Co jsem stihla přečíst

29. července 2014 v 13:25 | chuckyna :) |  Bookcase
Helou!
Jak jste si jistě všimli, v blogování teď celkem stávkuju. Může za to víc věcí - hlavně teda práce, na kompu jsem denně asi dvě hodiny a to spíš dohánim práci, než píšu články :D
Problém je taky to, že jakmile píšu článek o knize, kterou jsem četla před delší dobou, je to takový chabý a moc mi to ani nejde.. Takže abych vás udržela v přehledu, hodím jsem seznam knih, které jsem stihla přečíst..Mrazení - Rachel Caine
(Chill Factor)Obsah:
Třetí část sci-fi série Správci počasí.
Joanne Baldwinová, svérázná čarodějka milující rychlá auta a značkovou módu, už je opět ve své lidské podobě a musí zvládnout nezvedeného puberťáka Kevina, který, jak se zdá, ovládá nejmocnějšího džina na světě. Aby toho nebylo málo, minulost zjeví opravdu ošklivou vzpomínku a dobrodružný koktejl doplní ještě spolek protivných, ale velmi mocných starců.

>> předchozí díly: tady se proklikáte

Ve zkratce:
Jsem ráda, že jsem se dostala k dalšímu dílu série, která je pro mě naprosto perfektní, protože dějově je to naprosto jiné něž všechno ostatní, co jsem kdy četla. Líbí se mi prostředí a život správců počasí, i to, jak autorka do všeho zakomponovala džiny. Dějově mi to sedlo, až na pár maličkostí, které mi tam vadily, to byla perfektní četba.

4/5


***


Dědictví bouře - Rachel Caine
(Windfall)Obsah:
Čtvrtá část sci-fi série Správci počasí.
Pokračování sci-fi románu s prvky fantasy zastihne Joannu Baldwinovou už mimo funkci Správkyně počasí. Od paranoidní organizace ale přesto nemá klid. Schyluje se totiž k tisícileté bouři, kterou chtějí rozpoutat rozhněvaní džinové.
Vztek džinů, kteří už nechtějí sloužit Správcům jako otroci, stoupá, a tak se začíná rodit tisíciletá bouře, jež pravděpodobně zničila před dávnými časy i bájnou Atlantidu. Zničit současnou podobu světa by pro rozzlobené džiny nemuselo být tak těžké. Ani Joanin džin, který se zdá být její poslední útěchou, není nějak v pořádku.

Ve zkratce:
Tenhle díl prostě neměl chybičku. Akce tam bylo až až a všechno do sebe tak hezky zapadá. Neodložila jsem knihu, dokud jsem nedočetla poslední větu a pak upadla do šoku, když jsem zjistila, že další díly v češtině nevycházejí. Watafak, krutý světe?!

5/5


***


Žena černé magie - Justin Gustainis
(Black Magic Woman)Obsah:
První kniha série Quincey Morris a Libby Chastainová.
Paranormální vyšetřovatel Quincey Morris a jeho partnerka, bílá čarodějka Libby Chastainová, jsou povoláni, aby pomohli zoufalé rodině od smrtící kletby, jejíž původ se datuje až do dob salemských honů na čarodějnice. Aby rodinu zbavili nebezpečí, musí nalézt původce kletby - ženu praktikující černou magii, která svou strašlivou záští drží rodinu ve své moci.
Pátrání po protivnici, která naprosto nemá v úmyslu se nechat odhalit, je zavede do tajemného podsvětí Bostonu, San Franciska, New Orleansu a New Yorku. Poté, co se jim podaří odvrátit několik hrozivých útoků, při kterých jim jde o život, je to neochvějně táhne do Salemu - a k samotnému srdci temnoty.

Ve zkratce:
Tak k tomuhle jsem přišla jako slepá k houslím a začala to číst hlavně proto, že nic lepšího zrovna nebylo k mání. Samo sebou mi to spolklo celej den a nemohla jsem přestat číst /vsadim se, že tohle mi jednou zriunuje soukromej život/. Tématicky mi to sedlo na výbornou, i když většinou tenhle žánr moc nemusim. Postavy mají šťávu a máme tu více pohledů na věc. Navíc je to všechno perfektně propletený. Bezvadný.

5/5***


Špatné způsoby - Justin Gustainis
(Evil Ways)
Obsah:
Druhá kniha série Quincey Morris a Libby Chastainová.
Poté, co se okultní detektiv Quincey Morris po svém vypořádá s černým mágem, dostane na vybranou: buďto přistoupí na spolupráci s FBI, nebo se bude muset do konce života mít na pozoru před mágovou pomstou. Rozhodnutí mu ztěžuje fakt, že se někdo zjevně rozhodl vyvraždit všechny bílé čarodějky a jeho přítelkyně Libby je zjevně další položkou na seznamu.
V Iráku je ukradena kniha, o jejíž existenci ví málokdo - a skoro nikdo nevěří, že je skutečně tím, co se říká, že je: klíčem k nepředstavitelné moci pramenící ze zla v jeho nejryzejší podobě. Stopa vede do Spojených států a všechny indicie ukazují na excentrického miliardáře Waltera Grobia. A někdo už zase vraždí děti.


Ve zkratce:
Okamžitě po dočtení prvního dílu jsem se vrhla na další a byl dokonce ještě lepší než ten první - trochu mě to vyjukalo, protože jsem si prostě nenechala rezervu na další hodnocení, takže to berte jako šest tlapek z pěti :D
Co se týče děje, vrací se hlavní dvojka - přeci jen to jsou hlavní postavy série :D - a další postavy, které už známe, některé dobré, jiné naprosto ďábelské a všichni stojí za to. Je to akční a čtení prostě baví.

5/5


***Reqiuem - Lauren OliverObsah:
Lena je v srdci revoluce. Bojuje proti společnosti, která prohlásila lásku za nemoc. Ale Divočina dávno není tím bezpečným přístavem, co bývala, protože vláda se rozhodla rebely zlikvidovat. K tomu má Lena hlavu a srdce vzhůru nohama, protože se vrátil někdo, o kom si myslela, že jej navždy ztratila…
Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem?

>> předchozí díly: tady se proklikáte


Ve zkratce:
Vzhledem k tomu, že prostě nesnesu, že bych tady neměla celou sérii, musím napsat i o třetím díle.
Závěr trilogie mě bavil. Vzhledem k tomu, že námětem je láska ve světě bez lásky, čekala jsem trochu větší drama a víc citů a teď si ani nejsem jistá, jestli mě absence melodramatických zaláskovaných scén zamrzela nebo potěšila. Líbí se mi, jak se hlavní hrdinka vyvíjí a myslím, že Hanin pohled na věc to celé trochu osvěžil. Rozhodně to stálo za přečtení a i když zrovna nejsem fanda otevřených konců, tady mi tak nějak sedl.

4/5***


Božský cizinec - Christina Lauren
(Beautiful Stranger)
Obsah:
Aby unikla expříteli, který ji podváděl, rozhodne se Sara Dillon odstěhovat do New Yorku, kde hodlá najít vzrušení, bez toho, aby se musela vázat. Takže když v jednom klubu potká neodolatelného sexy Brita, neočekává nic jiného, než noc plnou zábavy. Ale způsob - a rychlost - s jakou ztrácí zábrany ji dovede k jednorázovce i Božskému cizinci.
Celé město ví, že má Max Stella rád ženy, ne že by kdy narazil na takovou, co by si rád udržel. Až do chvíle, kdy potká Saru, která mu dovolí daleko víc, než jiné ženy - například pár velice choulostivých fotografií. Pak se začne ptát sám sebe, jestli pro něj mimo ložnici existuje také něco jiného.
Tajné a žhavé schůzky na místech, kde je můžou přistihnout, jsou pro Saru menším zlem i strašákem, než soukromé prostory, kde by se s Maxem mohla více sblížit.

>> předchozí díl: Tady


Ve zkratce:
Tohle už je na poli erotických románů taková klasika. Oproti prvnímu dílu série je to poněkud slabší odvar, ale jako plus musím říct, že tu mezi hlavními postavami není žádný psychicky narušený jedinec (alespoň ne zas tak moc). Jinak k tomu nemám moc co dodat, sem tam nějaký ten náznak humoru, ale jinak jedno klišé za druhým.


3/5


***Zapomenutá - Catherine McKenzie
(Forgotten)Obsah:
Emma Tupperová má slibně rozběhnutou kariéru, spoustu přátel, skvělého milence… Všechno se však náhle sesype jako domeček z karet. Její umírající matka projeví přání, aby navštívila Afriku. Emma do Afriky skutečně odjede a stráví tam proti své vůli více času, než původně plánovala. Přežije zemětřesení, ale doma ji zatím prohlásí za mrtvou. Po návratu s hrůzou zjistí, že přišla o byt, o prestižní práci i o přítele.
Lze v takové situaci začít nový život? Emma pomalu otvírá mysl i srdce novým možnostem. Jednu z nich představuje přitažlivý muž, kterého po návratu našla ve svém bytě. Emma obnovuje svou zhroucenou existenci a postupně s překvapením zjišťuje, proč ji vlastně matka poslala do Afriky.

Ve zkratce:
Tohle jde teda úplně mimo můj žánr, ale četla jsem to, když jsem měla v práci volno mezi reportováním /kde ty časy jsou, tak kde?!!!/ Je to taková oddechovka, která se mi četla skoro sama, ale určitě bych to nečetla někde v klídečku doma, to potřebuju něco víc akčního. Tady nejsou žádný stvůry.

3/5***


Niceville - Carsten StroudObsah:
Napínavý, temný román bestsellerového autora si rázem získal obrovský čtenářský úspěch. A není divu, neboť tento mysteriózní thriller je pojatý úplně nově. Nevysvětlitelným zmizením chlapce z města Niceville začíná podivná série událostí spjatých s temným tajemstvím, které doutná pod pokojným vzezřením města. Pátrání vede bývalý příslušník speciálních sil Nick Kavanaugh a v hrůzné noční můře je i s manželkou Kate zatažen do temného světa mezi životem a smrtí. Setkávají se s prastarou nenávistnou silou, temnější a starší, než je horský les obklopující její zdroj: tři sta metrů hlubokou jámu na skalním útesu, zvanou Kráterové jezero.

Ve zkratce:
První kapitola mě naprosto uchvátilo a všechno to vypadalo jako fakt luxusní začátek. Ale jak se děj postupně rozvíjel, zjistila jsem, že je to slátanina naprosto všeho, co autorovi přišlo na mysl. Dělo se moc věcí na moc různých místech a i když se to na konci všechno spojilo, nehodilo se mi to tam a s první kapitolou to mělo společného pramálo. Konec byl opravdu, ale opravdu weird, to se jinak ani nedá říct. Ale tři tlapy dávám za humorné hlášky.

3/5A to by tak nějak bylo všechno, co jsem stihla přečíst. Ještě chystám článek samostatně, protože Kostičas si to prostě zaslouží! :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama