Červen 2015

Elita - Kierra Cass

30. června 2015 v 14:01 | chuckyna :) |  Bookcase
(The Elite)



Bee
Když jsem rozečítala první díl, neměla jsem tucha o co půjde a co od toho čekat a naprosto božsky mě to překvapilo... Takže když jsem se konečně dostala k dalšímu dílu, byla jsem celá natěšená, ale musím říct, že teď už to nebylo ono. Dějově mi to nepřišlo nic moc, ale nejvíc mě štvala hlavní hrdinka. America je v tomhle díle úplně na odstřel - její nerozhodnost, změny názorů, to, že se po ničem nepídí, místo, aby věci řešila, radši propukne v pláč.. Sem tam se ještě objevily chvíle, kvůli kterým jsem si ji oblíbila, ale mockrát ne. Aspen a Maxon jsou pro mě kapitola sama o sobě. Postavy se chovají nepochopitelně, nevěřila jsem jim to a děj mi nepřišel tak promyšlený, jak by mohl být. Čekala jsem od toho víc, ale oddechovka to byla supr. Další díl i tak budu číst, snad se tím autorka vrátí znovu do sedla.

Dárce - Lois Lowry

30. června 2015 v 12:20 | chuckyna :) |  Bookcase
(The Giver)



Bee
Tohle byla kniha přesně podle mého gusta a musím říct, že byla naprosto dokonalá. Je sice krátká a psána poměrně jednoduše, jenže si myslím, že zbytečné natahování by Dárci jen uškodilo. Myšlenka knihy je perfektní a přiznám se, že jsem ji ještě nebyla schopná pustit z hlavy. Ač nejsem fanda takových konců, uznávám, že jiný by se tam prostě ani nehodil. Určitě je to perfektní kniha na zamyšlení a já se k ní ještě několikrát vrátím.

Rubínový kruh - Richelle Mead

30. června 2015 v 12:05 | chuckyna :) |  Bookcase
(The Ruby Circle)



Bee
Popravdě se přiznám, že po předchozích dílech, který byly fakt našlapaný, jsem očekávala něco trochu víc, ale i tak mě to bavilo, tak jako mě baví valná většina autorčiných knih. Díl mi připadá slabší i co se týče postav, ale i tak jsem jim to věřila a bavili mě.
Co se děje týče, máme tu míň akce, ale i tak se posuneme dál, Sydney s chladnou hlavou řeší, co se vyřešit má, akorát ten Adrian byl lehce plonkovej. Hlavní zápletka je zřejmá už od začátku - najít Jill, ale máme tu, jak už je zvykem, i několik vedlejších linií, což si myslím, že je dobře a Mead to zvládá skvěle. Čtení mě bavilo a hrozila jsem se konce, ale když jsem dočetla, byla jsem naprosto spokojená, i když bych zvládla dalších 20 dílů, ale tak už to prostě je. Rozhodně stojí za přečtení celá série.

Magie ničivá - Illona Andrews

30. června 2015 v 11:57 | chuckyna :) |  Bookcase
(Magic Breaks)



Bee
Tak to bylo naprosto boží. Fakt.
Nevím, jak je to možné, ale tenhle díl byl snad ještě lepší, než ten předchozí. V téhle sérii jsem si oblíbila snad každou postavu - nemusím snad říkat, že mými favority jsou Kate a Curran, ale takový Derek, Ascanio nebo třeba Jim jsou taky úžasňáci. Co se týče postav, nemám autorům absolutně co vytknout. Skvěle s nimi pracují, jsou uvěřitelné - pokud jste schopní skousnout fakt, že ovládají všemožný druhy magie a jsou to všechno namakaný týpci, který byste naštvat prostě nechtěli - a hlavně TEN HUMOR. Málokdy se u něčeho tak zasměju jako u této série. Humorem mi to sedlo perfektně.
Děj.. co k němu dodat. Jako vždy je to nabitý akcí a jako plus určitě musím zmínit, že kdykoliv čekáte, že se to bude odvíjet nějakým směrem, zaručeně se mýlíte a stane se něco, po čem složitě musíte sbírat svoji spodní čelist zpod sedadla vlaku. Bavila jsem se každou vteřinu a v nejbližší době si to přečtu znova. Jsem opravdu zvědavá, co přijde dál, protože nemám tucha, co si představit. Jediný, co autorům vytknu, je to, že od doby, co jsem Kate Daniels začala číst, mi veškerá další četba už nepřipadá tak dobrá jako dřív. Postavili laťku hodně vysoko.

Kdybys mě teď viděla - Cecelia Ahern

17. června 2015 v 11:19 | chuckyna :) |  Bookcase
(If You Could See Me Now)



Bee
Tohle byla v pořadí třetí knížka, kterou jsem od autorky četla, ale musím říct, že špičkovému PS: Miluju tě, u kterého jsem střídavě brečela a řvala smíchem, a stejně tak i S láskou, Rosie, se to zdaleka nevyrovná. Rovnou se přiznám, že jsem některé pasáže knihy přeskakovala, protože mě to prostě nebavilo. Postavám jsem moc nevěřila a chyběla tomu šťáva. Snad příští její kniha pro mě bude lepší.

Mihotavé stíny - Patricia Briggs

17. června 2015 v 11:18 | chuckyna :) |  Bookcase
Mihotavé stíny - Patricia Briggs
(Shifting Shadows: Stories from the World of Mercy Thompson)




Bee
Připravte se, opět tady budu opěvovat Patriciu Briggs. Neměla jsem sebemenší pochybnost o tom, že to bude boží a měla jsem pravdu. Některé povídky pro mě možná byly trochu slabší (možná bych snížila hodnocení na 4,5 hvězdy), ale perfektně mi to vynahradil ten zbytek. Svět, který Briggsová stvořila, je pro mě naprosto úžasný - zároveň mi tím zkazila každou další knihu z tohoto prostředí, protože nic už není tak dobrý, jako bylo před Mercedes, ale whatever. Nejradši mám povídky o Branovi a Samuelovi. Oba jsou pro mě svým způsobem nejzáhadnějšími postavami obou sérií, takže se mi náhled do jejich životů hodně líbil. Určitě se k tomu budu vracet.

Pan Merceces - Stephen King

17. června 2015 v 11:16 | chuckyna :) |  Bookcase
(Mr Mercedes)



Bee
Není to sice Kingova klasika, při které vám vstávají vlasy hrůzou, ale to rozhodně není mínus. Kniha mě neskutečně bavila, občas jsem ji prostě musela odložit, protože autor to s postavami umí a na panu Mercedesovi se vyloženě vyřádil. /seriously, občas mě napadá, jestli je King psychicky okay, když dokáže napsat něco takovýho/ Jakmile jsem se dozvěděla, kdo je vrah, měla jsem obavu, že to už nebude mít ty správný grády, ale kupodivu se to četlo ještě líp. King je prostě king.