Věk X: Nesmrtelná koruna

3. listopadu 2014 v 12:28 | chuckyna :) |  Bookcase
Věk X: Nesmrtelná koruna - Richelle Mead
(The Immortal Crown)
Obsah:
Justin a Mae nadále plní svou misi, pak ovšem dojde k zásadnímu zlomu v běhu událostí. Jsou přiděleni k delegaci Luciana Darlinga, Justinova starého přítele a zároveň tak trochu protivníka.Společně se vydávají na území Arkádie,nebezpečného souseda RUNA.
V tamní společnosti jsou ženy stále majetkem mužů a náboženství a vláda splývají v jedno. Justin, který se sám ještě těžce smiřuje s vlastním bohem,zde objevuje skutečně mocné síly.Mezitím Mae, která jen velmi neochotně hraje roli Justinovy milenky, plní vlastní soukromou misi: hledá svou neteř, které se její rodina před lety zřekla a nechala ji unést za hranice.
Ani jeden z našich hrdinů si zpočátku nevšimne, že jejich snaha zastavit v Arkádii návrat bohů může být velmi brzy zmařena..
Můj názor:
Mae s Justinem dál plní své úkoly v okolních provinciích a tak nějak to všechno klape, zdá se. Ovšem do doby, než je přidělí k delegaci budoucího konzula, Luciana. Justin nejprve odmítá, ale potom, co ho Mae uprosí, aby do Arkádie mohli jet, svůj odpor vzdává. Netuší, že Mae vede další síla po stopách její neteře, ani že se v Arkádii setká s mnohem silnějším bohem, než by čekal..
*možné spoilery*
Tak o tomhle jsem přesně mluvila, když jsem tvrdila, že v prvním díle mi tak nějak chyběl humor. Atmosféra je celkem napjatá, což se samozřejmě dalo očekávát, ale sem tam sarkastická hláška to prostě drží nad vodou. Co se týče postav, nemám co vyktnout. Hlavní postavy jsou paličáci, co si prostě dělají, co chtějí, i když vy už dávno víte, že se ženou do pekelnýho průseru, ale to mě baví. Děj ubíhá naprosto úžasně a výlet do Arkádie byl boží. Autorka se skvěle poprala s jinou "kulturou" - a opravdu jsem to tam nenáviděla, takže dobrá práce!
První díl jsem tak trochu přirovnávala k sérii Pokrevních pout, ale tady veškerá podobnost vymizela. Konec byl překvapivej - a to se mi moc často nestává - docela jsem kulila oči, což mám přesně ráda. Akorát to čekání teď bude na prd, znáte to.5/5
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evallin Evallin | E-mail | 13. prosince 2014 v 22:13 | Reagovat

Výborná knížka, Richelle Mead opět nezklamala a posunula tuto hru na další úroveň. Na scénu se dostávají skutečné přímě skutky bohů. Konec byl skutečně překvapující, jak jednání Mae i Justina tak i zásah gradace do poslední stránky. Budiž nám předepsána a přísně naordinována další netrpělivé chvíle očekávání.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama