Červený vrch - Jamie McGuire

22. října 2014 v 8:28 | chuckyna :) |  Bookcase
Červený vrch - Jamie McGuire
(Red Hill)Obsah:
Jak se zachovat, když ten, pro koho byste položili život, vám o něj začne usilovat?
Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie.
Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.


Můj názor:
Z Jamie McGuire se postupně stává taková moje srdcovka. Po Krásné a Učiněné katastrofě jsem byla zvědavá s čím přijde dál, a když jsem viděla anotaci Červeného vrchu, vykulila jsem oči. Nešlo mi do hlavy, že by psala o zombie apokalypse.
Ale ano, stalo se to. Moje oblíbená autorka píše o mých oblíbených příšerách. To je důkaz, že se občas sny plní. Nevěděla jsem, co od toho čekat, ale nezklamala.
Kniha má perfektní atmosféru, a ač je to plné akce, má to šťávu a jsou tam ZOMBIE, autorka skvěle zachází i s potavami. Jsem přesvědčená o tom, že to je její největší plus. Líbí se mi střídání pohledů, protože to udržuje přijatelnou míru napětí a navíc trochu líp poznáte s každou z postav.
Co se děje týče, nemám co vytknout, nenudila jsem se u jediného písmenka. Jsem zvědavá, s čím přijde příště.5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Thea Thea | 23. října 2014 v 16:28 | Reagovat

Na to se už nějakou chvíli chystám, jen co dočtu Anatomii lži od Browna (btw taky pecka ;) )
Tak když vidím tvoje hodnocení, těšim se ještě víc :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama