Duben 2015

Deset malých nadechnutí - K. A. Tucker

14. dubna 2015 v 8:30 | chuckyna :) |  Bookcase
(Ten Tiny Breaths)Bee
Tenhle žánr je letos fakt populární, ale je pravda, že málokdo z něj dokáže vymáčknout něco alespoň trochu snesitelnýho. Je taky pravda, že kdyby všichni hrdinové byli psychicky v pořádku a naprosto zdraví jedinci, asi by nás to nebavilo číst, takže neustále čelíme holkám s mnoha různými traumaty a chlapům, co jsou totálně svalnatý, potetovaný a tak sexy, až to při dotyku zasyčí.
Tahle kniha má jedno plus a to je humor, a ač je někdy absurdní, u mě to fungovalo. Autorka se tu vyhnula různým druhům melodramatických scén, který mi drásají duši, takže to nakonec vyšlo dobře. Co se týče děje, ubíhalo mi to skoro samo, hlavní postavy byly zajímavé a ne vyhnané do naprostého extrému, i když to sem tam bylo lehce naivní. Ač je zápletka celkem zřetelná už od začátku, docela jsem se těšila, až to praskne a na reakci. Hodně se mi líbilo, že Kacey to nevzala úplně cool. Takže abych to shrnula, četlo se mi to dobře, vyhnuli jsme se příšerným, nervy drásajícím nesmyslům, zasmála jsem se u toho, celkem dobrá práce s postavami, a takhle to má vypadat.

Zakázaná přitažlivost - Kateřina Petrusová

7. dubna 2015 v 14:06 | chuckyna :) |  Bookcase
Aloha,

tak ke kapitole jsem se o weekend zaboha nedokopala, udělala jsem si prázdniny naprosto od všeho /brr.. když si představim ten dnešní úklid, chce se mi vypařit z povrchu zemskýho :/ /, ale myslim, že během tejdne by to mohlo bejt :) Tak zatim jsem hodim, co jsem všechno stihla přečíst :)
Bee
Málokdy čtu české autory, Kateřina Petrusová je ale mojí oblíbenou výjimkou. Celá série je pro mě naprosto suprová, včetně třetího dílu. Tématicky by to mohlo snadnou sklouznout ke stereotypu, ale to autorka nedopustila. Přímo královsky jsem se u toho bavila, humor tady funguje parádně, postavy jsou pro mě reálné a vyhovují mi oba dva. Vedlejší postavy - setkáváme se tu jak s postavami z předchozích dílů, tak i s novými - rodina Emily prostě nemá chybu, hlavně teda bráchové. Nebrala bych to jako vážnou četbu, ale oddechovka to byla parádní.


>> první & druhý díl