Říjen 2013

Jak neztratit lásku - Meg Cabot

31. října 2013 v 9:16 | chuckyna :) |  Bookcase
Jak neztratit lásku - Meg Cabot
(Boy Meets Girl)
Obsah:
Když muž potká ženu Seznamte se s Kate Mackenzieovou… pracovnicí personálního oddělení New York Journal s hlavou plnou ideálů, která nerada posílá výpovědi zaměstnancům a je světovou přebornicí v chatování. Seznamte se s Mitchem Hertzogem… firemním právníkem s úsměvem od ucha k uchu, obhájcem padlých a zničených duší. Nedá se mu odolat. Seznamte se s Idou Lopezovou… mistryní ve výrobě koláčků, majitelkou vozíku s dezerty a bohyní všech pochoutek, nad kterými se sbíhají sliny. Společně musí bojovat s tyrany a despoty a vypátrat pravdu, zajistit spravedlnost a dokonalou dvojitou náplň pro to, co se celou knihu peče.
>> první díl tady
Můj názor:
Kate studovala sociologii, aby mohla pomáhat lidem. Nakonec skončila jako personální pracovnice v novinách a hrozně nerada vyhazuje lidi. A když se Ida Lopezová, která peče koláčky lepší než nebe, dostane do sporu s firemním právníkem, přichází na scénu jeho bratr, který má případ uklidnit. Ale to se samozřejmě nestane a všechno se pořádně komplikuje.
*možné spoilery*
Stejně jako první díl, je tenhle psaný směskou mejlových konverzací, chatování a různých pozvánek a tak dál. Tahle kniha mě zas až tak nebavila, ale nejspíš proto, že jsem je četla hned za sebou. Zůstáváme i ve stejném prostředí, jenom se prostřídali lidi. Z prvního dílu se tu objevuje jenom pár zmínek a samozřejmě je to celé parádně propletené. Co se děje týče, ten se ani nedá pořádně hodnotit. Cabotová píše skvěle, takže se od ní dá číst prakticky cokoliv a bere vás to. Pokud budete čekat bůhvíjakou zápletku a napětí, budete zklamaní. Pokud si chcete odpočinout a sem tam se zasmát, tohle je váš favorit.

3/5

Jak začíná láska - Meg Cabot

31. října 2013 v 9:04 | chuckyna :) |  Bookcase
Jak začíná láska - Meg Cabot
(The Boy Next Door)
Obsah:
Melissa Fullerová, redaktorka společenské rubriky v časopise New York Journal, žije poměrně poklidným životem do té doby, než je její sousedka doma přepadena a v kómatu převezena do nemocnice. V bytě této starší dámy zůstává doga a dvě kočky, jichž se Melissa ujme. Po čase se jí konečně podaří vystopovat sousedčina synovce Maxe, jehož požádá o pomoc. Tento známý módní fotograf a playboy má však jiné plány než se starat o tetina zvířata, a tak místo sebe pošle kamaráda, který mu ještě ze studií dluží službičku. Situace se ovšem komplikuje, když se do sebe Melissa s domnělým Maxem zamilují.
Můj názor:
Melisse se život obrátí naruby, když najde svou sousedku v komatu. Je nejspíš jediná dobrá duše, která se postará o její zvířectvo, což se ale neslučuje s názory jejího šéfa a personální pracovnice, která jí neustále posílá napomenutí za pozdní příchody. Nakonec sežene synovce své sousedky a ač se o něm nepovídá nic hezkého, je to naprosto skvělý muž, se kterým si padne do oka. Netuší ale, že vůbec nemá co dočinění s fotografem Maxem, nýbrž s jeho kámošem z koleje.
*možné spoilery*
Co k tomu dodat, po všech těch dystopiích, upírech a kožoměncích jsem si prostě musela odskočit do úplně jiného žánru a Meg Cabot je na to ta správná osoba. Je to úžasná spisovatelka, protože dokáže ze stokrát omílaného tématu udělat něco víc, co se dá číst a dokonce vás to i baví. Jak začíná láska /což je mimochodem příšernej překlad původního názvu, opravdu někdy nechápu../ je fajnová kniha, co pobaví, navíc je celá složená z mejlových konverzací mezi všemi možnými postavami, což mě osobně bavilo. Rozhodně bych v tom nehledala nic víc, ale je to parádní oddechovka, kterou jednou za čas prostě potřebuju.
4/5

Nejsem sériový vrah - Dan Wells

23. října 2013 v 8:47 | chuckyna :) |  Bookcase
Nejsem sériový vrah - Dan Wells
(I Am Not a Serial Killer)
Obsah:
Patnáctiletý John Wayne Cleaver je nebezpečný a dobře to ví. Je posedlý sériovými vrahy. Nechce se však stát jedním z nich, a proto si ve svém vlastním zájmu - a v zájmu bezpečí svých blízkých - stanovil přísná pravidla, jimiž se řídí. Snaží se žít normální život tak, jako by šlo o soukromé náboženství, které jej může ochránit před zatracením. Johnova matka provozuje pohřební ústav a s mrtvými těly se tak setkává od dětství. Vlastně je má rád. Mrtvoly nevyžadují ani neočekávají empatii, kterou John neumí poskytnout. Možná proto rozpozná, že na těle, které policie nalezla v jedné zadní uličce, je něco divného - a uvědomí si, co tato odlišnost znamená. Poprvé se tak John musí postavit tváří v tvář nebezpečí, které nevychází přímo z něj a neumí je ovládat. Zlu, jež může ohrozit všechno a všechny, které by měl mít rád - kdyby ovšem mohl.


Můj názor:
John je sociopat a moc dobře to o sobě ví. Většinu času věnuje tomu, aby se ostatním jevil alespoň trochu normální a aby udržel Monstrum na uzdě. Jeho posedlost sériovými vrahy a prací v márnici, dělá jeho mamce vrásky, ale ona netuší, jak na tom doopravdy je. A pak se ve městě začnou objevovat těla. John okamžitě ví, že za tím stojí přímo démonický sériový vrah, akorát si není jistý, jestli ho to štve, nebo má radost.
*možné spoilery*
Nevím, jak vám, ale mně v mysli okamžitě vyskočilo jméno Dexter. A je to tak.. Ve spoustě věcech je tahle kniha Dexterovi Morganovi podobná, akorát situovaná do teenagerovského věku. Co se děje týče, nehodnotila bych to nějak skvěle, rozhodně to nebyla žádná bomba. Je to pohodové čtení, když potřebujete někam odložit oči i mysl. Hlavní postavou je tu sociopatický patnáctiletý kluk, který se snaží, aby nikoho nezabil. Bavilo mě, jakým stylem je kniha napsaná, protože John měl skvělý smysl pro humor a vždycky to zazdil nějakou sarkastickou hláškou nebo totálně krutopřísnou myšlenkou. Shodou náhod má jméno po sériovém vrahovi, v překladu znamená jeho jméno sekáček a je přesvědčený o tom, že i jeho čeká krvavá budoucnost.
Co jsem ale nečekala a dost mě to pobavilo, byla pravá identita vraha, který je doslova démonický. To jsem opravdu neviděla přicházet a i když to byla děsná ptákovina, zasmála jsem se.
Rozhodně bych v knize nehledala nějaký hlubší smysl nebo skvělou pointu, ale příběh je to dobrý.


3/5

Alchymie věčnosti - Avery Williams

17. října 2013 v 9:32 | chuckyna :) |  Bookcase
Alchymie věčnosti - Avery Williams
(The Alchemy of Forever)
Obsah:
Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu - životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Seraphina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak...


Můj názor:
Serafina byla obyčejná dívka, která snila o svatbě a spokojeném životě. Tenhle sen se rozplynul, když ji přepadli a Cyrus z ní udělal převtělovačku. Už šest set let se reinkarnuje znovu a znovu a svým dlouhým životem už je unavená a nebaví jí krást životy nevinným lidem. Rozhodne se tedy všechno ukončit a utéct od Cyruse navždy. Jenže nic nevychází podle plánu, když se jí podaří utéct, omylem přeskočí do těla šestnáctileté Kailey a než se naděje, na útěk už je pozdě. Poprvé má totiž někoho, na kom jí záleží.
*možné spoilery*
Tohle téma ještě není tak profláklé, takže jsem se na to s chutí vrhla. Sice je to taková oddechovka, ale bavilo mě to. Sera plánuje útěk od Cyruse, aby mohla ukončit svůj dlouhý život. Jenže Cyrus se nedá opustit, vždycky si vás najde.. Než se naděje, skončí v těle Kailey a brzy zjišťuje, že útěk v šestnáctiletém těle je prakticky nemožný. Rozhodne se tedy chvíli žít s Kaileninou rodinou a přáteli a všechno vypadá báječně. Do doby, než ji objeví její stvořitel. Pak začíná hra na kočku a myš..
Téma jako takové mě bavilo, bylo to čtivě napsaný a všechny postavy jsem si okamžitě oblíbila. Když tak nad tím přemýšlím, v týhle knize neexistuje někdo, kdo by mě nebral. Líbila se mi povaha Serafiny i její úvahy o životě a taky trable se zapadnutím do školního prostředí. Jakmile se na scéně znovu objevil Cyrus - což bylo trochu moc brzo, ještě jsem si chvíli chtěla užívat blaženou pohodu - začalo mě to bavit ještě víc.. Sera se musí rychle rozhodnout, co dělat, aby na sebe neupozornila. Poprvé po šesti stech letech má pocit, že žije a tak nějak začíná váhat o svém prvotním rozhodnutí. Když na scénu přijde Noah, je vám určitě jasný, že jsem si ho totálně zamilovala. Naprosto.
Samotný závěr mě bavil, i když jsem tak nějak tušila, že se to stane. Co se týče konce, nejsem si tak jistá, co si o tom myslet, protože mi to připadá takový dvojsmyslný. Asi si budu muset počkat :) Ale za přečtení to určo stálo.


4/5

Ptačí zpěv - Meagan Spooner

17. října 2013 v 9:16 | chuckyna :) |  Bookcase
Ptačí zpěv - Meagan Spooner
(Skylark)

Obsah:
Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.


Můj názor:
Linda se nemůže dočkat, až ji konečně předvedou na Kouzlobraní, kde jí odeberou kouzelnou moc, jejíž používání je přísně zakázáno, a bude moci začít pracovat. Všichni její vrstevníci už to mají dávno za sebou, jenom ona pořád nic. Když na ni konečně dojde řada, přichází šokující zjištění - není stejná jako ostatní a pokud zůstane ve Městě, navždy z ní budou vysávat její energii, dokud se z ní nestane jenom prázdná slupka. A tak se dává na útěk za lidmi, kteří mají být stejní jako ona. Ale za zdmi Města na ní číhá divočina, na kterou není připravená a začíná boj o přežití...
*možné spoilery*
O týhle knize vim už dlouho, ale až tenhle týden jsem se do ní pořádně začetla. Jak už to bývá, předčila má vlažná očekávání a naprosto mě nadchla. Svět, jaký ho známe, neexistuje. Všichni teď žiji pod mechanickou oblohou, protože po válce svět zůstal naprosto zdevastovaný. Ve Městě všechno šlape jako hodinky, obyvatelé jsou poslušní a nikoho by ani nenapadlo na vzpouru pomyslet. Proč taky? Vždyť mají všechno, co jim Architekti dokážou poskytnout.
Linda mi chvílemi připadala opravdu zvláštní, ale asi ne ve špatném slova smyslu. Když se konečně dostala na Kouzlobraní, měla jsem oči navrch hlavy a očekávala, co všechno vypukne.
Autorka nezklamala, připravila mi úžasný spiknutí, kterých se prostě nedokážu nabažit a Linda se ocitla v nezávidění hodné situaci, kdy musí opustit město, nebo zemřít v mukách. Většina příběhu se děje v divočině, kde hlavní postava není schopná přežít. Chvílemi mě udivovalo, kolik toho na ní Spooner naložila, ale všechny negativní dojmy přehlušil fakt, jak to autorka všechno báječně vymyslela. Jako příklad můžu uvést třeba to, jak se Linda bála oblohy. Většinou to máme tak, že postavy utečou z kopule a normálně fungují v neznámém prostředí, což je naprostý nesmysl. Tady je to naprosto realistické a to se mi líbí. Z dalších postav zmíním Krise, kterému jsem prostě nedokázala věřit už od začátku. A potom je tu Oren.
Jo, můj miláček Oren. Tak nějak jsem začala tušit, co je zač, když jsem se dostala ke scéně s vodopády, ale pořád jsem doufala, že se to změní.
Hlavní zápletka mě bavila, samotný závěr mě dostal. Baví mě realistické postavy, konec knihy je akční a mě bral. Štve mě jenom další otevřený konec, ale na další díly si počkám, protože to stojí za to :)5/5

BZRK - Michael Grant

11. října 2013 v 9:07 | chuckyna :) |  Bookcase
BZRK - Michael Grant
(BZRK)
Obsah:
Nano. Svět uvnitř lidského těla, svět v mase, svět mezi nervovými zakončeními. A v něm se odehrává bitva mezi těmi, kdo chtějí ovládnout lidskou mysl, a těmi, kdo jim v tom chtějí zabránit.
Mezi nimi jsou i Noah a Sadie, jejichž blízké zničil boj o moc, který vedou bratři Armstrongovi, podivná Dvojčata, která touží ovládnout svět a vytvořit utopickou společnost bez konfliktů a válek, bez hladu a strádání. Jenže jak vést válku v nanosvětě, kde stačí šikovně předrátovat pár nervových spojení a z člověka je rázem jen loutka? Strhující thriller, který balancuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím.
(zdroj)


Můj názor:
Svět je v šoku z pádu letadla, kde zemřel miliardář McLure, jeho syn a další fůra lidí, co zrovna byla na zápase na stadionu. Málokdo ale ví, že to nebyla nehoda, ale útok v nano světě, aby se zbavili hlavního vynálezce Biotů. Sadie osiřela a tak neváhá a přidává se k BZRKu, skupině, která se snaží zabránit útoku na hlavy států a jejich předrátování. Noah zjišťuje, že jeho bratr se nezbláznil z války, ale ze smrti svého Biota, takže se vydává do boje, aby zjistil, co ho vlastně dostalo. Ani Sadie, ani Noah netuší, že už není cesty zpět - buď smrt nebo šílenství.
*možné spoilery*
Tahle kniha měla fakt slušnej začátek - víc než to, naprosto mě to nadchlo. Pak jsem došla k šedesátý straně a už jsem nemohla dál. Pokaždý, když jsem se pokoušela o čtení, rozbolela mě hlava.
Autor má všechno perfektně vymyšlený, ale na muj absolutně netechnickej mozek to byl šílenej nával termínů a moje představivost dostala pořádně zabrat. Co se děje týče, čapla jsem se pořádně až když jsem se do toho tenhle týden začetla a bavilo mě to. Vyskytuje se tu spousta postav, ale překvapivě jsem se v nich orientovala. Celá kniha má zvláštní atmosféru a já si nikdy nebyla jistá, na čem vlastně jsme.
Pro mě je to něco absolutně nového, bavil mě celý pohled na nano svět, akorát jsem po dočtení měla pocit, že po mě pořád něco leze a dopřávala jsem si fakt dlouhý lázně. Z hrdinů jsem si oblíbila Sadie, ač mi přijde, že měla mnohem větší potenciál - aspoň na začátku knihy, kdy mi připadala jako skvělá osobnost, ale v průběhu byla míň výrazná.
Co se hlavní zápletky týče, když už jsem tak nějak chápala, jak to funguje, bralo mě to a samotný závěr byl nejlepší z celé knihy, ač nám zůstal dost otevřený konec.
Celkově to hodnotím kladně, je to sice záběr na myšlení, ale četba je to skvělá. Za originalitu dávám 4 tlapy.
4/5

Indigové kouzlo - Richelle Mead

3. října 2013 v 11:08 | chuckyna :) |  Bookcase
Indigové kouzlo - Richelle Mead
(The Indigo Spell)
Obsah:
Povinnost je jedna věc. A láska druhá. Co když ale jdou proti sobe?
Mladá alchymistka Sydney chrání královninu sestru Jill před zabijáky a spolu s ostatními přáteli v utajení studuje na elitní škole v Palm Springs.
Není to ale zdaleka vše, čím se její mysl zaobírá: nedokáže v sobě potlačit city k Adrianovi. Ví sice, že je naprosto nepřípustné, aby jakožto člověk chodila s vampýrem, ale copak si může v něčem takovém poručit?
Zároveň Sydney pátrá po zběhlém alchymistovi Marcusi Finchovi, který zřejmě střeží veliké tajemství indigového kouzla. A možná má i informace o tom, že alchymisté Sydney celý život lhali a jen ji využívali…
>> předchozí díly: tady a tady
Můj názor:
Sydney se snaží udržet všechno pohromadě, ale u ní samotné se jí to nedaří. Nedokáže se zbavit svých citů k Adrianovi, ani pocitu, že jí alchymisté pěkně obelhávají. Rozhodne se tedy jednat na vlastní pěst a najít Marcuse Finche, který alchymisty zradil a údajně ví, jak překonat nátlak v jejím tetování. Dokáže ale zradit instituci, ve které se narodila? V tomhle díle není Jill jediná, kdo bude v nebezpečí...
*možné spoilery*
Horkotěžko jsem vydýchavala konec dvojky. Adriana jsem si naprosto a bezvýhradně zamilovala a tak nějak jsem čekala, jak se to vyklube. Sydney mezitím přemýšlí o tom, že by jednou pro vždy ukončila svoji hvězdnou dráhu alchymistky, zatím ale netuší jak. Než se jí podaří najít Marcuse Finche, musí si dávat opravdu pozor na to, co říká. A Adrian se jí přitom stále lepí na paty. Do toho si připočtěte čarodějnici, která po ní jde, Bojovníky světla a další ohrožení, která na ně číhají.
Tenhle díl byl naprosto bezkonkurenční. Děje se tady toho spousta, ale nezáleží mi ani tak na akci, jako na vztazích mezi hlavními hrdiny. Líbí se mi, že tu každý dostane svůj prostor a nejvíc mě samozřejmě baví Adrian se Sydney, kteří jsou prostě dokonalí. Sydney si u mě šplhla ještě víc tím, že se chystá osvobodit od nátlaku a zjišťovat všechno na vlastní pěst. Jak se to stalo, že se najednou proměnila v hrdinku přesně podle mých představ?
Každopádně - co se týče děje, je toho tady hodně a hodnotím to kladně, protože se nedržíme jen jednoho problému, ale hned několika. Na Sydney se toho navalilo trochu moc.
Samotný závěr mě na chvíli vyděsil, ale skončilo to přesně podle mých představ. Tedy dokud Sydney nepřidělili novou spolubydlící. To mě málem zabilo. Stejně jako to bude s čekáním na další díl.
5/5

Zlatá lilie - Richelle Mead

3. října 2013 v 10:43 | chuckyna :) |  Bookcase
Zlatá lilie - Richelle Mead
(The Golden Lily)


Obsah:
Povinnost, nebo láska? Co zvítězí? Alchymistka Sydney Sageová slouží jako jakýsi most mezi světem vampýrů a lidí: chrání tajemství prvních a životy druhých. Moc ráda by studovala univerzitu, ale místo toho byla vyslána na snobskou střední školu v Palm Springs. Má tam za úkol střežit morojskou princeznu Jill Dragomirovou před zabijáky, kteří chtějí ve světě Morojů rozpoutat válku. Všichni ji považují za skvělou alchymistku, dokonce i ti, kteří o ní dříve pochybovali. Nyní však začíná pochybovat ona sama: opravdu jsou všichni vampýři zvrácené stvůry, anebo je to všechno jinak? Všechno se ještě víc zkomplikuje, když bývalí Strigojové Soňa a Dimitrij zjistí, že právě Sydney by mohla být klíčem k objevení zázračného léku k proměně na Strigoje. A pak Sydney naváže milostný vztah s Braydenem… Má s ním mnoho společného, ale přesto jako by ji stále silněji přitahoval někdo jiný, na koho by kvůli jeho původu neměla ani pomyslet! Co teď? Má se řídit zákony alchymistů, anebo naslouchat hlasu vlastního srdce?
(zdroj)
>> první díl tady
Můj názor:
Sydney se dál snaží udržet zdání normální rodiny studující na prestižní střední škole, ale nic není jednoduché. I když je každý přesvědčený o tom, že je úžasná alchymistka se zodpovědností na rozdávání, sama o sobě začíná pochybovat. Strávila s Moroji a Dhampýry už tolik času, že už pro ni nejsou krvelačnými stvůrami noci. A musí se mít na pozoru, tohle se v jejím světě považuje za velezradu. Potkává Braydena, naprosto ideálního partnera, ale i přes to se její myšlenky stáčejí k někomu, na koho by neměla ani myslet. A navíc se ukazuje, že starý Moroj, u kterého přebývali, měl možná pravdu. Možná opravdu existují Lovci vampýrů...
*možné spoilery*
Tak v tomhle díle se nám všechno nádherně zamotává. Sydney se snaží všechny udržet na uzdě - náladovou Jill, ještě víc náladového Adriana, který může za to, jaká Jill je. Připlete se jí pod nohy Brayden, se kterým začne randit, ale i tak podvědomě tuší, že myslí na někoho jiného.
A pak se objevují Bojovníci světla. Autorka jim to neudělala zrovna jednoduché, ale tenhle díl mě bavil mnohem víc, než ten první. 'Všechny postavy naprosto zbožňuju, Adrian je muj miláček a nechápu, jak jsem ho mohla nemít ráda a Sydney je taky úžasná.
Co se děje týče, je to mnohem zapeklitější a to mě bere. "Mezilidské" vztahy jsou tu naprosto dokonalý a dovídáme se tu spoustu nových věcí. Co se mě týče, na toho Braydena bych si ještě posvítila, ale možná na to dojde v dalších dílech.
Samotný závěr mě rozsekal a zbožňuju to.
5/5

Pokrevní pouta - Richelle Mead

3. října 2013 v 10:25 | chuckyna :) |  Bookcase

Pokrevní pouta - Richelle Mead
(Bloodlines)
Obsah:
Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev.
(zdroj)


>> Série Vampýrská akademie: tady, tady a tady


Můj názor:
Sydney si svou pomocí Rose Hathawayové u alchymistů zrovna nešplhla a teď ji budí noční můry o tom, jak ji vezou do nápravného zařízení. Místo toho jí ale přidělí úkol - má chránit Jill, jedinou přeživší z Lissina rodu, ve světě lidí a držet hlavu nízko. Záhy se ale ukazuje, že od světa vampýrů zas až tak neutekli.
*možné spoilery*
Zezačátku jsem si říkala, že je naprosto nemožný, aby tahle série stála za to, hlavně když tam nebude tak dynamická postava jako Rose. I tak mě to šíleně chytlo a přečetla jsem tři díly během pár dnů. Většinou mě berou postavy, které jsou mi něčím podobné a Sydney popravdě nemůže bejt víc odlišná než já. Ale má něco do sebe a líbí se mi, jak o sobě uvažuje. Rozhodně mě potěšilo, že se k Sydney přidal i Eddie, protože toho jsem si oblíbila a konečně se mu dostaneme na kobylku. Co jsem ale rozhodně nečekala a fakt mě to překvapilo - oblíbila jsem si i postavy, které mi v předchozí sérii vyloženě vadily! Konkrétně Jill a Adrian. Hlavně teda Adrian. Jak se mi do VA nehodil, tak sem prostě patří, bez něj by to ani nemělo cenu.
Co se týče děje, málem jsem si omlátila hlavu o stůl, když nám autorka dala tak jasná vodítka a Sydney to pořád neviděla. Když opomenu tohle, bavilo mě to. Mead se nesoustředí jenom na jeden problém a dostáváme toho fakt hodně. Nebylo to nijak strhující, ale je to fakt slibnej začátek série.
4/5