Červenec 2014

Co jsem stihla přečíst

29. července 2014 v 13:25 | chuckyna :) |  Bookcase
Helou!
Jak jste si jistě všimli, v blogování teď celkem stávkuju. Může za to víc věcí - hlavně teda práce, na kompu jsem denně asi dvě hodiny a to spíš dohánim práci, než píšu články :D
Problém je taky to, že jakmile píšu článek o knize, kterou jsem četla před delší dobou, je to takový chabý a moc mi to ani nejde.. Takže abych vás udržela v přehledu, hodím jsem seznam knih, které jsem stihla přečíst..


Nocí zlomená - Patricia Briggs

14. července 2014 v 13:49 | chuckyna :) |  Bookcase
Nocí zlomená - Patricia Briggs
(Night Broken)Obsah:
Nečekaný telefonát přinese Mercy zajímavou výzvu. Bývalá manželka jejího druha Adama má problémy a je na útěku před svým novým přítelem. Adam není z těch, kdo by odmítli žádost o pomoc - a Mercy to ví. Když se ale Christy usadí v Adamově domě, nedokáže se Mercy zbavit pocitu, že na celé situaci není něco v pořádku.
Brzy se její podezření potvrdí, když se dozví, že Christy nemá ani zdaleka dobré úmysly. Chce Adama zpátky a je ochotná udělat pro to cokoli, dokonce i obrátit Adamovu smečku proti Mercy.
Mercy se nemíní vzdát bez boje, objeví se ale mnohem větší hrozba. Christyin bývalý není jen špatný člověk - vlastně možná není vůbec člověk. A když se začnou hromadit mrtvoly, musí Mercy odsunout stranou osobní problémy a postavit se tvorovi, který může roztrhat na kusy celý její svět.


>> předchozí díly: tady a tady


Můj názor:
Mercy se pořád ještě snaží upevnit svoje místo družky alfy smečky, když se ozývá Adamova bývalá žena. Aby toho nebylo málo, nastěhuje se do jejich domu a ve všech členech vzbuzuje ochranářské sklony. Mercy tuší, že se děje něco nekalého, ale prakticky s tím nemůže nic dělat, aniž by proti sobě někoho nepoštvala. Brzy se ukáže, že nic není tak, jak Christy tvrdí a smečka se znovu dostane do velkého nebezpečí.
*možné spoilery*
Tohle jsem četla už celkem dávno, ale chci tu mít komplet sérii.
Patricia Briggs opět nezklamala. I když mi anotace připadá lehce mimo, ani mi to moc neva, trochu mě to nalákalo a o to větší překvapení pak na mě čekalo při čtení. Postavy jsou v téhle sérii naprosto božský. Naprosto. Nedokážu si představit, že Mercy prostě jednou skončí. Ne, ne, ne a ne.
Děj mě bavil, i když mě neskutečně vytáčela Christy. Mercy, jako hlavní postava, to nikdy neměla jednoduchý, ale v tomhle díle autorka opravdu vyzkoušela její trpělivost. Musím říct, že zkoušela i tu mojí a několikrát jsem to musela odložit, abych se vydejchala.
Každopádně by to nikdy nenechala točit se jenom kolem jedný žárlivý ženský a tentokrát si nepřipravila nic menšího, než boha. Setkáváme se tu se starými známými, jako je třeba Kojot nebo Zeeho syn. Trošku mi to chybí fae, ale věřím, že nás čeká jejich návrat ve velkém, když už ukázali, že pocit, že je má lidstvo pod kontrolou, byla jenom iluze. Nemám tomu absolutně co vytknout. Nejradši bych už měla v ruce další díl.


5/5BTW: vidíte, že jsem nekecala, fakt píšu :D

Zamilované duše - Kade Stacey

14. července 2014 v 13:32 | chuckyna :) |  Bookcase
Zamilované duše - Kade Stacey
(Queen of the Dead)
Obsah:
Alona Dareová - bývalá královna školního plesu a současná královna mrtvých - se vrátí ze záhrobí zpátky na tento svět a zjistí, že dělá něco naprosto nečekaného: pracuje. Místo aby se opalovala u bazénu (což byla její obvyklá prázdninová zábava, když byla živá), stará se o jiné zbloudilé duše. Jejím parťákem pro všechno tohle "pomáhání ostatním" je Will Killian: společenský vyděděnec, médium a kluk, na kterém Aloně záleží víc, než by se jí zamlouvalo.


>> předchozí díly: prvníMůj názor:
Alona se vrátila zpět do téhle reality jako Willova pomocnice a průvodkyně mrtvých. Věří tomu, že když bude pomáhat a zlepšovat si tak karmu, vrátí se jí zpátky její život. A tak komunikuje se záhrobím a pomáhá dalším duším, které tu zůstaly kvůli svým nevyřešením problémům. Tedy alespoň do doby, než se jim pod nohy připlete další médium..
*možné spoilery*
Pokračování série jsem přečetla během půl dne a musím říct, že to bylo o něco slabší než první díl. Podle by možná bylo lepší sérii nenatahovat. Co se děje týče, celkem mi tam chyběly vtipný situace z prvního dílu. Tady všechno probíhalo v celkem vážném duchu a ani jsme se tolik nedostali k Willovi, jako spíš k Aloninu osobnímu dramatu - a ona fakt je dramaqueen. Pro mě zápletka nebyla nic překvapivýho, ale četlo se to docela dobře a jsem zvědavá, kam to všechno povede. Líbí se mi, že se trochu poodhalila minulost Willova otce a celá linie s "Lovci duchů" mě bavila snad nejvíc z celé knihy. Klasicky Will zůstal někde uprostřed dvou ideologií a byla jsem ráda, pro co se nakonec rozhodl. Celkově mi postavy médií přišly nedotažené a tak nějak odstrčené bokem. Will jako hlavní postava moc prostoru taky nedostal a byl tam spíš jen do počtu. Lilyina rodina se mi líbila. To bude asi tak všechno. Takový průměr.


3/5

Jak dokázat lásku - Meg Cabot

14. července 2014 v 13:15 | chuckyna :) |  Bookcase
Jak dokázat lásku - Meg Cabot
(Every Boy's Got One)
Obsah:
Bude ruka v rukávě?
Výtvarnice Jane Harrisová skáče radostí až do stropu, když se dozví, že má jet poprvé v životě do Evropy, a navíc na velmi vzrušující cestu: bude svědčit na kamarádčině svatbě, která se má konat ve slunné Itálii. Jenže ouha, ukáže se, že má ten týden strávit ve společnosti druhého svědka, Cala Langdona, jinak slavného novináře. Nikoho snad ani nepřekvapí, když se ukáže, že se k sobě oba svědci mají asi jako pes a kočka, což přípravy na svatbu jen a jen komplikuje. Podaří se zvládnout všechna úskalí a vychutnat si svatební hostinu?


>> předchozí díly: první a druhýMůj názor:
Jane se neskutečně těší na svatbu svojí nejlepší kamarádky. Nejen, že se svatba koná v Itálii, navíc je to tajná svatba a tím je to ještě víc vzrušující. Jenže se ukáže, že ženichovým svědkem je ten nejprotivnější chlap, jakého kdy potkala. Navíc se zdá, že Cal se svatbou nesouhlasí a pokusí se jí sabotovat, a to Jane ani náhodou nedopustí.
*možné spoilery*
Třetí díl je, stejně jako předchozí, seskládám z e-mailových konverzací, účtenek a dalších úrývků textu. Podle mě to je příjemná změna a mně se to dost líbí. Co se námětu a celého děje týče, vlastně ani nemá smysl to nějak komentovat. Je to klasická romanťárna se smyslem pro humor, jako to umí Meg Cabot a je to spíš taková oddechovka od těch všech příšer a dystopií. Autorka umí z naprostého klišé udělat čtivou knihu. Už od začátku je jasné, jak to skončí, takže bych do toho určitě nešla s velkým očekáváním. Ale pobavilo to a odpočinula jsem si u toho, takže to stálo ta to :)


4/5