, žádná média, žádné záznamy. Někdo brutálně vraždí společnice a Eva musí zjistit, kdo za tím stojí. A brzy začíná být jasné, že vrah je vždy o krok napřed.
*možné spoilery*
Tuhle knihu jsem si nestáhla sama. Přistála mi v mejlu, abych se nemohla vymlouvat na čas nebo to, že se mi nechce hledat. Když jsem ji otevřela, zjistila jsem, že to píše Nora Roberts, kterou zas až tak nežeru. Ale po první stránce mi bylo jasný, že mě to bude bavit. Tahle detektivka se totiž odehrává v budoucnosti, máme tu nové metody vyšetřování a spoustu nových zákonů.
Nemůžete očekávat nijak originální zápletku, máme tu vraždu a to dokonce strarými, nelegálními zbraněmi, bez jakéhokoliv motivu. A obětí má bejt šest. A to Eva nechce dopustit. Hlavní hrdinka mi je sympatická, ale ne zas tak, abych jí totálně žrala. Líbí se mi, jak autorka píše o budoucnosti a zároveň dělá zmínky o minulosti, která se vlastně u nás ještě nestala.
Co se týče děje, bavilo to, a i když si autorka neodpustila svojí klasickou romanci, nevadilo mi to. Čas od času si asi nějakej ten díl přečtu :)4/5

Poslední oběť - Richelle Mead

11. září 2013 v 12:04 | chuckyna :) |  Bookcase
Poslední oběť - Richelle Mead
(Last Sacrifice)

Obsah:
Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…
(zdroj)


>> předchozí díly: here a hereMůj názor:
Rose byla obviněna z vraždy a ne jen tak někoho. Z vraždy královny Morojů. A královražda se netrestá vězením, nýbrž popravou. A času na očištění jejího jména ubývá. Rose čeká poslední, to nejbláznivější dobrodružství..
*možné spoilery*
Přiznám to rovnou - pokaždý, když dočtu nějakou sérii, jsem z toho naměkko. V tomhle případě a lot, protože jsem první díl VA dostala k osmnáctinám a od tý doby už pár let uběhlo.
Rose toho prožila hodně, ale tohle se nedá s ničím srovnávat. Datum její popravy se blíží a ona s tím nemůže nic udělat. Tentokrát to není ona, kdo všem zachraňuje zadek - všichni, na kterých jí záleží, jsou na její straně a dostávají ji z vězení. Chtějí dokázat její nevinu zatímco ona bude čekat na bezpečném místě.
Ale tomu nikdo nevěří, že ne? Rose na bezpečném místě nevydrží ani náhodou a tak se po hlavě vrhá do další akce, aby na oplátku pomohla Lisse.
Co k tomu říct?
První tři díly jsem doslova zhltala, čtyřka byla utrpením a pětka mě zase bavila trochu víc. Poslední díl mě totálně dostal a dávám mu plný počet - možná za to může i muj sentiment :D
Autorka nás ani na chvíli nenechá vydechnout a máme to tu znovu plné akce. Setkáváme se tu se všemu známými postavami a je to pekelná jízda, každý tu má svojí roli a nikdo nezůstal v pozadí. Líbí se mi, jak Meadová pracuje s postavami a neustále je vyvíjí.
Co se týče milostnýho trojúhelníku, viděla jsem to přicházet a tak nějak jsem s tím i počítala, i když mi je některých zúčastněných líto.. Dějově kniha prostě stála za to a v závěru už jsem měla pocit, že to snad ani nevydržim a přečtu si aspoň dvě poslední stránky.
Tahle série rozhodně stála za přečtení, i když jsem se tvrdohlavě zasekla u jednoho dílu, a vrhám se na spin-off..
5/5

Spoutání magií - Richelle Mead

10. září 2013 v 8:21 | chuckyna :) |  Bookcase
Spoutání magií - Richelle Mead
(Spirit Bound)

Obsah:
Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná...
Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat.
Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku, bude jejich láska opravdu věčná?
(zdroj)>> Předchozí dílyMůj názor:
I když byla přesvědčená, že Dimitrij zemřel, nestalo se tak. Nejenže přežil, on se rozhodl, že Rose dostane za každou cenu a tentokrát už ji nenechá utéct. Rose má čerstvě po maturitě a nadešel čas, aby Lissa splnila svůj slib a pomohla jí zjistit, co je pravdy na tom, že se Dimitrij dá ještě zachránit. A tak Rose začíná závod s časem - musí najít lék dřív, než ji dostane její strigojí stalker. A nebyla by to ona, kdyby se do toho nezamíchala do potíží.
*možné spoilery*
Oproti předchozímu dílu, který mě docela znudil, mě tohle bavilo. Rose je zpátky ve svém prostředí a i když se ne všechno daří /čti: nedaří se absolutně nic/, kniha má šťávu. Začíná mi to připadat, že autorka opravdu umí pracovat jen se svými stálými postavami a ty ostatní nechává tak nějak plonkový.
Co se děje týče, stala se tam toho fůra, ale bavilo to a to je hlavní. S Rose si nikdy nejsem jistá, na čem vlastně jsem a to mě bere. Dokonce se jí vrátil i její vtip, takže jsem se i zasmála. Máme tu už klasický milostný trojúhelník, ale kupodivu jsem spíš Team Adrian, než Dimitrij, a to mě Adrian dřív tak neskutečně štval.
Na závěr jsem očekávala bombu na konec, ale tohle mě fakt dostalo a další díl jsem začala číst prakticky okamžitě.4/5

Série Vampýrská akademie - Richelle Mead

6. září 2013 v 19:30 | chuckyna :) |  Bookcase

Aloha!


Jelikož existuje asi tak milion sérií, který jsem četla ještě dřív, než jsem tu o knihách psala, ale neustále pokračují a já o nich chci psát, rozhodla jsem se udělat vždycky takovej rychlokurs mojí četbou. Pač jsem včera po roce dočetla VA 4, začneme teda s tímhle..

Vampýrská Akademie - Richelle Mead
(Vampire Academy)


Čísla: Nekonečnost -- Rachel Ward

6. září 2013 v 18:19 | chuckyna :) |  Bookcase
Čísla: Nekonečnost - Rachel Ward
(Infinity)Obsah:
Jsme v roce 2029. Anglie se ještě nevzpamatovala z Chaosu. Katastrofální zemětřesení a následné požáry poničily většinu měst, nefungují rozvodné sítě, počítače, telefony. Adam se Sárou, jejich malou dcerou Miou a bratry Sáry Martym a Lukem, jejichž rodiče zahynuli při požáru, se potulují po anglickém venkově, přespávají ve stanu v improvizovaných táborech, v létě i v krutých zimách. Takový život je drsný, jen s velkými obtížemi se dá sehnat jídlo, pitná voda, základní věci k životu.
V jednom z táborů, kde se přechodně ubytovali, je vyslídí tříčlenná skupinka mužů. Přijíždějí na motorkách, celí v kůži a v jejich čele je nebezpečný vůdce jménem Saul. Brzy se ukáže, že jsou ve službách ilegální vlády, které se podařilo ukrýt se v masivním podzemním bunkru a zásobit se vším potřebným. Saula zajímá především Adam se svými schopnosti vidět čísla. Ví, že by pro ně mohl být velmi prospěšný a snaží se ho zlákat do svých služeb. Když Adam nesouhlasí, násilím ho odvezou do bunkru a s ním i Miu a Sáru, která čeká druhé dítě.
(zdroj)


>> První díl, druhý dílMůj názor:
Adam se Sárou přežili Chaos, teď se starají o tři malé děti a snaží se přežít. Není to jednoduché, ale ví, že se nikdy nesmí dostat do spárům vládě, která je chce získat kvůli jejich schopnostem. Ale nezůstanou dlouho bez povšimnutí - brzy jsou uneseni a uvězněni v bunkru, kterému velí Saul. Saul s podivným číslem, který chce dostat Adama na svou stranu za každou cenu.
*možné spoilery*
O jedničce jsem tvrdila, že měla potenciál, ale zůstal nevyužitý. O dvojce jsem řekla, že si autorka nejspíš šetřila dech na tenhle díl, protože ten byl dokonalej. O trojce řeknu jedno - vůbec neměla být.
Wardová má hodně zvláštní styl psaní, nehledě na překlad, jehož věty někdy opravdu bijí do očí. Chápu, že hlavní hrdinové nejsou zrovna spisovní, sprosťárny mi vůbec nevadí - naopak je občas i uvítam, co mi trochu drásá nervy je, že se uprostřed naprosto spisovné věty najednou objeví "pocem" atak dál. Když nebudu hodnotit styl psaní a budu se věnovat ději, stejně si nepolepším. Možná je to mnou, ale ta kniha je zoufale nijaká. Mělo to pár světlých chvil, ale připadá mi to spíš, jako by autorka vařila z vody. Je to takový nemastný neslaný a ani si pořádně nejsem jistá, co byla hlavní zápletka. Akční scény mi moc akční nepřipadaly, srdceryvný se mnou nehnuly a tak celkově jsem to tak flegmaticky prolistovala - hm, konec, jdu si dát sváču.
Oceňuju nápad a postavy jsem si oblíbila v předchozím díle, takže je beru, ale jak jsem řekla v úvodu, bez trojky bych se klíďo píďo obešla.
3/5

Dvanáctka - Justin Cronin

4. září 2013 v 8:46 | chuckyna :) |  Bookcase
Dvanáctka - Justin Cronin
(The Twelve)Obsah:
V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná "upírská" infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi.
(zdroj)


>> o prvním díle tady


Můj názor:
Uběhlo pět let od doby, kdy Peter a jeho přátelé zabili jednoho z Dvanáctky. Od té doby se rozprchli po celé Americe a ještě se jim nepodařilo najít zbylé viráky. Vracíme se do roku Nula, kdy vypukla epidemie a sledujeme boj o přežití posledních z lidí, kteří už pravděpodobně upadli v zapomnění. O sto let později se Peter vydává na další misi a tak nějak už tuší, že tahle bitva bude ta poslední.
*možné spoilery*
Opravdu jsem nečekala, že by dvojka mohla bejt dobrá, hlavně ne potom, jak mě uchvátila jednička. Omyl, v mnoha ohledech se mi tenhle díl líbil mnohem víc, než ten první. Od samého začátku je to nabité akcí. Vracíme se zpátky na začátek, do doby, kdy epidemie teprve vypukla a lidi se snažili přežít za každou cenu. Sledujeme osudy posledního ochránce Denveru a dalších přeživších, kteří se vypraví do tábora. O sto let později se naši hrdinové z předchozího dílu vypořádávají s každodenním životem a neustále se snaží dostat zbytek Dvanáctky. Máme tu i další nové postavy, které stojí za to a dostáváme se na kobylku viru a tomu, jak to vlastně funguje. Baví mě, že se dozvídáme, jak to dopadlo i s ostatními z programu NOE. A co mě bere nejvíc je to, jak je všechno vzájemně propojený. Z postav nikdo nezůstává pozadu, dostáváme znovu pohled na všechny strany a chvílemi je to tak napínavé, až jsem to musela odložit, protože jsem se bála, abych nedostala srdeční příhodu.
Nikdo to tam nemá lehký, lidi tu umírají a ne vždycky je bezpečí města to nejlepší, co vás může potkat. Lidi, kteří jste považovali za mrtvé, se tu objevují, ti, co známe mizí a nikdy nevíte, na čem vlastně jste. Doufala jsem, že konečně dojdu na konec a zjistim, jak to vlastně dopadlo, ale i když se většina věcí vyřeší, pořád tu zbyl jeden velký otazník a další díl vychází až za rok. Každopádně to bylo skvělých sedmset padesát tři stran, klíďo bych mohla číst znova.
5/5