Věk X: Šachovnice bohů - Richelle Mead

31. srpna 2014 v 17:20 | chuckyna :) |  Bookcase
Věk X: Šachovnice bohů - Richelle Mead
(The Gameboard of Gods)
Obsah:
Když vyženeme bohy z našeho světa, jednou se stejně vrátí. A pomsta bude krutá.
V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života.
Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace - zejména pro samotného Justina.
Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů.


Můj názor:
Mae se na pohřbu svého přítele dostane do rvačky, za kterou musí být potrestána, a tak ji posílají do exilu se vzkazem pro doktora Marche. I když je naštvaná, že musí vykonávat takhle podřadné práce, přeci jenom z toho vyvázla dobře. Jenže netuší, že se namočila do mnohem větších problémů. Justin March se totiž smí vrátit do RUNA, ale ona se stává jeho ochrankou při vyšetřování případu. Ukazuje se, že Justin není obyčejný detektiv a jejich případ rozhodně nebude procházka růžovým sadem.
*možné spoilery*
Knihu jsem četla už před dvěma měsíci, a tak nějak jsem se pořád nedokopala k tomu, abych o ní napsala. Richelle Mead je skvělá autorka a všechny její knihy z vampýrského světa, jsou díl od dílu lepší. Skvěle pracuje s humorem a hlavně i postavami a dějem, takže je každá její kniha luxusním zážitkem. V Šachovnici bohů máme celkem slušný rozjezd, který vás navnadí, ale zároveň je dost tajemný, aby vás to nutilo číst dál. Každopádně tu je pár věcí, které mi přišly až moc podobné Pokrevním poutům. Celkově mi jde o vztah mezi Mae a Justinem, který bych přirovnala k Sydney a Adrianovi. Zakázaná, ba téměř nevhodná "láska"? Taky jsem si všimla, že autorka má hodně ráda indigovou barvu, ale to není žádný zápor, jen poznatek.
Co se děje týče, bavilo mě to, a to hodně. Celé prostředí mi sedlo, stejně jako to, jak se děj postupně rozuzloval. Postavy se tu vyvíjejí skvěle, i když někdy je to o nervy, a napětí by se dalo krájet. Co mi tu trochu chybí, je humor. Sem tam nějaká kvalitní hláška by tu byla, ale rozhodně jsem se u toho nepopadala za břicho. Přitom by to nebylo zrovna na škodu.
Zatím si nejsem jistá, co si o tom myslím, protože mě to pořád nutí přirovnávat k předchozím autorčiným dílům, což je právě ta potíž s nadměrným očekáváním u tak skvělých autoru. Takže uvidím, co se vyklube z dalších dílů. Kadopádně to stálo za přečtení.


4/5
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tanya Tanya | E-mail | 6. září 2014 v 21:04 | Reagovat

Ahoj...mohla by si mi prosím skúsi&ť zohnať e-book tejto knihy...?

2 Evellin Evellin | E-mail | 7. září 2014 v 7:13 | Reagovat

Na tuto knihu už jsem se dlouho těšili :D mohla bych poprosit o ebook? Díky moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama