Červen 2014

Závist - Gregg Olsen

12. června 2014 v 13:16 | chuckyna :) |  Bookcase
Závist - Gregg Olsen
(Envy)

Obsah:
Román o prázdné rakvi - Vražda je tak sprosté slovo... Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katelyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá. Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu? Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli. Autor se nechal inspirovat pravdivým příběhem internetové šikany a Závist je prvním dílem odvážné, otevřené a hrůzostrašné série, která vás přivede až na hranu mezi životem a smrtí.


Můj názor:
Po Štědrovečerní večeři se městem rozezněly sirény sanitky. Nikdo ještě netušil, že to hodně lidem obrátí život vzhůru nohama. Patnáctiletá Katelyn zemřela za prapodivných okolností a sousedé se z toho nemůžou vzpamatovat. A dvojčata Hayley a Taylor, která jsou v hodně věcech dost zvláštní, ví, že se to nestalo přesně tak, jak uvádí koronerova zpráva.
*možné spoilery*
O Závisti už vím neskutečně dlouho, ale až teď jsem se k tomu vůbec dostala. Čekala jsem všechno možný, ale tohle ne. Tohle bylo naprosto boží.
Katelyn zemřela ve vlastní vaně s kávovarem na klíně a jejím bývalým kamarádkám připadá skutečnost, že by si vzala život, naprosto nereálná. Možná je to tím, že ji znají, možná za to můžou jejich schopnosti, o kterých vlastně nikdo kromě nich neví.
Děj je psán z více pohledů - ani si nedokážu představit, že by to tak nebylo, a my tak krok za krokem odhalujeme, co se vlastně v koupelně v domě č. 23 odehrálo.
Postavy jsou napsané perfektně, autor s nimi umí skvěle pracovat a i když je celkem zřejmé, jak to vlastně bylo, rozplétá příběh úžasně. Co se hlavní zápletky týče, může se zdát, že se všechno točí jen kolem Katelyn, ale je tu mnohem víc nevysvětlených záhad a tajemství, kterým se dostaneme na kobylku.
Takže abych to shrnula - děj baví, postavy jsou úžasný, zkrátka a dobře to stojí za přečtení :)


5/5