Březen 2014

Učiněná katastrofa - Jamie McGuire

22. března 2014 v 10:29 | chuckyna :) |  Bookcase
Učiněná katastrofa - Jamie McGuire
(Walking Disaster)

Obsah:
Travis Maddox se od své matky naučil dvě věci, než zemřela: Milovat je těžké. Bojovat ještě těžší.
Jeho život naplňují krásné ženy, hazardní hry a násilí; a zrovna když si myslí, že je nezkrotitelný, ho Abby Abernathyová srazí na kolena.
Každý příběh má rub i líc. "Krásná katastrofa" byla Abbyinou verzí. Nyní nastal čas podívat se na něj ještě jednou - Travisovýma očima.Můj názor:
Už jsme byli svědky toho, jak Abby zkrotila Travise Maddoxe, rváče a týpka, kterému se v posteli vystřídalo nespočet ženských. Nyní je na řadě on, aby nám ukázal, jak to všechno bylo...
*možné spoilery*
Připadá mi naprosto zbytečný tady psát nějakou anotaci - přeci jenom jsme to všechno četli v prvním díle. Byla jsem dost zvědavá, jak to autorka podá a pekelně se jí to povedlo. Ačkoliv je to kniha o tom samém, co ta předchozí, je to vlastně úplně jiný.
Musím se přiznat, že jsem nečekala, že to bude takový. Z jedničky jsem měla dojem, že je Travis totální psychopat, i když jsem ho naprosto milovala. V Učiněné katastrofě dostáváme náhled do jeho minulosti, díky kterému se nám zdají všechny jeho činy naprosto opodstatněné. Líbí se mi, že tu nejsou přímo jenom scény, které byly v Krásné katastrofě - trochu se tu zabýváme minulostí a navíc mě bavilo, že jsem zjistila, co Travis dělal, když zrovna nebyl s Abby. Jako bonus tu dostáváme i takový ten náhled o X let později, což mi v prvním díle chybělo - připadalo mi, že to končí moc brzo. Tady nám to autorka vynahradila ve velkém stylu.
Co se postav týče, všechny je zbožňuju - stejně jako v předchozí části. Tady se víc vyskytuje i Travisova rodina, která je fakt povedená.
Fuu, fakt netuším, co k tomu vlastně napsat. Je to poprvé, co píšu recenzi na ten samej děj :D Každopádně se tu hezky ukázalo, že každej vidí věci trochu jinak. Vyslechla jsem si od hodně lidí docela dost velkou kritiku, se kterou já absolutně nesouhlasím, protože mě to bavilo a nepostrádalo to humor. A navíc - možná překladatelé a korektoři četli recenze nás chudáků, co jsme museli číst jedničku s příšernejma hrubkama a dokonce i chybama ve jménech - Učiněná katastrofa absolutně postrádá jakýkoliv hrubky, ze kterých bych šla do kolen, ačkoliv jsem tam na něco narazila, už to nebyla taková příšernost. Sláva!
Každopádně si myslím, že to za přečtení stálo, protože oba díly mají super dynamiku, čte se to samo a je to prostě kouzelný.
5/5

Nebe v plamenech - Emmy Laybourne

17. března 2014 v 13:30 | chuckyna :) |  Bookcase
Nebe v plamenech - Emmy Laybourne
(Sky on Fire)


Obsah:
Svět neskončil… Ještě ne.
V pokračování příběhu Monumentu 14 se skupina přeživších, donedávna uvězněných v supermarketu sérií ničivých katastrof, rozdělila ve dví. Většina dětí se v zoufalé snaze vydala opraveným autobusem na letiště v Denveru. Doufají, že se tam setkají se svými rodiči, budou odvezeni do bezpečí a zachrání svého umírajícího přítele.
Ale svět venku je temný a zaplavený nebezpečnými chemikáliemi, které mění lidi v krvežíznivá monstra, a ne všechny děti jsou ochotné nastoupit do autobusu. V útočišti, jež bylo již jednou narušeno, se snaží zbývající děti obnovit přátelství. Ale pokud se máte rozhodnout mezi životem a smrtí, láskou a nenávistí, komu můžete doopravdy věřit?


Můj názor:
Čtrnáct dětí uvězněných v obchoďáku se rozdělilo na dvě skupiny - první vyjela s upraveným autobusem do Denveru, sehnat pomoc pro postřeleného Braydena, druhá zůstala v obchoďáku, údajně proto, že se s chemikáliemi stávají agresivními. Nikdo netuší o těhotné spolužačce a o šanci pro kluka, který byl pro ní vždycky jenom vzduch.
Jenže nic nejde podle plánu - venku se setkávají s monstry bez slitování a se světem, který vůbec neznají. A v obchodě není bezpečno o nic víc.
*možné spoilery*
Přiznám se, že jsem to četla už někdy minulej měsíc, takže mi zůstal jenom pocit ze skvěle strávenýho času u týhle knihy a žádný nápady na článek.
Pokračování Monumentu 14 se mi dokonce líbí o trochu víc, než jednička. Autorka si s námi nepěkně zahrává a svým postavám to vůbec neulehčuje - chvílemi jsem byla tak naštvaná, že jsem to musela zavřít, jinak by mi praskla žíla na čele. Děj je svižný, pořád se něco děje a kniha je rozdělena na dva pohledy - Deanův a Alexův, rozdělených bratrů. Jeden vypráví cestu do Denveru, druhý líčí život v obchodě - a obojí je skvělý.
V téhle sérii jsou nejlepší snadno uvěřitelné postavy a to, že nejsou dokonalí. Jsou to prostě teenageři, někteří fakt na zabití. Pak tu máme malé děti, což dodává knize hrozně zvláštní atmosféru.
Závěr byl famózní, oči mi lezly z důlků a když už jsem myslela, že je po všem, autorka to ukončí totálně šíleně.
Každopádně to za přečtení rozhodně stálo.
5/5

Ohnivé srdce - Richelle Mead

3. března 2014 v 9:59 | chuckyna :) |  Bookcase
Ohnivé srdce - Richelle Mead
(The Fiery Heart)


Obsah:
Připadaly vám předchozí tři díly jako klid před bouří? Tak ta bouře právě nastává!
Alchymistka Sydney Sageová už velmi dlouho balancovala mezi tím, co jí bylo odjakživa vštěpováno jako její povinnost, a mezi tím, co sama cítila. A teď se v jediném okamžiku, na který fanoušci Richelle Mead nikdy nezapomenou, odhodlá k rozhodnutí tak odvážnému, že jím překvapí i sama sebe...
Ani pak ale nemá vyhráno. Jako by nestačilo, že musí proplouvat mezi důsledky činu, kterým obrátila svůj život vzhůru nohama! Do toho se navíc snaží sblížit se svou sestrou Zoe, i když jí nikdy nemůže svěřit své největší tajemství. Nadále spolupracuje s legendárním Marcusem, díky němuž úplně změnila svůj názor na alchymisty. A v neposlední řadě se Sydney snaží uplatnit své neobyčejné magické schopnosti - pokud se jí totiž podaří to, co má v úmyslu, zničí vědomě vše, k čemu byla zrozena a vychovávána...
Bylo by toho vrchovatě i pro holku, která nemusí vést dvojí život a tajit před většinou světa vše, co považuje za důležité. Včetně lásky. Protože teď se totiž hraje o všechno.>> předchozí díly: tady a v článku se doklikáte i na první a druhý


Můj názor:
Potom, co se Sydney naplno poddala svým citům k Adrianovi, ji čekalo překvapení - přijela další alchymistka, která jim má pomoci se skrývat, a ne jen tak ledajaká. Je to rovnou její sestra Zoe. A tak Sydney balancuje mezi alchymistickým životem, svým zavržení hodným vztahem k Morojům a Dhampýrům, zakázanou láskou a navíc si zahrává s magií. Opatrnosti není nikdy nazbyt...
*spoilery*
O předchozím dílu jsem tvrdila, že je bezkonkurenčí. Sakra, já byla totálně vedle! Série je každým dalším dílem lepší, pomalu abych začala zvyšovat rozmezí svého hodnocení až na deset tlapek!
Co k tomu říct - hlavní postavy jsem v sérii VA neměla absolutně ráda. Jakmile jsme se přesunuli do Pokrevních pout, vzbudili ve mně sympatie. Teď už je naprosto miluju, všechny do jednoho. Autorka skvěle zachází se všemi postavami a nehrozí, že bychom se zabývali jednoduchou zápletkou, kterou očekáváme. Na hrdiny se toho valí fůra a bez přestání a máme tu hned několik dějových zvratů a linií, které musíme sledovat.
Líbí se mi, jak se vyvíjí vztah mezi Sydney a Adrianem a co je on ochotný udělat proto, aby jim to vydrželo. Taky se to hezky klube i u ostatních - Jill a Eddie, Angelina a Trey, a tak dál..
Co se děje týče, je to prostě špičkový. Nejsou tady žádný hluchý místa, knihu jsem doslova zhltla, protože to je prostě neuvěřitelný.
Samotný závěr mě rozsekal na malililililinkatý kousky a musela jsem to přečíst dvakrát, abych to vůbec pobrala. Nejradši bych vzala kolík a zarazila ho některým lidem do srdce - popřípadě i někam jinam, za to, co udělali, a za takový cliffhangery bych taky vraždila. Každopádně to tutově stojí za přečtení.5/5