Počátek - Jessica Khoury

31. srpna 2014 v 17:05 | chuckyna :) |  Bookcase
Počátek - Jessica Khoury
(The Origin)Obsah:
Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu.
Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu - pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy.


Můj názor:
Pia je první svého druhu - první nesmrtelná, schovaná před zraky lidí v džungli. Připravuje se na to, že povede výzkum a vytvoří další, jako je ona. Jednoho dne budou kráčet po světě, až lidé budou připraveni na pravou nesmrtelnost. Ale je všechno tak, jak jí tvrdí? Co musí obětovat, aby mohla pokračovat ve výzkumu?
*možné spoilery*
Je pravda, že jsem se na tuhle knihu těšila a tak nějak jsem o ní moc nic nevěděla. Řekla bych, že Počátek je určený hlavně pro mladší jedince a vsadila bych všechny svoje foťáky, že kdybych byla tak o pět let mladší, určitě by mě to bavilo víc.
Co se týče děje, je to taková klasika - drž hubu a krok a buď poslušná. Nakonec sedmnáctiletá holka poruší pravidla a přestane jí bavit bejt pořád zavřená za plotem. Kniha je jedno velký klišé, takže bych s četbou začínala jedině tehdy, když nebudete mít žádná očekávání. Postavy jsou lehce stereotypní a naprosto předvídatelné, a to včetně kmene, žijícího v pralese.
Námět se mi ale líbí a mám takový dojem, že z toho má být série, takže budu doufat, že další díl už bude o něco lepší.


3/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama