Duben 2014

Manželská past - Jennifer Probst

9. dubna 2014 v 12:12 | chuckyna :) |  Bookcase
Manželská past - Jennifer Probst
(The Marriage Trap)

Obsah:
Aby splnil otcovo poslední přání, musí si hrabě Michael Conte najít nevěstu. To by neměl být takový problém, vždyť Michael je rozhodně "žhavé zboží" - pohledný a multimilionář k tomu. Celá věc má však několik drobných háčků - jednak tak musí učinit hodně rychle a jednak musí jeho "vyvolená" zapadnout do domácnosti Michaelovy rodiny… která je původem z Itálie. Michael tedy vymyslí bezelstný plán, který navrhne své známé, volnomyšlenkářské a také velmi svůdné fotografce Maggie Ryanové: pokud bude po cestě Milána, kam se zrovna chystá, hrát roli jeho snoubenky, přestane s ní po návratu do USA jednou provždy flirtovat, jak je jeho dobrým zvykem, a bude se také držet dále od její nejlepší - a čerstvě zasnoubené - kamarádky Alex. Když Maggie souhlasí, ani jednoho z nich by nenapadlo, jakou past na sebe právě ušili…


>> první díl


Můj názor:
Maggie už má plné zuby toho, jak Michael Conte krouží kolem Alex a její spokojené rodiny. Copak nevidí, že ohrožuje její manželství? A tak, když přichází Michael s prosbou, aby před jeho rodinou hrála jeho snoubenku, aby se jeho sestra mohla vdát, využívá toho a donutí ho slíbit, že už se u její kamarádky neukáže. Brzy jim ale dojde, že z téhle šarády se jen tak nevyvlečou.
*možné spoilery*
A opět se setkávám se situací, kdy je knižní anotace lehce mimo, ale co už.
Manželská past je volným pokračováním Manželské smlouvy, setkáváme se tu i s Alex a Nickem, ale jen okrajově. Hlavní postavou je totiž Nickova sestra a Alexina kamarádka Maggie. Ta žije relativně spokojený život, až na fakt, že je na něj úplně sama a tak nějak nedokáže kápnout na toho pravého. Michael je oproti ní dokonale spokojený, jak se zdá. Neustále flirtuje se vším, co se hýbe a nejvíc s Alex - tak to alespoň vidí Maggie. A tak, když Michael přichází s návrhem, aby sehrála jeho snoubenku, souhlasí, i když se svými vlastními podmínkami. Oba očekávají, že to spolu chvíli přežijí, ale jak už to bývá, věci se komplikují a jejich soužití je chvílemi celkem dramatický.
Každopádně - je to trochu slabší než první díl - už jen tím podobným námětem. K postavám jsem si tak nějak nedokázala udělat pouto, takže i tím to pro mě bylo horší. Každopádně se to čte skoro samo a je to přesně takový, jaký to má bejt - lehce melodramatickej román, zato plnej humoru a vtipných situací, kterým oba protagonisti musí čelit..
Četlo se to skoro samo, ale je to spíš taková odpočinková četba. Dostáváme tu klasickou zápletku - citově uzavřená žena, která má tajemství, a vášnivý, sexy ital, společně v jedné ložnici. Děj je předvídatelný a vlastně tak nějak postupuje podle stejné osnovy jako jednička. Bavilo mě to číst, ale rozhodně jsem to nijak neprožívala. První díl byl fajn, protože to bylo nevšední, to tady není. Alespoň máme zábavné postavy.3/5

Moře klidu - Katja Millay

9. dubna 2014 v 11:53 | chuckyna :) |  Bookcase
Moře klidu - Katja Millay
(The Sea of Tranquility)


Obsah:
Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla před tím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi pěkně daleko od těla. Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem Bennettem. Je osamělý stejně jako ona. A neuvěřitelně přitažlivý.
Joshův příběh zná kdekdo: všichni lidé, které miloval, zmizeli z jeho života. Teď má sedmnáct roků a zůstal úplně sám. A když je vaše jméno synonymem pro smrt, lidi se s vámi moc nebaví. Až na Nastyu. Ta se naopak Joshe drží jako klíště a postupně se stává součástí každé stránky jeho života.
Táhne je to k sobě, jiskří to mezi nimi stále silněji. Ale zároveň se Josh začíná zamýšlet nad tím, jestli se někdy dozví všechna tajemství, která před ním Nastya skrývá. A vlastně ani sám neví, jestli se je dozvědět chce.Můj názor:
Nastya nastupuje do školy s úmyslem stát se naprosto neviditelnou a dělá pro to všechno.. Tedy alespoň ze začátku. Ale ukazuje se, že i když se snaží lidi odhánět, někdo si k ní stejně najde cestu...
*možné spoilery*
Na Moře klidu jsem slyšela/četla úžasný ohlasy, takže jsem po ní v knihkupku sáhla okamžitě, jak jsem tam vešla. A rozhodně to nebyla chyba. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a ještě večer se do toho pustila znovu, protože je to naprosto fantastický. Autorka má skvělej styl psaní a udržuje nás celou knihu napnutý jako kšandy.
První dvě kapitoly byly takový nic neříkající, to jsem si ještě myslela, že to bude oddechovka. A pak se ukázalo, že Nastya nemluví. Vůbec. Lidi, já si toho zezačátku ani nevšimla :D Ale pak mi došlo, že od začátku neřekla ani píp a začalo mě to naprosto fascinovat. Knihou jsem se prokousala totálně bleskově, protože jsem prostě potřebovala vědět, co se jí stalo.
Josh je perfektní postava, nejsem si jistá, jestli reálná, ale zamilovala jsem si ho pro jeho klid a povahu, dokonce i pro to, co všechno si prožil. Nastya je záhada sama. Nedokázala jsem se s ní zžít, ale fascinovala mě neskutečným způsobem. Děj mě bavil, protože silnou stránkou knihy jsou postavy - všechny jsem si oblíbila, i když autorka nešla až tak do hloubky u těch vedlejších. Postupně se dozvídáme, co postavy dovedlo tam, kde jsou teď, utužují se tu přátelství a vztahy, a Nastya projde velkým vývojem.
Konec vlastně není žádná bomba, ale skončilo to fakt hezky. Takový konce bych asi brala všude. Myslím, že z Moře klidu se stala takový moje srdcovka.5/5

Nabíječ - Alice Clayton

2. dubna 2014 v 13:09 | chuckyna :) |  Bookcase
Nabíječ - Alice Clayton
(Wallbanger)Obsah:
Caroline má fantastický byt v San Francisku a dokonalého kuchyňského robota, ale nemá Óčko!
Caroline má skvěle našlápnutou kariéru, kancelář s výhledem na záliv a recept na výtečnou cuketovou buchtu, ale nemá Óčko!! Caroline má nejlepšího kocoura na světě, super kámošky a plný dekolt, ale nemá Óčko!!! A navíc, světe div se, stěnou její ložnice otřásá noc co noc její sexy soused, co si v posteli servítky rozhodně nebere. No, není to zákon schválnosti? Každé zasténání, naplácání a - bože, zamňoukání? - Caroline připomíná, že přichází nejen o spánek, ale že jí, na rozdíl od Nabíječových partnerek, chybí taky… Jo, uhádli jste, Óčko! Když bušení do zdi málem vyklepe Caroline z postele, rupnou jí nervy a oděná do sexuální frustrace a růžové noční košilky se svému sousedovi postaví tváří v tvář. Jenže jejich noční potyčka je, řekněme, jen začátek, protože s tenkými stěnami napětí mezi nimi roste…Můj názor:
Caroline vede celkem spokojený život, až na dvě věci. V noci poslouchá souseda, jak buší do její zdi ložnice, a ještě ke všemu ji opustilo její Óčko - sice má slevu na pizzu, ale Óčko je v trapu a to jí nic nenahradí. A tak, když už má za sebou několik nocí bušení, rozhodne se to jít Nabíječi od vedle pěkně vytmavit...
*možné spoilery*
Přiznám se, že jsem ke všem erotickým románům už tak skeptická, že mi trvalo celkem čtyři návštěvy knihkupka, než jsem si knihu přitáhla dom. Nejspíš mě k tomu ukecala hláška na obálce, že prý je to druhá nejvtipnější kniha roku 2013 podle GR.
Takže jsem se začetla a po pár minutách se přistihla, že se pochechtávam a že to vůbec neni tak hrozný. Za půl hodiny jsem se gebila jako idiot a rozhodla se, že si četbu pro jistotu nechám na doma, protože lidi ve vlaku na mě fakt divně koukali..
Zápletka je jasná, Caroline postrádá svoje velké Óčko a její soused jí tyranizuje svým hlasitým sexem se třema různejma ženskejma. Potom, co ho seřve pěkně od plic ve svojí růžový noční košilce, doufá. že ji čeká klid, ale to se pěkně plete. Svět je totiž malej a tak netrvá dlouho a potkají se na party u Carolininy šéfový.
Tohle je erotickej román jak má bejt, lidi. Nenajdete tu žádný psychicky nemocný lidi s prapodivnýma úchylkama a choutkama, hysterky, ani holky, který prostě nepochopíte ani kdybyste se o to snažili fakt a lot. Je to prostě příběh s reálnýma postavama, který mají smysl pro humor. Některé situace mě naprosto rozsekaly - například když Caroline praskla voda v bytě - to jsem skoro nerozdejchala. Nenajdete tu tisíc sexů na jedno brdo, ale to vůbec nevadí, protože Nabíječ je doslova narvanej dvojsmyslama, občas tak peprnýma, že víc už by to ani nešlo. Co se týče humoru, je to jednička, dlouho jsem se takhle nenasmála. Stálo to za přečtení.5/5